כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

מסטיף

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

40ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

61-70ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

בוסרון הוא אחד הכלבים העתיקים ביותר והאהובים ביותר של צרפת והוא לקח תפקיד מכריע בחלק מהעימותים הגדולים ביותר של המאה העשרים. כלב הבוסרון דומה לכלב מגזע רועה גרמני וזהו גם החלק המרתיע במראה שלהם שעוזר להם להיות כלבי שמירה טובים. מדובר בכלב בעל איכויות רבות כגון: נאמנות, אצילות, ידידות והמון אנרגיה. צבע הפרווה שלו שחור עם כתמים בצבע חום שזוף. הכלבים הם שריריים מאוד בעלי רגליים אחוריות ייחודיות. הם אוהבים לחיות בתוך הבית כל עוד יש להם הזדמנות לשחק בחוץ ולרוץ באופן חופשי. פרוותם של כלבי בוסרון היא גסה למדי וקצרה באורך של מעט יותר מסנטימטר אחד.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהכלבים גדולים

כלבי בוסרון מאוד גאים בעצמם ורואים עצמם כשווי ערך לבעלים שלהם. לפעמים הם ימקמו את עצמם כמנהיגים, דבר שיגרום להם לא להיות צייתנים כלפיכם ועליכם להראות להם מי הוא המנהיג בבית. כלבי הבוסרון יכולים לשמש ככלבי שמירה בזכות המראה המאיים שלהם, למרות שבפועל הם אינם חשדניים כלפי זרים, הם אינם אלימים, או פועלים בצורה אגרסיבית והם בדרך כלל כלבים שקטים ורגועים. כלבים מגזע בוסרון הופכים לעוינים כאשר אנשים זרים פורצים לתוך הבית, או מאיימים על אחד מבני המשפחה, או מתנהגים בצורה חשודה, במצב כזה הכלבים מיד לוקחים פיקוד על הנעשה. חשוב להיות זהירים גם כאשר אתם מרימים קול על אחד בני המשפחה מכיוון שהם יכולים לתקוף אתכם, לא משנה כיצד הם מדרגים אתכם בהיררכיה המשפחתית. כלב בוסרון מסתדר היטב עם ילדים ובעלי חיים אחרים. הם אינם מוכנים לסבול הצקות מילדים ובטח שלא להקשיב לפקודות שלהם, גם כאשר הילדים גדלים דבר שעלול להוביל לבעיות משמעת חמורות. למרות זאת, הם שומרים מצוינים ובני לוויה נהדרים גם לילדים צעירים מאוד.

בריאות

כמו כלבי רועים אחרים הם אינם סובלים מבעיות בריאות רבות, אבל כדאי לשים לב לתופעה פיתול הקיבה שנגרמת פעמים רבות לכלבים גדולים. חשוב לטפל בה במהירות האפשרית כדי למנוע מצב מסכן חיים. כמו כן, הם עשויים לסבול מניוון רשתית מתקדם ומדיספלסיה של מפרק הירך. כלבי בוסרון זקוקים לסירוק פרווה על בסיס קבוע ופעמים תכופות יותר בתקופת הנשירה, עקב נטייתם להתלכלך מחוץ לבית, הם יכולים להיות בעלי ריח נוראי וללכלך בבוץ את כל הבית וחשוב להקפיד על ניקיונם למען השפיות שלכם, הם סבלניים עם מים ואפשר לשטוף אותם בחצר בעזרת צינור מים ולתת להם להתייבש מחוץ לבית באזור נקי.

פעילות גופנית: כלבי הבוסרון מטבעם ירצו להיות בחוץ זמן רב ככל האפשר, וכדי לגרום לקשר חזק עמם כדאי שגם אתם תבלו איתם בחוץ. הם אוהבים טיולים ארוכים, ריצה לצד האופניים, משחקים ואפילו קצת שחייה.

אילוף

את כלבי הבוסרון ניתן לאלף בקלות מאוד הם אציליים, מרשימים ומועילים לבני אדם. למרות זאת, הם זקוקים ליותר מכמה שעות אילוף בשבוע מכיוון שכאשר הם נשארים לבדם למשך זמן ממושך הם יכולים להיות הרסניים מאוד. חשוב ללמוד ממאמן מקצועי כיצד לאלף אותם, אחרת האילוף יכול להפוך לבעייתי והם יהיו צייתניים רק כאשר המאמן החיצוני נמצא ויתנהגו באופן שונה אתכם. חשוב למצוא הרבה זמן פנוי לאימונים שלהם. אחד המפתחות להצלחת האילוף הוא להכשיר אותם בגיל צעיר ככל האפשר והדבר חיוני מאוד לפניי שהם הופכים לכלבים עצומים וכבדים שקשה מאוד לרסן אותם. ברגע שאתם מתחילים באילוף הקפידו לשמור על הכללים ולהיות עקביים, היהירות והאצילות של הכלב תגרום לו לסרב לפקודות שלכם ולכן אתם חייבים לתגמל על התנהגות חיובית ולהעניש התנהגות שלילית באופן עקבי. אילוף כלבים אלו הוא התחייבות ועליכם להיות סבלניים ומודעים לתקופה הארוכה של ההכשרה, כדי שהכלב שלכם לא ירגיש שהוא נמצא מעל לחוקים ומעליכם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות