כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

13-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

10.5-11.5ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

28-36ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

גזע השפיץ הגרמני מתחלק לשני גזעים נפרדים – כלבים בינוניים וכלבים קטנים. כלבי השפיץ הגרמני נחשבים לגזע הוותיק ביותר במרכז אירופה. הפרווה הארוכה והיפה של כלב השפיץ הגרמני יכולה להגיע במגוון רחב של צבעים כגון: חום, תפוז, אפור, שחור או לבן. הזנב מסתלסל על גבו של כלב זה. השיער על ראשו של השפיץ הגרמני הוא קצר יותר בהשוואה לשאר הגוף, אבל גם באזור זה מדובר בפרווה עבה מאוד. העיניים של כלב השפיץ הגרמני נחשבות לגדולות.

תכונות אופי

כלב השפיץ הגרמני יכול לשמש ככלב שמירה מצוין בזכות הערנות שלו והדריכות התמידית. מדובר בכלב שמח אשר יודע להעניק אהבה ללא גבולות לבעליו, זהו כלב שזוכר היטב מי מטפל בו ומחזיר לו על הטיפול ביחס אוהב וחם. כלבי השפיץ הגרמני זקוקים להמון תשומת לב אנושית. כלבים מגזע זה הם כלבים סקרנים שאוהבים להיות עסוקים, הם חייבים להבין שהבעלים שלהם הוא גם הבוס, אחרת הם לא יקשיבו לפקודות שיינתנו להם. חשוב ללמד את הכלבים לנבוח מעט ולהפסיק. כלב מגזע השפיץ הגרמני חייב ללמוד לא להפוך לתובעני מידי.
כלבים מגזע שפיץ גרמני יכולים להיות עצבניים בקרבת ילדים ולכן לא ניתן להשאיר אותם לבד עם ילדים, אלא אם כן הילד יודע כיצד להפגין מנהיגות כלפי הכלב. כלבים מגזע שפיץ גרמני יכולים להיות נפלאים עם בעלים מבוגרים.

בריאות

כלב השפיץ הגרמני נחשב לכלב בריא בדרך כלל. הקפידו להבריש את פרוות הכלב באופן קבוע פעם בשבוע. ישנם כלבים שלא יאהבו את ההברשה ואתם תצטרכו ללמד אותם להישאר במקומם.

פעילות גופנית: כלבי השפיץ הגרמני זקוקים להליכה יומית או ריצה קלה. הם מסוגלים להצטרף להליכה ממושכת. בזכות פרוותו העבה ניתן לגדל אותו גם בתוך חצר גדולה ומרווחת, אבל נראה שהכלב יעדיף להיות צמוד אליכם ככול האפשר.

אילוף

כלב השפיץ הגרמני זקוק למנהיג, אחרת הוא יהפוך לעצבני ועקשן ולא תוכלו לאלף אותו. רק כאשר הם עוברים אילוף נכון הם הופכים לבני לוויה נפלאים. הדרך הטובה ביותר להבהיר להם מי הוא המנהיג בבית, היא לקחת אותם להליכה יומית – הליכה שבה אתם מובילים את הכלב ולא נותנים לו ללכת לפניכם. כלב השפיץ הגרמני שיודע את מקומו בעולם הוא כלב רגוע ובטוח בעצמו. אילוף הכלב צריך להיות הוגן, למרות העקשנות שלו. כלב חכם זה יודע כאשר מתייחסים אליו לא יפה ומחזיר יחס בהתאם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות