כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

אסקימו אמריקאי

13-22ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

23-48ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

הכלב האסקימו האמריקאי נודע בשלב פרוותו הלבנה, הארוכה, העשירה והיפיפייה. לגזע זה יש שלושה גבהים שונים, מיניאטורי, בינוני וגדול. סימן היכר נוסף הוא הפרצוף המחודד שלהם, האוזניים השפיציות והזנב העשיר בפרווה ארוכה. עיניהם של כלבים אלה בדרך כלל חומות, אך יש גם כלבים מגזע זה עם עיניים כחולות. בקרב הכלבים עם העיניים הכחולות ישנו סיכוי גבוה יותר לסבול מחרשות גנטית.

* לכלבי אסקימו אמריקאי אין בית גידול בארץ וכלבים מגזע זה מגיעים לארץ ביבוא אישי בלבד.

תכונות אופי

כלבי אסקימו אמריקאי נחשבים לכלבי לוויה מעולים, הם נאהבים בזכות האינטליגנציה הגבוהה שלהם, הערנות שלהם ואומץ לבם. הגזע נחשב למאוד פעיל ושופע אהבה. הכלבים האסקימואים מסתדרים עם כל חיות המחמד ויכולים לחיות גם בדירה וגם בבית פרטי, כל עוד הם מקבלים את הפעילות הגופנית שלה הם כל כך זקוקים. בזכות גודלם הקומפקטי, האינטליגנטיות והנאמנות שלהם, כלבי האסקימו אמריקני נחשבים גם לחיית מחמד אידיאלית וגם לכלבי שמירה טובים.

בריאות

גזע הכלבים נחשב לגזע בריא, הם יכולים לסבול מבעיות בעיניים העלולות לגרום לעיוורון בסופו של דבר, לכן הם זקוקים למעקב קבוע אצל וטרינר. בנוסף לכך ישנם כלבים שנוטים לסבול ממחלות פרקים ויש להם נטייה לעלות במשקל, אם הם אינם מבצעים פעילות גופנית באופן קבוע. בגלל הפרווה הארוכה והעבה  שלהם, הם זקוקים לסירוק לפחות פעמיים בשבוע.

פעילות גופנית: כלבי אסקימו אמריקאי זקוקים לפעילות גופנית קבועה על בסיס יומי, מכיוון שהם מלאי אנרגיה והם חייבים לפרוק אנרגיה זו בכל יום, אחרת הם יהפכו לרועשים מאוד ולעיתים אפילו להרסניים. הדרך הכי טובה למנוע התנהגות שלילית אצל גזע זה היא לעייף אותם. בכל יום הם זקוקים לטיול של 20 עד 45 דקות, בנוסף אפשר תמיד לתת להם לשחק עם צעצוע אהוב בחצר האחורית.

אילוף

למרות האינטליגנציה הגבוהה של הכלבים, הם לא תמיד קלים לאילוף. כדאי להתחיל באילוף מיד כאשר כלב אסקימו אמריקאי מגיע לבית החדש. אמנם הכלבים הללו אוהבים לרצות את הבעלים שלהם, אבל הם לא אוהבים לעבוד קשה, לכן בעלים רבים מעדיפים לקחת אותם לכיתות אילוף מקצועיות. באופן כללי ניתן לומר שכלבי האסקימו אמריקאי זקוקים לאילוף עדין מאוד, יחד עם פקודות קצרות ותקיפות.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות