כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

רועים

סוג המשפחה

12-18שנים

תוחלת חיים ממוצעת

20-30ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

46-58ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

אחד הכינויים של כלב הרועים האוסטרלי הוא "עין רפאים" מכיוון שלכלב זה פעמים רבות יש עיניים בהירות בצבע כחול, ירוק או חום בהיר. כלבי רועה אוסטרלי יכולים להיות בעלי צבע עין שונה בכל עין, או בעלי צבע שונה באותה עין (חצי ירוק וחצי חום). צורת העיניים היא שקד והמבנה הייחודי שלהן נועד כדי שחרקים מעופפים לא יפגעו בהן וגם כדי להגן על העיניים מקרני השמש. פרוותו של כלב רועה אוסטרלי באורך בינוני, מגוונת ובעלת כתמים בצבעים שחור, כחול, אדום וחום. מגוון הצבעים מעניק לכל כלב מראה ייחודי משלו. מבנה גופם של כלבי הרועה האוסטרלי הוא קומפקטי בינוני, כאשר האורך שלהם עולה מעט על הגובה.

תכונות אופי

קל לאילוף

כלב מסוג רועה אוסטרלי הוא אינטליגנטי מאוד ואנרגטי. אמנם הכלב מעט ביישן בקרבת זרים, אבל בסה"כ ניתן לומר שהאופי שלהם נעים וטוב. בגלל אהבתם הרבה למשחקים כלבי הרועים האוסטרליים יכולים להיות כלבי משפחה נפלאים. כלבים אלו תמיד רוצים להיות חלק מהמשפחה ומהפעילויות שלה.

כלב רועים אוסטרלי מסתדר נהדר עם ילדים. הוא נוטה לנשוך בעקבים כחלק מהמשחק שלו, אבל ניתן ללמד אותו להימנע מכך. כלב הרועה האוסטרלי הוא כלב נאמן שמשתוקק לרצות את בעליו. כלבים אלו יכולים להגן היטב על בני המשפחה ועל הטריטוריה שלהם, הם יוצרים קשרים חזקים עם הבעלים שלהם ובנוסף לכל התכונות החיוביות הללו הם גם מאוד אמיצים.

בריאות

כלבי רועה אוסטרלי יכולים לסבול מבעיות חמורות בעיניים, דיספלסיה של מפרק הירך שיכולה לגרום לצליעה. כמו כן, כלבים מגזע הרועה האוסטרלי יכולים לסבול מאפילפסיה, בעיות בלב, סרטן, אלרגיות, חוסר תפקוד בלוטת התריס. גזע זה רגיש מאוד לרכיב הנקרא ivermectin"" אשר מופיע בתרופות מסוימות.

רוב בעיות הבריאות של כלבים אלו הן בעיות תורשתיות, לכן כבר בגיל 6 שבועות ניתן לבדוק את הגורים אצל הווטרינר, במיוחד בנוגע לליקויים בעיניים! כלבים מגזע רועה אוסטרלי בעלי פגמים תורשתיים צריכים להיות מעוקרים או מסורסים כדי לצאת מתוכנית הרבייה.

כלב רועים אוסטרלי נחשב למגיר פרווה כבד. אתם תצטרכו לשאוב את ביתכם לעיתים כפופות. הברשת הפרווה על ידי שני סוגי מברשות איכותיות יכולה לעזור להסרת השיער המת. גילוח במקרה של גזע זה אינו מומלץ, הוא יכול לחשוף את הכלב לכוויות שמש ואפילו לגרום לו לצלקות. אל תרחצו את הרועה האוסטרלי שלכם לעיתים קרובות, הדבר יכול לפגוע בשומן הטבעי של הפרווה. לאחר הרחצה אתם חייבים לייבש אותה היטב, פרווה לחה יוצרת אצל הרועה האוסטרלי בעיות עור. אתם יכולים לייבש את הפרווה עם מייבש שיער, אבל הקפידו לעשות זאת ממרחק בטוח של כחצי מטר ובעזרת מברשת פינים.

 

פעילות גופנית: כלב רועים אוסטרלי זקוק מאוד לפעילות גופנית נמרצת. הפעילות הספורטיבית שומרת עליהם מרוצים ובריאים. הם חייבים לקבל בכל יום את ההזדמנות שלהם לפרוק את האנרגיה הרבה האצורה בתוכם. כלבים מגזע הרועה האוסטרלי זקוקים גם לגירוי מנטאלי במקביל לפעילות הפיזית.
כלבים אלו לא נועדו להיות חיות בית, אלא אם כן יש לכם כבשים בחצר האחורית. הם זקוקים לעבודה, אחרת הם יהפכו למשועממים ויתחילו ללעוס חפצים ולנבוח בלי סוף. כלב הרועים האוסטרלי זקוק ודורש תשומת לב מתמדת והוא פעמים רבות אנרגטי מידי בכדי לשמש כחיית מחמד בלבד.
כלבי רועים אוסטרליים רבים ננטשו בגלל מרצם הרב, אשר ללא הפעילות המתאימה, הפך להתנהגות הרסנית.

אילוף

המפתח לקבלת כלב רועה אוסטרלי מאוזן ושמח הוא באמצעות תהליך סוציאליזציה מוקדם ככל האפשר, הכולל חשיפת הכלב לבני אדם, בעלי חיים וגם למקומות שונים. גזע זה יכול להיות חשדן מאוד בקרבת אנשים יוצאי דופן. כפי שציינו קודם לכן, כלב הרועים האוסטרלי הוא בראש ובראשונה כלב עבודה והוא חייב לעבוד ולהיות עסוק, גם תרגילי אילוף קבועים הם סוג של תעסוקה בשבילו.
כלבים מגזע רועה אוסטרלי לומדים מהר מאוד, הם מצטיינים במעשיהם ונהנים ממגוון של אימונים, משחקים ותשומת לב.
כדאי מאוד לשתף את כלב הרועים האוסטרלי בשיעורי אילוף בכיתות, במיוחד כאשר הם עדיין גורים.

 

מעוניינים ללמוד על זני כלבים נוספים מסוג רועה? קיראו עוד על רועה אנטולי, רועה גרמני, רועה בלגי ורועה קווקזי.

תזונה

רועים אוסטרלים הם כלבים חכמים מאוד, פעילים ואנרגטיים. הם זקוקים לתזונה איכותית המכילה מספיק חלבון, שומן ופחמימות באיזון נכון ובשילוב הויטמינים המינרלים הזוקים להם.

– חלבון: רועים אוסטרלים זקוקים לחלבון איכותי, כגון חלבון בשר, דגים או עוף בכמות גבוהה יותר. החלבון מספק להם את האנרגיה שהם צריכים כדי להיות פעילים.

  • שומן: רועים אוסטרלים זקוקים גם לשומנים, אך חשוב לבחור מזון עם כמות קטנה של שומן רווי. השומן מספק להם את השומנים החיוניים שהם צריכים לבריאות העור והפרווה. חשוב להקפיד על יחס נכון של חלבון שומן על מנת להמנע מהשמנת יתר העלולה לגרום לבעיות בריאות.
  • פחמימות: רועים אוסטרלים זקוקים גם לפחמימות, אך חשוב לבחור מזון עם כמות קטנה של סוכרים. הפחמימות מספקות להם את האנרגיה שהם צריכים כדי להיות פעילים, אך חשוב לא להגזים בהן, כדי למנוע השמנה.
  • ויטמינים ומינרלים: רועים אוסטרלים זקוקים לויטמינים ומינרלים, כולל חומצה פולית, ויטמין E וויטמין C. ויטמינים ומינרלים אלו חשובים לבריאות הכללית שלהם, כולל בריאות העור, הפרווה, העצמות, המוח והעיניים.

חשוב גם לבחור מזון שמתאים לגיל הכלב. רועים אוסטרלים גורים זקוקים למזון עם יותר קלוריות וחלבון מאשר רועים אוסטרלים מבוגרים. והתוספים המעשירים את המזון משתנים בהתאם לגיל.

את הארוחה מומלץ לחלק לפחות לשתי ארוחות ביום ולהימנע מפעילות מאומצת אחרי האוכל כדי להפחית את הסיכון להיפוך קיבה.

כלבים מגזע זה נוהגים להתרוצץ במהירות ולעשות פניות חדות, לכן חשוב שיאכלו מזון התומך בבריאות המפרקים.

טיפ: בגלל הסקרנות והאינטלגנציה הגבוהה של הגזע כדאי וחשוב לספק לו צעצועי העשרה.

מזונות מומלצים:

אורבן צ'ויס בוגר גזע גדול 11 ק"גמזון יבש, מלא לכלבים בוגרים מגזע גדול. מכיל בשר טרי עם אחוז חלבון גבוה ואת נוסחת הדיילי פרוטקשן המסייעת בשמירה על משקל תקין (באמצעות יחס חלבון ושומן אופטימלים), הפחתת סטרסט ובריאות כפות הרגליים. המזון מועשר ב-גלוקוזאמין וכונדרואיטין לשמירה על בריאות המפרקים ובחומצות שומן לסמירה בריאות העור והפרווה.

אקאנה סנגלס ברווז – מזון מלא המכיל מספר מצומצם של רכיבים להתאמה ביולוגית מושלמת עבור כלבים. המזון מכיל בשר ברווז מגידולי חופש המסופק טרי ומכיל תערובת מזינה של כבד, שומן ומח עצם טריים כך שמספק רכיבים תזונתיים חיוניים בתצורה הטבעית ומפחית את הצורך בתוספים סינתטיים.

ND אנסס סלקשן עוף כלב 15 ק"ג – מזון מלא המכיל בשר עוף מתרנגולות חופש, דגנים קדמוניים המסייעים לשמירה על ערך גליקמי קבוע (אין קפיצות אנרגיה), שילוב של פירות וירקות כמקור למינרלים וויטמינים. 90% אחוז ממקור החלבון הינו מהחי.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות