כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

26-34ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

68.5-74ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב הציד האפגני מגיע מגזע מאוד עתיק של כלבים אלגנטיים בעלי מראה מלכותי. לכלב אפגני יש מראה מרשים מאוד בזכות מבנה הגוף הצר והגבוה ופרוות המשי הרכה והארוכה שמתנופפת סביבם. הראש והצוואר הגבוהים של כלבי הציד האפגניים, גורמים לרבים לטעון שיש להם מראה סנובי מרוחק. ראשם של הכלבים גם הוא ארוך צר ומחודד, העיניים של גזע זה כהות ובצורת שקד, האוזניים ארוכות מאוד ומגיעות מעבר לפנים שלהם. הליכתם של כלבים מרהיבים אלו אצילית, ראשיהם נישאים בגאון ופרוותם מתנופפת סביבם.

תכונות אופי

למרות המראה אריסטוקרטי, הכלבים האפגניים הם בעצם כלבים חמודים מאוד שאוהבים להשתעשע ונהנים מתשומת לב. כלבים אלו נקשרים בדרך כלל לאחד או שניים מבין בני המשפחה ובוחרים לציית רק להם. האישיות של כלבים אפגנים דומה לחתולים, הם בוחרים מתי הם יקבלו תשומת לב וידידות. כלבים אלו אינם מתאימים לילדים קטנים עקב ביישנותם ועצבנותם מתנועות פתאומיות וקולות רמים, הם נהנים מאינטראקציה עם ילדים בוגרים ויכולים להתחבר בצורה טובה לחיות מחמד אחרות. האופי של כלב אפגני הוא מגוון מאוד וטמפרמנטי, הם מאוד אוהבים לשחק. לפעמים הם גם נוטים להיות סרבניים ואינם מצייתים לפקודות במיוחד לחזור חזרה כאשר הם עסוקים בריצה או במשחק. אילוף עקבי ואינטראקציה חיובית עם המשפחה, הם הדרך הטובה ביותר לשפר את אופיו של כלב הציד האפגני ולהפוך אותו למתוק ועדין.

בריאות

בעיות הבריאות הנפוצות ביותר אצל הכלבים האפגניים הם בלב, בעיניים ופציעות בזנב. לכלב אפגני יש סף כאב נמוך והם זקוקים לתשומת לב בכל סוג של פציעה. מלבד זאת הם יכולים לסבול משיתוק נשמתי אצל גורים, קרדיות אוזניים ודלקות אוזניים, אלרגיות לחלב ולסוגים מסוימים של מזון, קטרקט, דיספלסיה של מפרק הירך. כלבים אלו גם נוטים להיות רגישים לסוגים מסוימים של תרופות כמו תרופות להרדמה.
השיער הארוך והיפה של הכלב זקוק לסירוק קבוע כדי לשמור על המראה שלו וכדי להימנע מקשרים,  הסירוק יכול לקחת מספר שעות בשבוע. כלבים שמשמים לתצוגות זקוקים לרחצה אחת לשבוע, כדאי להתאים את המברשת לאורך הפרווה של הכלב האפגני ולהשתמש בתרסיס לחות.

פעילות גופנית: הכלב האפגני זקוק לשני פרקי זמן של 60 דקות לצאת ולרוץ בשטח מגודר, הם רצים רק בשביל ההנאה שבפעילות עם או בלי חברה, הם חייבים לדהור באופן חופשי כדי לחזק את השרירים שלהם. השטח שבהם הם מופעלים חייב להיות מגודר עקב סירובם לחזור, הם גם אוהבים לרדוף אחר מכוניות, חתולים וכל דבר אחר שיתפוס את תשומת לבם.

אילוף

כלבי הציד האפגניים הם כלבים חכמים מאוד, אבל יש להם נטייה עצמאית הדורשת מהבעלים שלהם סבלנות והבנה. הם זקוקים לאימון עקבי ותקיף, אבל אסור לדבר אליהם בחומרה או בטון כועס כי הם יעלבו ויהפכו לביישניים, עצבניים ומתוחים, לכן האילוף צריך להיות רגוע ועדין בנוסף לפעילות הגופנית על בסיס יומיומי, הפעילות צריכה להיות מגוונת  מכיוון שהם נוטים להשתעמם. הכלבים האפגניים חייבים להיות קשורים ברצועה כדי למנוע מהם לברוח. אילוף במקצועי בכיתה יכול מאוד להועיל להם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות