כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

מסטיף

סוג המשפחה

8-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

20-30ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

45-50ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבי השר פיי הם כלבים בגודל בינוני בעלי שיעור קומה ומראה מכובד ולפעמים גם מרתיע. הראש של הכלבים גדול מעט יותר מהגוף, אבל לא בצורה מוגזמת. יש להם פרצוף המזכיר פרצוף של היפופוטם וזנב מיוחד מאוד, צפוף מאוד  בבסיס, מתחדד בקצהו ומתכרבל על צדו האחורי של הכלב. העור של הכלבים רפוי ויוצר מראה של קמטים בכל הגוף. גזע השר פיי הוא גזע שרירי בעל חזה רחב, הכלבים הללו הולכים בקצב מהיר על גבול הריצה הקלה. הפרווה של גזע השר פיי קצרה וזקורה.

 

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי אזהרהמתאים לגידול בדירה

כלבי השר פיי הם מאוד אינטליגנטיים, עצמאיים, מכובדים וגם סנוביים, הם יכולים להתנהג בהתנשאות עם זרים, אבל הם מאוד מסורים לבני המשפחה. הם מאוד רגועים ובטוחים בעצמם ולמרות המראה הזועף שלהם הם בעלי אופי נוח. כלבי השר פיי מאוד חברותיים כלפי בני משפחתם וממש לא ידידותיים כלפי זרים. הם שומעים אך ורק למי שנתפס בעיניהם כמנהיג. כלבים אלו סולדים ממים ואינם סובלים אמבטיות בדרך כלל, למזלם הם כלבים נקיים מאוד מלבד הנטייה שלהם להזיל כמויות גדולות של רוק. יש להם נטייה תוקפנית היסטורית סוגי כלבים אחרים ומעורבות במלחמות כלבים, חשוב לבדוק את ההיסטוריה שלהם, כדי להבין האם מדובר בכלב תוקפני או לא.

בריאות

כלבי השר פיי יכולים לסבול מבעיית היפוך עפעפיים שלעיתים רבות דורשת ניתוח כירורגי, בעיות בתפקוד בלוטת התריס, מחלת הסרטן, כשל כלייתי, בעיות עור, נטייה לאלרגיה ועוד. חשוב לבדוק את אילן היוחסין של הכלב בקפידה. כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לניקוי האוזניים, לסרק את הכלב מידי פעם ולרחוץ אותו אחת לחודש. כדאי להיזהר מכניסת מים לאוזניים של הכלבים עקב רגישותן.

פעילות גופנית: לגזע השר פיי יש צורך משמעותי בפעילות גופנית, הם זקוקים לפעילות אינטנסיבית מחוץ לבית וכך הם יהפכו לשלווים יותר בתוך הבית. בגלל שהשר פיי הם כלבי מלחמה במקור, הם צריכים להיות מוחזקים כל הזמן ברצועה. גזע זה מאוד רגיש לחום, לכן צריך להקפיד שהוא ישתה הרבה לאחר הפעילות הגופנית ולהשתדל להימנע מפעילות בחום קיצוני.

אילוף

אילוף כלבי השר פיי חשוב מאוד כבר בגיל צעיר, חשוב שהם ילמדו להיות חברותיים ופחות תוקפניים כלפי כלבים אחרים, רצוי להרגיל אותם לחיות אחרות כבר מגיל זה. הכלבים נוטים להשתובב עם ילדים קטנים, אבל רק בתנאי שהם רגילים אליהם מגיל צעיר. הטבע הדומיננטי של גזע זה מקשה על האימון, המאלף צריך להיות בעל ניסיון, חזק ועקבי, כפי שאמרנו כלבי השר פיי ישמעו רק למי שייתפס בעיניהם כמנהיג דומיננטי, חשוב להקפיד שהכלב יתפוס גם את שאר בני המשפחה כדומיננטיים ויתנהג בהתאם. כלבי השר פיי יודעים להתאים עצמם לחיים בבית ולכן מהבחינה הזו האילוף שלהם יותר קל.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות