כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלביים

סוג המשפחה

9-10שנים

תוחלת חיים ממוצעת

40-55ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

55-70ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

הפרווה של כלבי הרוטוויילר היא בצבע שחור בתוספת של כתמים חומים על הלחיים, הלוע, החזה, הרגליים והגבות. לכלבי הרוטוויילר גוף חזק ושרירי. הראש של הכלבים הוא רחב ובעל מצח מעוגל. בצע העיניים של כלבי הרוטוויילר הוא חום כהה, בצורת שקד והן משדרות המון חום. האוזניים בצורת משולש שוכבות על הראש. הצוואר של כלב רוטווילר הוא שרירי וחזק ללא כל עור רפוי, החזה רחב ועמוק. רגליו של כלב הרוטוויילר ארוכות ושריריות, כפות הרגליים עבות ומרופדות היטב, ציפורניו שחורות וחזקות. החלק הפנימי של הפה הוא שחור והלשון ורודה.
לכלבי הרוטוויילר פרווה עליונה ותחתונה, הפרווה העליונה באורך בינוני ושטוחה. הפרווה התחתונה צריכה להיות על צוואר הכלב ובירכיים. אצל כלב רוטווילר גזעי כל צבע פרווה מותר מלבד שחור.

תכונות אופי

פופולאריכלבי שמירהכלבים גדוליםקל לאילוףכלבי אזהרהכלבים מסוכנים

כלבי הרוטוויילר הם כלבים מאוד דרוכים והם גם בני לוויה נאמנים ואוהבים. הרוטוויילרים רגועים ובטוחים בעצמם, הם מהירים מאוד ללמוד וקל מאוד לרצות אותם. המשפחה מאוד חשובה לכלבי הרוטוויילר והם חברותיים מאוד עם בני הבית. הילדים יהיו אהובים על ידי כלבים אלו והמבוגרים יזכו לכבוד עם האילוף הנכון. בהיותו כלב מאוד נאמן -הרוטוויילר יילחם כדי להגן על המשפחה שלו עם כל מה שיש לו. כלבים אלו הם כלבים חזקים מאוד בעלי סיבולת גבוהה. סוציאליזציה נכונה כאשר הכלב הוא גור ויחס תקיף הם חובה כדי לוודא שהכלב לא ייקח את ההנהגה במשפחה. כדאי להיזהר עם רכושנותו של כלב רוטווילר לאוכל וצעצועים. כדי להימנע מרכושנות זו עליכם ללטף את הרוטוויילר בזמן שהוא אוכל ולהרגיל אותו לכך שאנשים לוקחים את צעצועיו.
גירוי מנטאלי הוא חובה בכלבי הרוטוויילר, מכיוון שכלבים אלו עשויים להשתעמם בקלות וזה יכול להוביל אותם להתנהגות הרסנית, בעיות בריאות ואגרסיביות. כלבי הרוטוויילר הם גזע חברותי, אבל יש להם נטייה טבעית לדומיננטיות. תוקפנות אינה מאפיינת את הגזע אם הוא הורבע בצורה תקינה, אבל עדיין הוא חייב אילוף נכון ולעבור תהליך חיברות ראוי. זכרו הרוטוויילר נוטים להיות אגרסיביים עם זכרים אחרים. הם אינם נובחים כאשר הדבר אינו נחוץ והם כלבי שמירה מעולים, מכיוון שהם מתריעים רק במקרה של סכנה, או כאשר מתרחש משהו יוצא דופן.
כלבי הרוטוויילר הם כלבים פעילים, מאושרים וצייתנים, בעלי רצון עז לרצות את בעליהם. מילים ופעולות קשות יפגעו ברגשות שלהם והם אינן נחוצות מכיוון שהרוטוויילרים מהירים ללמוד.

בריאות

כלבי הרוטוויילר נוטים לסבול מדיספרסיה של מפרק הירך והמרפק, עיוות זה יכול להוביל לשיתוק ולבעיה בעצם ובסחוס שנקראת OCDD. ניתן למנוע תופעה זו על ידי פעילות גופנית נכונה ולוודא שכגורים הם אינם סובלים מלחץ מאף סוג שהוא. ניתן לעשות זאת על ידי הגבלת הגישה של הגורים למדרגות, לאסור על הרוטוויילר לקפוץ ולא לרוץ יותר מידי עם הכלב. הליכה פשוטה ומשחקים עם הכלב בכל יום יכולים להיות פעילות מספקת לגור הרוטוויילר.
בעיות בריאות בעיניים יכולות לעבור בתורשה אצל כלבי הרוטוויילר. כלבים אלו גם רגישים להשמנה ועליכם להקפיד עמם על המזון ובעיקר לפצל את האכלה לאורך כל היום, על ידי נתינת כמויות קטנות בכל פעם.
לכלבי הרוטוויילר פרווה קצרה יחסית שאינה דורשת הרבה טיפוח מלבד הברשה יומית.
התחילו בצחצוח שיניו של הכלב מוקדם ככל האפשר ולפחות פעמיים בשבוע. כלבי הרוטוויילר נוטים לצבור אבנית בקצב מהיר ויהיה לכם הרבה יותר זול לצחצח להם את השיניים, במקום ללכת לווטרינר לניקוי אבנית. גם עצמות מהמרק יעזרו בשמירה על שיניו של הכלב נקיות ומבריקות. אסור להשאיר את הכלב ללא השגחה עם עצמות או צעצועים קטנים מכיוון שהוא עלול לבלוע אותם. קשה לגזור את ציפורניו החזקות של הרוטוויילר, גזרו חלק קטן מאוד בכל פעם, עליכם לשמור שהבשר בתוך הציפורן לא ייחתך בטעות. ברגע שתתחילו לגזור את ציפורני הכלב, הציפורניים החדשות שיגדלו יהיו רכות יותר.
חשוב לגזור את השיער בין כריות הרגליים של הכלב ולהקפיד שבאזור זה אין שאריות בוץ שיכולות לגרום לאי נוחות לכלב.
האוזניים צריכות להיות נקיות וללא ריח. ניקוי פעם בשבוע עם צמר גפן באזור האוזן החיצוני עוזר מאוד לכלב הרוטוויילר. אם באוזניי הכלב יש שעווה מוגזמת עליכם לבדוק זאת בהקדם אצל הווטרינר.
רחצה תכופה היא מיותרת לכן שמרו את הרחצה רק למצבים שבהם הכלב מלוכלך מאוד או מסריח. השתדלו להשתמש בשמפו טבעי מכיוון שכלבים אלו נוטים לאלרגיות.

פעילות גופנית: כלבי הרוטוויילר נוטים להשמנה, לכן תרגול יומי הוא הכרחי להם. כלבי הרוטוויילר ייהנו מריצה בפארק או טיול נחמד בשכונה פעמיים ביום. על הגורים אתם צריכים לשמור שהפעילות הגופנית לא תגרום להם ללחץ על העצמות שיכול להוביל לבעיות בריאותיות בעתיד. הרוטוויילר אוהב לשחק ואוהב מאוד להביא מקלות עץ או כדור שזורקים לו. כלב הרוטוויילר הוא כלב רעייה, לכן הוא יכול לנסות לרעות ילדים, או כלבים קטנים ולפצוע אותם בלי כוונה, עליכם ללמד אותו כבר מגיל צעיר שמדובר בהתנהגות פסולה.

אילוף

כלבי הרוטוויילר הם כלבים אינטליגנטים מאוד וניתן בקלות לאלף אותם. הם צריכים ללמוד מגיל צעיר מה היא ההתנהגות הנכונה והמקובלת. הם חייבים גם לעבור תהליך חיברות כלבים עקבי באמצעות שילובם מוקדם ככל האפשר עם כלבים אחרים, אנשים זרים ומצבים חדשים. האילוף צריך להיות בראש ובראשונה לכבד ולציית לכל בני המשפחה ולהתנהג כראוי עם ילדים.
מכיוון שהרוטוויילר מאוד אוהב לרצות האילוף שלהם הופך לחוויה טובה.
אם כלב רוטווילר נשאר לבדו לפרק זמן ארוכים, או אם הוא משתעמם, הוא יכול להיות הרסני מאוד. כדאי להרגיל אותם לישון במקום קבוע, גם אם הם בוכים. כאשר הרוטוויילר רגיל לישון במקום הקבוע שלו, הוא יחכה לבעליו באותו מקום ויהיה שקט, כדאי גם להשאיר לו צעצועים מסקרנים כדי שהוא לא ישתעמם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות