כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

מסטיף

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-32ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

53-63ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

לכלבי הבוקסר יש מראה עוצמתי ואפילו מעט מאיים, בעיקר בזכות החזה הרחב והמוצק שלהם ומבנה השריריים הקומפקטי.  הגולגולת שלהם רחבה וקצרה ואפם בצבע שחור בעל מראה פחוס-מרובע. ראשו של כלב בוקסר פרופורציונאלי לגודל גופו.
הצבעים האופייניים לכלב בוקסר הם חום עם כתמים לבנים, או חום מנומר עם כתמים לבנים. העיניים של הבוקסר הן בצבע חום ואוזניו רחבות ושמוטות. כאשר הכלב נמצא על המשמר, אוזניו הופכות לזקופות. הלסת התחתונה של כלב הבוקסר מכסה את הלסת העליונה ומעניקה לו מראה מעט מפחיד.
למרות המוניטין שיצא לגזע הבוקסר ככלבים אלימים, מדובר בכלבים בעלי אופי עדיו וטוב וההתנהגות האלימה היא תוצאה של אילוף שלילי.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםכלבים גדוליםקל לאילוףכלבי אזהרהמתאים לגידול בדירה

כלב בוקסר הוא כלב בעל אופי חיובי, מלא שמחת חיים וסקרנות. בדרך כלל כלבי בוקסר הם מאוד רגועים כאשר הם מתבגרים, אבל כגורים הם מלאי אנרגיה. בסופו של דבר אפשר להגיד על כלבים מגזע הבוקסר שהם בהחלט יתנו לכם הנאה מלאה, אם תתחילו באימון שלהם מגיל צעיר.
כלבי בוקסר אהובים מאוד בזכות האופי הנאמן והאינטליגנציה הגבוהה שלהם. הם מלאי חיבה ויעדיפו להיות בקרבת הבעלים שלהם בכל מקום שבו הם נמצאים. כלבי הבוקסר יכולים להיות מאוד חשדניים כלפי זרים ואתם חייבים לעבוד איתם על האספקט הזה מגיל צעיר מאוד, אחרת הם יהיו מאוד רעשניים כאשר יגיעו אורחים לבית ואפילו מאיימים.
כלבי הבוקסר לא נרגעים עד שהם בני שלוש, הדבר אומר שלפעמים תרגישו שהאימון שלהם בגילאים צעירים נופל על אוזניים חירשות, אבל לא כך הוא המצב, להיפך, יום אחד תגלו שכלב הבוקסר שלכם הבין את כל מה שלימדתם אותו. כלבי הבוקסר נוטים לרדוף אחר חתולים ובעלי חיים אחרים ולכן תצטרכו להשגיח עליהם מהבחינה הזו.

בריאות

מכיוון שגזע הבוקסר שמר על הטוהר שלו במשך כ- 100 שנים, בעיקר כדי לשמור על המראה החיצוני שלו, השמירה על הגזע גרמה למספר מחלות כלבים כגון: חירשות (הנתונים כיום אומרים שהאפשרות לחירשות אצל הבוקסר באוזן אחת, או בשתי אוזניים היא בין 20%-40%), הפרעות בויסות החום, הפרעות מטבוליות אותן בדרך כלל ניתן לפתור או להפחית באמצעות דיאטה מתאימה. עיוות עפעפיים הוא גם תופעה אופיינית אצל הבוקסר, ניתן לתקן זאת באמצעות ניתוח. הפרווה של כלבי הבוקסר היא קצרה ודקה וקל מאוד לטפל בה. הפרווה של הבוקסרים נושרת רק בחילופי עונות.

פעילות גופנית: הבוקסרים הם כלבים גדולים והם זקוקים לפחות לשעה של פעילות גופנית טובה מדי יום. חובבי הריצה ימצאו מלווים מושלמים לאימוני הריצה שלהם. הליכות בדרך כלל אינן מספיקות לכלבי בוקסר. כלב בוקסר ייהנה במיוחד לרוץ בסביבה כפרית, אך גם מגורים בעיר יכולים להתאים להם, אם יש בסמוך פארק גדול. הפארקים הטובים ביותר לכלבים מגזע בוקסר הם פארקים שבהם מותר לכלב הבוקסר להסתובב ללא רצועה. אם יש לכם חצר גדולה, אתם חייבים לדאוג לכך שהגדר שלה תהיה מספיק בטוחה. כלבי בוקסר יודעים לפרוץ מנעולים ולקפוץ מעל גדרות ויש להם נטייה לברוח – נטייה זו פוחתת אם הם מעוקרים.

אילוף

כלבים מגזע בוקסר זקוקים לאילוף נוקשה אשר ישמור על ההתלהבות הטבעית שלהם. האילוף אמור להתחיל בגיל צעיר ככל האפשר, מכיוון שהם יכולים להיות קשים להתמודדות גם כאשר הם עדיין גורים, מכיוון שכלב בוקסר הוא מאוד גדול וחזק.
למרות שאתם צריכים להיות עקביים ויציבים עם הבוקסרים שלכם (ושלל סוגי כלבים אחרים) הם אינם מגיבים לענישה, עדיף לתת להם תרגילים שבהם הם יצליחו ואז לתגמל אותם על ההצלחה באמצעות פינוקים קטנים בשילוב עם דברי שבח. כלבי בוקסר מסוימים יכולים להיות היפראקטיביים ואין הרבה מה לעשות איתם מלבד לעייף אותם בסביבה כפרית. כאשר אתם רוכשים גור כלבים מגזע בוקסר בדקו היטב האם להוריו הייתה התכונה הזו.
כפי שאמרנו מדובר בכלבים חכמים מאוד אשר לוקח להם זמן להתבגר, אל תמעיטו אף פעם ביכולתם לפרוץ דלתות ומנעולים ולברוח. הפה שלהם בעל לסתות חזקות מאוד אשר יעזרו להם בתהליך הפריצה. אנשים רבים הצליחו באילוף כלב בוקסר באמצעות שימוש במלונה שיש בה מספיק מקום לכלב להסתובב ולקום והיא נתפסת על ידי כלב הבוקסר כבית ומקלט. מלבד זאת, שיטות האילוף הקלאסיות מתאימות גם לבוקסרים, מכיוון שהם רוצים לרצות ולבצע את הפקודות שלכם. הקפידו לנטרל כל סימן לתוקפנות כשעודו באיבו ועודדו את אופיים הטוב

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות