כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי הבקר והצאן

סוג המשפחה

12-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

14-20ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

41-51ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

לכלבים מגזע הקלפי האוסטרלי יש גוף קומפקטי וגפיים מפותחות, החזה שלהם רחב והראש ארוך וצר. הפרווה של הכלב קצרה ודחוסה והיא מעט קשה למגע. העיניים של הקלפי האוסטרלי בגודל בינוני ובצורת שקד, בצבע זהב חום המשתלב באופן הרמוני עם צבע הפרווה.

* לגזע קלפי אוסטרלי אין בית גידול בארץ וכלבים אלו מגיעים לארץ ביבוא אישי בלבד.

תכונות אופי

הקלפי האוסטרלי הוא אחד מכלבי העבודה הפופולאריים ביותר ואף המוצלח ביותר, הם באופן מילולי חיים בשביל העבודה, מלבד זאת הם כלבים מאוד עצמאיים, שונאים שעמום וזקוקים לגירויים בלתי פוסקים כדי לשמור על המוח שלהם עסוק. כלבי הקלפי האוסטרלי הם כלבים נאמנים מאוד לאיש אחד, הם אינם חיים טוב בתוך הבית מכיוון שהם הורבעו כדי לחיות מחוץ לבית שם הם שמרו על עדר הכבשים או הבקר. כלבים אלו הם קלים לאילוף ומוכנים להגיב מיד לכל איתות שניתן על ידי הבעלים שלהם, אפילו ממרחק רב מאוד. כלבי הקלפי האוסטרלי ירצו להנהיג כלבים, בעלי חיים וחיות מחמד אחרות, בין אם האחרים ירצו בכך או לא. כלבי הקלפי האוסטרלי הם יוצאים מן הכלל עם ילדים אם הם גדלים ביחד אתם מאז שהם גורים, הם יכולים גם להיות מאומנים ככלבי נחייה, אמנם הם לא כלבים אגרסיביים, אבל הם יגנו על בני משפחה ועל רכוש בעת הצורך ולא משנה מה הוא הסיכון בשבילם.

בריאות

גזע הקלפי האוסטרלי הוא גזע חסון למדי, אבל כדאי להיות מודעים למספר מצבים רפואיים שאופייניים לגזע זה כגון: העדר אחד או שני אשכים, דיספלסיה של מפרק הירך, מחלה גנטית שיכולה להשפיע על שיווי משקל הכלב ועל הקואורדינציה ובעיות בפיקת הברך. קל מאוד לטפח את גזע הקלפי האוסטרלי, הם מסתדרים עם סירוק פרווה מידי פעם וצריכים להתרחץ רק כשהם ממש מתלכלכים, כדי לא לפגוע בשומנים הטבעיים של הפרווה שלהם. חשוב לבדוק שהם לא נפצעים, נחתכים או נשרטים ולבדוק את השיניים שלהם על בסיס קבוע, חשוב גם לוודא שאין טפילים על פרוות הכלב ולשים לב לאורך הציפורניים.

פעילות גופנית: מכיוון שכלב הקלפי האוסטרלי הוא כלב עבודה, הוא דורש מידה רבה של פעילות גופנית ורצוי שהיא תהיה משולבת בעבודה כלשהי. רמות האנרגיה שלו הן גבוהות ביותר וכפי שציינו קודם לכן הם פשוט מכורים לעבודה, לכן הם חייבים פעילות גופנית אינטנסיבית על בסיס יומי, אם הם ישתעממו התנהגותם יכולה להפוך להרסנית. אל תשכחו גם לגרות את המוח שלהם כדי שהם יהיו מאושרים.

אילוף

הודות לאינטואיציה שלהם הם קלים לאילוף, אבל בדרך כלל הם מעדיפים להשתמש ביוזמה שלהם, הם צריכים להיות במערכת יחסים טובה עם הבעלים שלהם והם צריכים לכבד אותם. כלבים אלו לא יכולים לחכות לפקודה כדי לפעול, אלא מנסים לחזות מה נדרש מהם ובדרך כלל יעשו את זה נכון. שמרו על עניין בזמן שאתם מאלפים אותם, הם לומדים מהר ומשתעממים בקלות, אילוף נוקשה אבל הוגן יתאים להם במיוחד. אל תשכחו בעיני הכלב אתם חלק מהלהקה, לכן עליכם להגדיר עצמכם כמנהיגים ואם לא הם יהפכו עצמם למנהיגים שלכם. הכלב שלך חייב ללמוד שלך יש את הכוח לטפל בו ולבטוח בך לחלוטין.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות