כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

מסטיף

סוג המשפחה

9-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-30ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

51-61ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבים מגזע בול טרייר הם כלבים חזקים, אתלטיים ואנרגטיים. הם מסוגלים לבצע מספר רב של משימות כולל משימות של שמירה והגנה וגם פעולות המצריכות זריזות וצייתנות. כלבי הבול טרייר הם גם כלבי משפחה אידיאליים עם אישיות מלאת הומור ואהבה, אבל זאת בתנאי שהם מאולפים כראוי ושהם עברו תהליך סוציאליזציה נכון.

לכלב בול טרייר יש ראש מיוחד המבדיל אותו משאר גזעי הכלבים. בפרופיל – ראש הכלב נראה אובלי (ביצתי) לחלוטין מהגולגולת שלו ועד קצה האף. העיניים של הבול טרייר קטנות מאוד, בצורת שקד וקרובות יותר לאוזניים מאשר לאף. האוזניים של כלב זה מחודדות וקרובות לחלק העליון של הגולגולת, כאשר הכלב ערני אוזניו זקופות לחלוטין.

הצוואר של כלב הבול טרייר עבה מאוד, החזה שלהם עמוק והכתפיים מפותחות. הרגליים של כלב מסוג בול טרייר מוצקות וקצרות, הגב קצר וחזק למראה, המותניים שריריות והצלעות מפותחות היטב.

הזנב של כלב הבול טרייר באורך בינוני, העור צריך להיות צמוד לגוף ללא קמטים או כפלים. פרוות כלבי הבול טרייר היא קצרה מאוד ומעט נוקשה בטקסטורה שלה. הפרווה נושרת פעמיים בשנה, כאשר הנשירה יותר כבדה באביב ובקיץ. צבע הפרווה הוא בדרך כלל לבן, אבל ישנם גם בולי טרייר מנומרים בגוונים של חום או אדום.

תכונות אופי

כלבי שמירהכלבי אזהרהמתאים לגידול בדירהכלבים מסוכנים

כיף לאהוב כלב בול טרייר, מכיוון שהם אוהבים אנשים ומאוד קשובים אליהם. הם מבינים מה הבעלים שלהם חושב ומתכנן לעשות. גזע זה מתואר לעיתים קרובות כגזע תוקפני ואלים ובישראל נקבע שהגזע מסוכן וישנם הגבלות על החזקתו. למרות האמור לעיל, גזע הבול טרייר נחשב לגזע עדין אשר אינטראקציה חיובית עם בני אדם ואילוף מתאים גורמים לו להרגיש מאושר ובטוח.

כלבי בול טרייר אוהבים ילדים והם אנרגטיים ויציבים מספיק כדי להיות ידידים נפלאים לילדים בכל הגילאים. כלבי הבול טרייר כמו כלבים רבים מגזע הטרייר יכולים להפוך לרכושניים וקנאים בנוגע לאנשים וחפצים ולכן הם צריכים ללמוד לשתף. אסור להציק לכלבים אלו או להקניט אותם, אפילו לא תוך כדי משחק. כלבי הבול טרייר אינם מתאימים לחיים במקום שבו הם יהיו לבדם למשך זמן ממושך. כלבים אלו הם כלבים שמירה טובים, הם ינבחו כאשר זר ניגש לבית, אבל הם לא יתקפו את הזר.

בנוגע לכלבים אחרים, כלב בול טרייר שלא עבר תהליך חיברות כלבים בגיל צעיר, יכול להיות מאוד אגרסיבי כלפיהם. בול טרייר זכר שלא עבר סירוס נחשב לכלב אגרסיבי מאוד שאינו יכול להסתדר עם כלבים אחרים. זכר ונקבה שעברו סירוס ועיקור יכולים להיות ידידים טובים, אבל רק לאחר היכרות איטית, או גידול יחדיו מגיל צעיר מאוד. לכלב הבול טרייר יש אינסטינקט צייד גבוה מאוד ולכן הוא אינו מתאים לחיים עם חיות מחמד אחרות, וגם אם הוא רגיל אליהם מגיל צעיר, אתם תצטרכו להשגיח עליו כל הזמן

בריאות

כמו כלבים גזעיים אחרים, ישנם מספר בעיות בריאות גנטיות שקיימות בגזע זה. קניית הכלב ממגדל מוכר ומכובד עשויה להפחית את הסיכויים לתופעות אלו. התופעות הבריאותיות הנפוצות הן: אלרגיות בעור, מחסור באבץ, הפרעת אובססיביות קומפולסיבית, חירשות מולדת ובעיות בברכיים. כלבי הבול טרייר עשויים גם לסבול מהשמנה.

טיפוח בול טרייר הוא פשוט מאוד, מומלץ לשפשף את הכלבים עם מברשת כפפה נוקשה, פעם בשבוע, ולבדוק את האוזניים והעיניים שאין סימנים לגירוי או הפרשה. כלבי הבול טרייר הם כלבים נקיים מאוד שאינם דורשים רחצה. בתקופת הנשירה כדאי להבריש אותם גם במברשת שמסירה שיער מת. חשוב לבדוק את אורך ציפורני הכלב כדי שהן לא יפצעו אותו, אם אינכם יודעים לקצוץ בעצמכם את ציפורני הכלב, עליכם לגשת לווטרינר שידגים לכם, כדי שלא תפצעו אותו חלילה.

פעילות גופנית:  בול טרייר הוא גזע אתלטי מאוד שנהנה מפעילות גופנית קבועה ממושכת ככל האפשר. הם אמנם יכולים להסתגל לפחות פעילות גופנית, אבל אז הם נוטים לעלות במשקל. ללא תרגול קבוע הבול טרייר יכולים להפוך לעצלנים. טיולים רגליים ארוכים ישמרו גם על הכושר הגופני שלכם וגם של כלבכם. זכרו כלבי הבול טרייר הם כלבים תוקפניים מאוד וחשוב לשמור עליהם מוחזקים ברצועה כל הזמן.

כלב בול טרייר אוהב גם לרוץ בפארק, לצאת לחצר ולשחק עם ילדים והם יכולים לעשות זאת במשך שעות אם תהיה להם הזדמנות. כלבי הבול טרייר ישמחו גם להוציא מרץ בבית אם יהיה להם עם מי לשחק. ללא פעילות גופנית נכונה, או עם תקופות ארוכות של שהייה בבית וחוסר פעילות הם עשויים לפתח הרגלים בעייתיים כגון: לעיסת והשמדת חפצים, נביחות, רדיפות אחר הזנב וכדומה. אם עליכם לעזוב את הבול טרייר לבד בבית, הקפידו קודם כול להוציא את המרץ שלו באמצעות פעילות גופנית.

אילוף

אילוף כלב בול טרייר הוא קריטי כדי להבטיח שהכלב יתנהג יפה ובצורה מנומסת בתוך הבית ומחוצה לו. כלבים אלו צריכים לעבור אינטראקציה וסוציאליזציה עם כלבים ואנשים אחרים מגיל צעיר ככל האפשר, כדי למזער את הסיכון שהם יהפכו לכלבים תוקפניים ורכושניים מדיי. כלבי הבול טרייר הדומיננטיים צריכים אילוף עקבי, אוהב, חיובי ורגוע במיוחד כאשר הם גורים. כלבים אלו חייבים לדעת שאתם בשליטה כל הזמן אחרת הם יפתחו הרגלים רעים מאוד.

כלבי הבול טרייר הם כלבים חכמים מאוד והם מאוד יבינו למי הם צריכים להקשיב וממי הם יכולים להתעלם. אדם אחד צריך להתחיל לעבוד עם הגור ולתת לו פקודות ורק אחרי שהפקודות יהיו מובנות לגור, אחרים מבני המשפחה יכולים להתחיל לעבוד עם הכלב. כלב הבול טרייר יתעלם מפקודות מאנשים שנתפסים בעיניו כנחותים ממנו, לכן כל בני המשפחה צריכים לעבוד עם הכלב.

עקב היותם כלבים דומיננטיים, אסור לכם אף פעם לשחק עם כלב זה במשחקים של כוח, משיכה או מלחמה – משחקים אלו רק יגבירו את הדומיננטיות שלו. חשוב ללמד אותם לציית מיד לפקודות של לשבת ולעצור. כלב הבול טרייר חייב להיות תחת השגחה כאשר הוא נמצא מחוץ לחצר או הבית.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות