כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

מסטיף

סוג המשפחה

3-3.36ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

25-38ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

אפנפינצ'ר הוא גזע קטן של כלבים עם אישיות ייחודית ומראה פיזי חסון. גזע זה, כמו גזע הטרייר, ידוע ביכולות האתלטיות שלו. פניו דומות לפני קוף עם מערך מדהים של הבעות. למרות גודלו הקטן מדובר בגזע חזק וזריז המתאים לצייד. האף על פרצופו של האפנפינצ'ר הוא מאוד בולט ויש לו שיער ארוך המקיף אותו ואת פיו. העיניים של הכלב עגולות והן תמיד בצבע שחור, הכלב נראה תמיד רציני ודרוך, האוזניים של הכלב קטנות בצורת משולש וקרובות לראש, יש לו גם שיער ארוך על המצח וליד הגבות. הפרווה של כלב אפנפינצ'ר צפופה ומחוספסת למגע, הפרווה על החזה הפנים והבטן באורכים משתנים המתמזגים זה עם זה.

* לאפנפינצ'ר אין בית גידול בארץ וגזע זה מגיע לארץ ביבוא אישי בלבד.

תכונות אופי

כלב אפנפינצ'ר הוא לחלוטין כלב של אנשים והוא אוהב להיות מעורב באופן פעיל בכל מה שקורה במשפחה. שלא כמו גזעי טרייר אחרים הוא אינו נוטה לעצמאות, אבל הוא מעולה בפתרון בעיות. כלבי אפנפינצ'ר הם שובבים, אינטליגנטיים ונאמנים הנובחים בקול רם כדי להגן על המשפחה, או כאשר הם מרגישים מאוימים. הם מגוננים למדי על המזון והחפצים שלהם ומסתדרים הכי טוב עם ילדים בוגרים שאינם מציקים לכלב זה, או נוגעים ברכוש שלו. כלב ממין זה שעובר תהליך חיברות כלבים טוב יידע להסתדר עם חיות מחמד אחרות ועם אנשים חדשים. הכלבים הללו מאוד אוהבים אתגרים ואינם מסתדרים לבדם למשך פרקי זמן  ארוכים.

בריאות

אפנפינצ'ר הוא גזע חסון מאוד ובריא, אבל גם הוא עלול לסבול מכמה בעיות בריאותיות או בעיות גנטיות כמו ניוון הירך אצל כלבים צעירים, מחלת לב וסגירה לא תקינה של עצמות הגולגולת. בדיקה מוקפדת של מקור גזע הכלב יכולה למנוע בעיות גנטיות אלו.
הפרווה הארוכה של כלב אפנפינצ'ר דורשת טיפוח וסירוק באמצעות מסרק רחב שיניים ממתכת, חשוב להבריש את הכלב פעם ביום לפחות כדי למנוע קשרים בשיער. את פרווה הכלב כדאי לקצץ אצל ספר כלבים מקצועי ולא לגזום לחלוטין כדי לא לפגוע בשומנים הטבעיים של הפרווה ששומרים עליה. כדאי גם לשים לב לשערות הקטנות שצומחות ליד עיני הכלב ויכולות לגרום לגירוי בעיניים, הימנעו מרחיצת גזע זה, אלא אם כן הדבר הכרחי לחלוטין.

פעילות גופנית: כלבי האפנפינצ'ר הם כלבים פעילים בצורה מתונה וזקוקים לפעילות גופנית על בסיס קבוע. הכלבים יכולים להיות מופעלים על שטחים קטנים בתוך הבית ומחוצה לו. הם אוהבים לטפס, לשחק ולחקור את סביבתם, חצר מגודרת יכולה להיות מצוינת בעבורם מכיוון שהם יכולים להתחיל לרדוף אחר חתולים או חיות אחרות ולהסתבך בצרות. טיולים קבועים עוזרים לכלב להיות ממושמע, אם כלבי האפנפינצ'ר לא יוציאו אנרגיה בכל יום, הם יכולים לפתח התנהגויות בלתי רצויות כמו נביחות או לעיסה. אסור להשאיר את הכלבים בחוץ באקלים קר.

אילוף

כלבי אפנפינצ'ר הם כלבים חכמים מאוד והם במיטבם כאשר מוצבים בפניהם אתגרים מנטאליים, הם יכולים להשתעמם במהירות מתוכנית אילוף שחוזרת על עצמה, מכיוון שהם מאוד חכמים הם לומדים מהר מאוד התנהגויות חיוביות ושליליות לכן אימון אוהב, נוקשה מעט ועקבי הוא חיוני מאוד. מכיוון שדעתם מוסחת במהירות הם זקוקים לאימונים קצרים. חשוב להעביר את הגזע תהליך חיברות בגיל צעיר וגם להרגיל אותם לתת חפצים שלהם, במיוחד אם יש ילדים בבית. תהליך האילוף צריך להיות כיף בעבור הכלבים ובעבור הבעלים שלהם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות