כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

בולדוג אמריקאי (אמריקן בולדוג)

מסטיף

סוג המשפחה

35ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

55ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

חברו הטוב ביותר של האדם – כלב בולדוג אמריקאי – באמת מממש את המשפט הזה. כלב מגסע אמריקן בולדוג מסמל אהבת אמת, מסירות וכוח סבל. הבולדוג האמריקאי מתואר ככלב אתלטי שיכול למלא תפקידים רבים. הם ידועים בזכות מעשי הגבורה שהם מבצעים כדי להגן על הבעלים שלהם, כלבים מגזע זה הם כלבים חזקים וחסונים ויש להם פרווה קצרה ונוקשה למגע. כלבת אמריקן בולדוג יכולה להמליט  בין 6 ל- 16 גורים והם שייכים לזן הנדיר של כלבים שהם גם כלבים עובדים וגם כלבי שמירה. אמריקן בולדוג יכול לחיות בדירה או בבית, אם הם מקבלים תשומת לב על בסיס קבוע. הם בהחלט לא בנויים למזג אוויר קיצוני.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהמתאים לגידול בדירה

באופן כללי אפשר לומר שכלב בולדוג האמריקאי ידוע בתור חיית משפחה אוהבת והם טובים עם חיות מחמד אחרות וילדים. כלב זה יתקוף ללא היסוס תוקפים או כל אחד אחר שיאיים על הבעלים שלו. מדובר בגזע חסון, זריז עם לסתות חזקות והוא הוכשר בעבר כדי לשמור על הבקר. הבולדוגים האמריקאים הם מאוד עצמאיים, דומיננטיים ועקשנים, הם רוצים להיות הבוס בכל מצב ויבדקו האם תוכלו לגרום להם לעשות משהו שהם אינם רוצים. כבעלים אתם חייבים להיות תקיפים ועקביים ותמיד להתכוון למה שאתם אומרים. בנוסף, כלבי אמריקן בולדוג צריכים להיחשף באופן קבוע לזרים ידידותיים, כי יש להם אינסטינקט הגנה טבעי כלפי אנשים שהם אינם  מכירים. הם צריכים  לדעת לזהות את ההבדל בין אנשים  טובים לאנשים רעים. אם הם לא יעברו תהליך חיברות כמו שצריך הם עלולים לנשוך אחרים. כלבי בולדוג אמריקאי יכולים להסתדר עם כלבים אחרים מאותו מין, אבל בגלל האינסטינקטים החזקים שלהם הם ירדפו אחר חיות אחרות. כאשר האילוף שלהם משתבש הם ידועים בפגיעתם בחיות אחרות ואפילו בהריגתן.

בריאות

למרות שכלבי הבולדוג האמריקאי נחשבים לבעלי חיים בריאים וחסונים, חשוב להיות מודעים למספר בעיות בריאותיות פוטנציאליות כגון: דיספלסיה של מפרק  הירך שיכולה לגרום לכאבים וקושי בעמידה או הליכה. בעיות בעיניים, אלרגיה של העור, בעיות חיסוניות וחירשות. כדאי לקנות גזע כלב זה ממגדל מהימן שיכול לתת לכם אחריות על הכלב. חשוב להבריש את פרוות הכלב באופן קבוע, הם אינם זקוקים לרחצה באופן קבוע, אלא רק כשהם מתלכלכים בחוץ, חשוב לגזוז את ציפורניו פעם בשבוע ולנקות את אוזניו עם שמן תינוקות וצמר גפן, כמובן שלא יותר מידי עמוק בתוך האוזן.

פעילות גופנית: כלבי אמריקן בולדוג הם במיטבם כשיש להם תפקיד לבצע. הם אוהבים לצאת להליכות לעיתים קרובות, לשחק עם בני המשפחה ולהתרוצץ בחצר. חשוב לאמן את הכלבים האלו על בסיס יומי לפחות שעה ביום ללא קשר למזג האוויר, אפשר אמנם לשמור על הכלב בתוך הבית, אבל הוא חייב לקבל מספיק פעילות גופנית כדי שיהיה בריא ומאושר.

אילוף

כאשר אתה מחליט לאלף את האמריקן בולדוג שלך, אתה חייב להיות מוכן לכך. אם לא תהיה מוכן, גזע זה נוטה להשתעמם בקלות ובסופו של דבר הוא יוציא את האנרגיה על רהיטים, שטיחים, נעליים וכדומה. נכון שהוא זקוק רק לשעה ביום של אילוף, אבל זו חייבת להיות שעה שמוקדשת אך ורק למען מטרה זו. האילוף של הגזע צריך להתחיל מוקדם ככל האפשר, הם לא יסתדרו עם אילוף חמור מידי, האילוף שלהם צריך להיות הוגן, עקבי ומלא בסבלנות. לכלב בולדוג אמריקאי יש כישורים רבים שאפשר לפתח כגון: ציד, שמירה, משיכת משקל ומעקב. לכלבים אלו אין משמעת עצמית והם נוטים להסתבך בצרות אם לא מטפלים בהם כראוי. חשוב לאמן אותם לעשות צרכים מחוץ לבית מוקדם ככל האפשר ולהכניס אותם לשגרה יומית קבועה כדי למנוע תאונות. הכנסת הכלב לשגרה קבועה יכולה לקחת עד ששה חודשים וחשוב לשמור עליה כל הזמן.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות