כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי רועים

סוג המשפחה

14-16שנים

תוחלת חיים ממוצעת

7-10ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

35-37ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

בישראל הרבה אנשים מתייחסים לכלבים מגזע שלטי בשם – לאסי ננסי, בעיקר בגלל שהכלב דומה מאוד ללאסי האהובה והמוכרת – כלבה מגזע קולי.

גזע כלב הרועים שלטי נחשב לגזע כלבים קטנים. הפרווה שלהם ארוכה מאוד והגוונים המוכרים שלה הם חום זהוב עם כתמים של לבן , בעיקר על החזה וקצוות פרווה שחורים. ישנם גם כלבי שלטי שהצבע הדומיננטי בפרווה שלהם הוא שחור או צבע אפור-כחול. אחד הדברים המרשימים ביותר אצל הכלבים מגזע שלטי הוא הפרווה הארוכה והמפוארת שלהם, המשולבת עם פנים מחודדות ומבט דרמטי ונאה. הפרווה של כלב שלטי מורכבת משכבה כפולה – הפרווה העליונה היא בעלת שיער ארוך, ישר וחלק אשר מגן על הכלב מפני מזג אוויר קר, הפרווה הזו היא גם דוחת מים ומאפשרת לכלב להישאר יבש גם כאשר יורד גשם כבד. הפרווה התחתונה עבה יותר וצפופה ושומרת על חום גופו של הכלב באקלים קר.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםקל לאילוףכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

מלבד עבודה נוספת בטיפוח פרוות הכלבים, כלבים מגזע שלטי הם כלבי לוויה נהדרים. הם נאמנים, מלאי חיבה, אינטליגנטים ומוכנים להיענות לכל בקשה. הם נהדרים עם כל בני המשפחה וגם עם ילדים, בעיקר מכיוון שהם מלאי אנרגיה ממש כמוהם אם לא יותר. חשוב לנקוט זהירות עם הילדים, מכיוון שגזע השלטי הוא גזע קטן שיכול להיפגע בקלות, לכן פיקוח על הילדים הוא הכרחי. כלבים מגזע שלטי גם נוטים לנשוך בקרסוליים בגלל אינסטינקט רעיית הצאן שלהם. הנשיכה בקרסוליים היא לרוב ללא פגיעה ובדרך כלל גם אינה כואבת.

כלבים מגזע שלטי חוששים מעט מזרים, מה שהופך אותם גם לכלבי שמירה טובים. אתם תצטרכו להעביר את כלבי השלטי תהליך חיברות כלבים ראוי כאשר הם מאוד צעירים, כך שהם ידעו מתי הם צריכים לשמור ומתי הם צריכים לקבל את האורחים הזרים. לעיתים קרובות ניתן לאמן את כלב השלטי לנבוח 2-3 נביחות בלבד כאשר מבקר מגיע. רוב כלבי השלטי לומדים לתקשר טוב עם אנשים, כל עוד תשימו אותם במצבים חברתיים חדשים, שבהם הם ילמדו כיצד להתאים עצמם לאנשים אחרים שהם לא רגילים לראות.

לכלבי שלטי יצא מוניטין שהם קולניים מאוד, אבל בזכות חוכמתם הרבה אתם תצליחו לאמן אותם להיות כלבים שקטים יותר.
כלבים מגזע שלטי נחשבים לאחד הגזעים החכמים ביותר והם ממוקמים במקום ה- 6 מתוך 132 גזעים שונים שהאינטליגנציה שלהם נבדקה. כלב שלטי הוא חיית מחמד מעולה ולא משנה אם מדובר בזכר או בנקבה, כאשר הצורך לרצות את הבעלים הוא חזק מאוד אצל כלבים אלו.

כלב שלטי יתריע כאשר זר מגיע, אבל הוא לא יתקוף, אלא אם כן הוא מרגיש מאוים. האינסטינקט שלהם לרדוף אחר מכוניות נוסעות, יכול לסכן את חייהם, לכן עליכם להקפיד שהם יהיו תמיד תחת פיקוח מתאים.

בריאות

כלבים מגזע שלטי יכולים לסבול ממספר בעיות בריאותיות תורשתיות כגון: ניוון רשתית העין שיכול לגרום לעיוורון, דיספלסיה של מפרק הירך, אפילפסיה, בעיות בבלוטת התריס, אי קרישת דם ובעיות בעור.
אפשר לשלול חלק מהבעיות הבריאותיות שציינו, על ידי בדיקה מוקפדת של אילן היוחסין של הכלב וגם על ידי ביקורת וטרינרית קפדנית.
את פרוותו של כלב שלטי צריך להבריש פעם אחת בכל שבוע או שבועיים, בעיקר לאחר רחצה. כלבים מגזע שלטי הם כלבים נקיים מאוד, אשר מסוגלים לטפל בעצמם בפרווה שלהם, אולם הבעלים צריך להוריד באמצעות הברשה את השיר הנושר, לגזור קשרים ואף לספר את הכלב בחלקים שבהם הפרווה נוגעת ברצפה. באקלים חם ובתקופות של נשירה מוגברת תצטרכו להבריש מספר פעמים גדול יותר את פרוות כלבכם. חפיפה נוספת דרושה בעונות של הנשירה המוגברת כדי לעזור לפרווה להישאר מאווררת.

פעילות גופנית: כלבים מגזע שלטי הם כלבים גמישים, זריזים ופעילים. הם זקוקים לאתגרים פיזיים ונפשיים כדי שהם יהיו באמת מאושרים. כלבים אלו נוטים לרדוף אחר כל דבר – חיות, ילדים, אנשים וכל דבר אחר שנמצא בתנועה. למרות שאתם רוצים לשמור על כלבכם בטוחים, אתם חייבים לדאוג לכך שהם יפרקו את האנרגיה שלהם באמצעות ריצה בשטח פתוח שבו הם יכולים לרוץ באופן חופשי.

אילוף

כאמור כלבים מגזע שלטי הם כלבים חכמים מאוד ואפשר לאמן אותם בקלות להחזיר פריסבי או כל חפץ אחר. כלבי השלטי אוהבים לרוץ וישמחו לרוץ אתכם. למרות שמדובר בכלבים אינטליגנטיים מאוד אשר ניתן לאלפם בקלות וכמעט ללא הכשרה, האינסטינקט שלהם להיות חופשיים גורם להם לרוץ אחר בעלי חיים אחרים או כלי רכב בתנועה. הכשרה מוקדמת תוכל לעזור לכם לעצור את הכלב מיד כאשר הוא מתחיל לרוץ.
כדאי להתחיל באימון כאשר השלטי הוא גור או כלב צעיר, את התוצאות הטובות ביותר תוכלו להשיג באמצעות אילוף בכיתה עם כלבים נוספים, אשר יעבירו את הכלב גם תהליך חיברות נכון. כלב שלטי הוא אינטליגנטי במיוחד, ויש לו רצון לציית במהירות ובלהיטות, דבר שיעזור לכם לאלף אותו בקלות.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות