כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

רועים

סוג המשפחה

11-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

23-34 ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

53-63 ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

רועה הולנדי הוא כלב אינטליגנטי, עצמאי, אנרגטי ופעיל עם סיבולת גבוהה מאד. גופו אתלטי, מוצק ושרירי, רגליו חזקות, עיניו שקדיות וכהות, ואוזניו זקופות.

הרועה ההולנדי שמוצאו באזורים הכפריים של הולנד, שימש במקור ככלב רועים וכלב חווה לכל מטרה. כאשר התיעוש השתלט על עדרי הכבשים, הרועה ההולנדי החל לשמש למשימות אחרות, כגון עבודה משטרתית וצבאית.

אופיו הרב-תכליתי ומוסר העבודה החזק שלו הפכו את הגזע לפופולרי עבור עבודות רבות. כיום הם עובדים ככלבי רעייה, כלבי משטרה, כלבי חיפוש והצלה וכלבי נחייה לבעלים עם מוגבלויות.

לרועים הולנדיים יכולים להיות שלושה סוגים שונים של פרווה: שיער קצר, שיער ארוך ושיער זיפי. מבחינת צבע הפרווה – במקור תקן הגזע אפשר כל צבע, אך על מנת להבדיל טוב יותר את הגזע מכלב רועה גרמני ו- רועה בלגי הקרובים אליו, התקן שונה בשנת 1914 כדי לאפשר רק פרווה מנומרת.

תכונות אופי

הרועה ההולנדי ניחן באינטליגנציה, טמפרמנט וכישורי עבודה יוצאי דופן, יחד עם זאת, הוא כלב מלא חיבה, יציב ונאמן היוצר קשרים חזקים עם בני משפחתו.

ככלב עבודה הוא אוהב להיות בתנועה ולכן משמש כבן לוויה נהדר לריצה, הליכות מהירות, טיולים רגליים, שחייה וכו'. גם גירוי נפשי חשוב – ספקו לו צעצועי פאזל וצעצועי האכלה אחרים.

כאשר הוא מסופק מבחינת הפעילות הגופנית והמנטלית שהוא מקבל על בסיס יומיומי, הוא יכול להוות חיית מחמד נהדרת למשפחה פעילה ומנוסה עם כלבים.

בריאות

הרועה ההולנדי נחשב בדרך כלל לגזע בריא. בעיות בריאותיות אפשריות הן דיספלזיה של מפרק הירך – בעיה שכיחה בכלבים רבים מגזעים גדולים, במיוחד בקרב רועים ובעיות בבלוטת התריס (לבעלי שיער ארוך).

אילוף

רועה הולנדי זקוק לתרגול וסוציאליזציה מוקדמת ומתמשכת כדי שאינסטינקט השמירה הטבעי שלו לא יתועל להתנהגויות לא רצויות.

כדאי גם להיות מודעים לאינסטינקט הרועים שלו. היו מוכנים לבקש התנהגויות חלופיות אם הוא מתחיל להתמקד יותר מדי ברעיית צאן ובמרדף.

ככלב מאד אינטליגנטי שאוהב אתגר, הוא להוט ללמוד, קולט מהר ונהנה מהתרגול. התמקדו בחיזוק חיובי ובאימון מבוסס תגמול.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות