כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

12-16שנים

תוחלת חיים ממוצעת

28-40ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

43-53ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

שמו של כלב האמסטף הוא קיצור של ראשי התיבות שלו – אמ – אמריקאי, סטאף – סטאפורדשייר (סטאפורדשייר טרייר אמריקאי). כלב זה נוצר מזיווג בין כלב מגזע בולדוג עם גזעי טרייר שונים. כלב אמסטף הורבע במיוחד כדי להילחם במלחמות כלבים, בתקופה שבה מלחמות אלו היו אהודות ואהובות מאוד.
מבנה גופו החסון, המוצק והשרירי של כלב מגזע אמסטף משדר עוצמה, אך למרות המסיביות של שריריו הכלב גמיש וחינני. הגולגולת של הכלב רחבה מאוד ואוזניו הקטנות ממוקמות גבוה על ראשו. האף של כלב אמסטף בצבע שחור והלסת התחתונה שלו חזקה מאוד. פרוות האמסטף היא פרווה קצרה וזיפית והיא יכולה להגיע במגוון של צבעים ואפילו בשילוב של שלושה צבעים (פרווה מנומרת).

תכונות אופי

כלבי שמירהכלבים מסוכנים

כלב אמסטף הוא כלב דרוך, סקרן ובעל אומץ לב גדול. בישראל האמסטף הוגדר ככלב מסוכן בעקבות מספר מקרים של תקיפה ונשיכה והמדינה עושה מאמצים רבים למנוע את גידול הכלבים האלו. המוניטין הגרוע שיצא לכלב הינו בעיקר בגלל אילוף בלתי ראוי ועידוד התוקפנות שלהם, שכן מדובר בכלב אינטליגנטי מאוד שאינו שואף לדומיננטיות במשפחה, אוהב לשחק עם ילדים ונאמן לבעליו ולשאר בני המשפחה. כלב אמסטף יכול להסתדר גם עם חיות מחמד אחרות. לכלב מגזע אמסטף אופי נוח והוא בעל סבלנות גדולה מאוד. כלבים אלו יכולים לשמש ככלבי שמירה טובים, אבל כל זאת בתנאי שהם עברו אילוף נכון ומקצועי, שיכול לדכא את הנטייה שלהם לתוקפנות.

בריאות

כלב האמסטף נחשב לכלב חסון בעל מערכת חיסונית חזקה, אבל גם גזע זה נוטה לסבול ממספר בעיות בריאותיות כגון: מפרק ירך פגום שעלול לגרום לו לדלקת פרקים, צליעה וכאב, קטרקט אשר יכול בסופו של דבר להוביל לעיוורון, פיתול קיבה האופייני לסוגי כלבים גדולים, בעיות בעור, חירשות והיפוך העפעף פנימה שיכול להצריך ניתוח. קל מאוד לטפח את הפרווה הקצרה שלו.

פעילות גופנית: כלב אמסטף אוהב פעילות גופנית וזקוק לה. חשוב לספק לו מקום גדול ובטוח להתרוצץ בו, או פעילות גופנית מסודרת כגון הליכות ארוכות או ריצות קלות. כלבים אלו חייבים להיות מוחזקים כל הזמן ברצועה, בעיקר כדי למנוע מהם להתעמת עם כלבים אחרים.

אילוף

אילוף כלב מגזע אמסטף חייב להיעשות בגיל צעיר מאוד יחד עם תהליך חיברות ראוי. כלב אמסטף צריך ללמוד כיצד להתנהג בתוך הבית והמשפחה ואתם חייבים לדכא אצלו לחלוטין התנהגות טריטוריאלית וגם לדכא את הדחף שלהם לברוח. אסור לקשור כלבים אלו לגדר ללא השגחה ואסור לתת לילדים או מבוגרים להתעלל בהם כדי שהם יהפכו לתוקפניים יותר.
כלבים אלו יכולים להפוך לאגרסיביים ומרושעים בדיוק כמו כל כלב אחר, אבל עם האילוף הנכון מרביתם הם כלבים טובים ובני לוויה נהדרים לכל המשפחה. שיעורי האילוף בדרך כלל הולכים מצוין עם כלב האמסטף מכיוון שכלב זה רוצה מאוד לרצות את בעליו. בזמן האילוף הם צריכים להיות מוחזקים ברצועה כל הזמן ואתם חייבים לבסס את מעמדכם כמנהיגים שלהם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות