כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

8-11ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

34-42ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

יש אנשים שמתבלבלים בין כלבים מגזע שיבה אינו לבין כלבים מגזע אקיטה יפני מכיוון שהם מאוד דומים אחד לשני במראה החיצוני. שיבה אינו הוא גזע של כלבים קטנים וקומפקטיים, זריזים מאוד ובעלי פרווה עשירה. לכלבי שיבה אינו פנים ייחודיות, המצח של הכלבים רחב, האוזניים משולשות ומזדקפות כאשר הכלב שומע רעשים. העיניים של כלב שיבה אינו קטנות, כהות ומאוד ערניות למתרחש סביבן. אפם של הכלבים כהה, בדרך כלל בגוונים של חום אדמדם. הזנב של כלב השיבה עבה וחזק והוא מונח על גב הכלב. כלב השיבה אינו הוא כלב מאוד פרופורציונאלי במידות שלו והוא בעל מבנה שרירי וחסון המעניק לו מראה איתן ובטוח בעצמו. הפרווה של כלב השיבה היא פרווה כפולה, כאשר הצבע החום שלה הוא הצבע המועדף על מגדלי הכלבים, כתמים של לבן וקרם נמצאים בדרך כלל על רגלי הכלב, החזה ובחלק מהפנים שלו והזנב. הפרווה הכפולה של כלב השיבה אינו היא פרווה רכה וצפופה, הפרווה מכילה שמנים העוזרים להגן על הכלב, כך שעליכם להמעיט באמבטיות עם כלב זה.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםקל לאילוףכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

כלבי שיבה אינו הם בדרך כלל כלבים ערניים ואינטליגנטיים. הם יכולים להיות עצמאיים מאוד וזה עלול לצער מאוד את בעליהם, בעיקר בתקופת האילוף. כלבי שיבה אינו יכולים להיות גם מרוחקים עם זרים ובעלי חיים אחרים, גם אם הם חלק מהמשפחה. אחת הדרכים הטובות להרגיל גזע זה לזרים ולבעלי חיים היא לנסות להעביר אותם תהליך חיברות כלבים בגיל צעיר ככל האפשר, אבל אפילו עם הכשרה נכונה גזע זה יכול להיות בעייתי.

תוקפנותו של כלב שיבה היא חלק מהאישיות שלו, זהו היבט טבעי שלהם שאי אפשר לזלזל בו. כאשר כלב זה מטופל כראוי הוא עדיין נשאר עצמאי, אבל הוא גם מלא בחיבה ואוהב. כלבים מגזע שיבה אינו הם מאוד אמיצים, זריזים ושובבים. לרוב הכלבים נובחים מעט מאוד והם מפתחים קשר הדוק עם בעליהם, הם גם מתנהגים יפה עם ילדים בבית. לא כדאי לבטוח בכלב זה ליד חיות מחמד קטנות כמו ציפורים או ארנבות.

בריאות

כמו כל הגזעים בגודל זה, כלב שיבה אינו יכול לסבול ממספר בעיות בריאותיות, את רוב הבעיות ניתן למנוע באמצעות תזונה מתאימה, שמירה על היגיינה והקפדה על ביקורים סדירים אצל הווטרינר.
לכלבי שיבה אינו יכולים להיות מספר פגמים תורשתיים, אשר מגדלי כלבים מקצועיים אמורים להימנע מהם כגון: תזוזת המפרק שבמקרים חמורים הכלב יזדקק לניתוח, גלאוקומה, ניוון רשתית מתקדם. כמו כן, כלב מגזע זה יכול לסבול מאלרגיה.
לכלבי השיבה אינו פרווה נקייה ונוקשה – קל מאוד לטפח את הפרווה. זה יכול להיות רעיון טוב להבריש את הפרווה עם מברשת נוקשה כדי להסיר שיער מת. את הגזע הזה כדאי לרחוץ, כאמור, רק כאשר הדבר מאוד הכרחי, מכיוון שהרחצה מסירה מהפרווה את השומן הנחוץ לה. כלב זה משיר פרווה בכבדות באופן עונתי. בגזע כלבים זה חשוב לשמור על ניקיון השיניים, ולנקות את אוזניו באופן קבוע בחלקים החיצוניים שלהן. חשוב לגזוז את ציפורני הכלב פעם בשבוע ואתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, בעזרת קוצץ ציפורניים מקצועי לכלבים. השיער בין אצבעות רגלי הכלב חייב להיגזז גם הוא.

פעילות גופנית: כלבים מגזע שיבה אינו הם כלבים תובעניים מאוד, אך מסוגלים להתאים עצמם לפעילות שלכם. הכלבים הם מאוד פעילים והם ימצאו דרכים לממש את הצורך שלהם בפעילות בעצמם, דבר שיכול להועיל מאוד לבעלים מבוגרים יותר אשר אינם יכולים לטייל עם הכלב לעיתים קרובות.
כלבי השיבה אינו יכולים ללכת קילומטרים בלי להתלונן בזכות רמת הסיבולת הגבוהה שלהם. כאשר כלב זה יוצא החוצה הוא צריך להיות קשור ברצועה.

אילוף

שיבה אינו הוא גזע שאפשר לאלף אותו, אבל אתם צריכים לזכור שהם גם כלבים עצמאיים מאוד. הם מאולפים בצורה הטובה ביותר כאשר האילוף מתחיל מוקדם ככל האפשר והדבר נחוץ במיוחד כאשר יש בבית ילדים או בעלי חיים אחרים.
אחד הנושאים החשובים ביותר באילוף הכלבים הוא להתגבר על האינסטינקט התוקפני שלהם כלפי כלבים אחרים, במיוחד כלבים מאותו מין. סירוס הכלב יכול לעזור, אבל הוא לא מבטיח שהכלב יאבד את התוקפנות שלו. בזכות הערנות והאינטליגנטיות שלהם הכלבים לומדים במהירות דברים חדשים, הדבר לא אומר שהם יהיו להוטים לציית בכל עת, כנראה שהעצמאות שלהם היא חלק מקסמם. מכיוון שכלבים אלו מאוד נקיים מטבעם יהיה לכם קל לאמן אותם לעשות את צרכיהם מחוץ לבית. אנו ממליצים שמרבית האימון יתבצע על ידי הבעלים של הכלב, כדי לחזק את הקשר עמו.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות