כניסת ספקים עקבו אחרינו

קוקר ספנייל

ציד

סוג המשפחה

14-16שנים

תוחלת חיים ממוצעת

11-14ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

30-40ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

לכלבי הקוקר ספנייל יש מבנה גוף בינוני, טמפרמנט נפלא ושפע של אנרגיה. הם בעלי פרוות משי יפיפייה וארוכה. לראש הכלב צורת כיפה הנוצרת בין האוזניים הארוכות המתנדנדות, בעלות פרווה ארוכה המזכירה נוצות רכות. העיניים של הקוקר ספנייל עגולות והחוטם שלו ארוך, כאשר השפתיים העליונות נתלות מעבר ללסת התחתונה. פרוותו הרכה והנעימה למגע של הקוקר ספנייל, מעניקה לו מראה כבד יותר ממה שהוא באמת.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםקל לאילוףמתאים לגידול בדירה

הקוקר ספנייל הוא כלב שמח, ידידותי ונלהב והוא נהדר עם משפחות וילדים, הם נוהגים לכשכש בזנבם בברכה גם כאשר זר מגיע לביקור, הם אינם גזע דומיננטי והם מתנהגים באופן מאוד צייתני גם כלפי זרים. הקוקר ספנייל הוא כלב חברותי מאוד ומוכן לקבל כלבים אחרים לטריטוריה שלו, להכיר מקומות חדשים ולפגוש אנשים זרים. הקוקר ספניילים מסתדרים בדרך כלל מצוין גם עם חתולים. גזע זה אוהב להיות פעיל ולשחק והם סובלניים כלפי ילדים צעירים. הקוקר ספניילים אינם מסוגלים להישאר יותר מידי זמן לבדם, הם זקוקים לאינטראקציה אנושית מתמדת כדי להיות מאושרים, ללא תשומת לב הם עלולים לפתח הרגלים שליליים.

בריאות

עקב הכלאה לא נכונה של גזע הקוקר ספנייל, על ידי מגדלים לא מקצועיים, ישנם כלבים מגזע זה עם בעיות בריאותיות חמורות כגון: גלאקומה בעיניים שיכולה לגרום לעיוורון. אלרגיות וזיהומים בעור, דלקות אוזניים, הרס של כדוריות דם אדומות שיכול לגרום לאנמיה וניוון שרירים ומחלות לב. הקוקר ספנייל זקוק להברשת פרווה על בסיס יומיומי, הם אוהבים את ההברשה והופכים את הפעולה לקלה ומהנה. הם זקוקים גם לרחצה, כדאי להשתמש רק בשמפו איכותי בחפיפת הפרווה כדי  למנוע בעיות בעור. חשוב לטפל באופן מיוחד באוזניים ובעיניים של הקוקר ספנייל, את העיניים צריך לנקות עם צמר גפן רטוב ומים בלבד, דמעות תכופות הן סימן לבעיה.

פעילות גופנית: הקוקר ספנייל מטבעו הוא כלב מאוד פעיל במיוחד כאשר הוא צעיר, כלבים אלו נהנים מהליכות ארוכות, או ריצה בפארק על בסיס יומי. יכולות ההסתגלות הנהדרת שלהם, מאפשרת לכלבים מגזע זה להתרגל לסוגים רבים של פעילות גופנית והם גם מאוד נהנים ממשחקים משותפים, במיוחד עם ילדים. שני כלבים ביחד הם דרך נהדרת להעסיק אותם ולמנוע בעיות התנהגות, במיוחד אם הם נשארים לבדם למשך זמן ממושך.

אילוף

אילוף הקוקר ספנייל צריך להתחיל בגיל צעיר ככל האפשר, במיוחד בנוגע לתהליך החיברות שלו, כדי שהוא לא יהפוך לביישן או עצבני. רצונם העז של כלבים אלו לרצות את בעליהם גורם להם לרצות ללמוד פקודות בסיסיות. יכול להיות שאילוף לעשיית צרכים בחוץ יהיה קצת בעייתי ואפשר לנסות לאלף אותם לעשות את הצרכים שלהם בארגז בתוך הבית. חשוב להדגיש שמומלץ לא להרים את הקול על הכלבים הללו בזמן האילוף וגם עונשים אינם אפקטיביים. הקוקר ספניילים דורשים חזרה מרובה על הפקודות וזמן כדי להפנים את הנושא, הם לא יסתדרו טוב עם מספר פקודות חדשות בו זמנית.