כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

ציד

סוג המשפחה

15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

9-11ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

33-41ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב ביגל נחשב לכלב קל לטיפול בזכות היותו קטן וחסון, הכלב יכול להגיע במגוון צבעים – שחור וחום, כתום ולבן ולרוב בשלושה צבעים. הפרווה של כלבי ביגל קשה וחלקה באורך בינוני, הפרווה מתחלפת כל הזמן ורק לעיתים נדירות דורשת תספורת. הגולגולת של הכלב רחבה והראש מעוגל, האוזניים ארוכות ותלויות ליד הפרצוף, הבעת פניו המתחננת והתמימה הפכה אותו למפורסם מאוד.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

כלבי ביגל הם מאוד אינטליגנטיים ומאוד מאושרים, הם עדינים ומלאי שמחת חיים, סקרנים ומתוקים והם מתחברים לכל אחד שמעניק להם תשומת לב ואהבה. זהו כלב חברותי מאוד ומעולה למשפחות עם ילדים צעירים ומבוגרים מכל הגילאים, הם בדרך כלל מסתדרים מצוין גם עם כלבים אחרים, אבל אי אפשר לסמוך עליהם עם חיות מחמד אחרות. כלבי ביגל  מאוד חשדניים ואנטי חברתיים כלפי בעלי חיים אחרים.
מכיוון שכלבי הביגל מאוד חברותיים הם אינם אוהבים להישאר לבד לפרקי זמן ממושכים, ומסיבה זו הם יכולים להפוך להרסניים ונירוטיים. במצבים כאלו עדיף לגדל אותם עם כלב ביגל אחר. היללה הגבוה השל הכלבים יכולה להפריע לשכנים ולבני המשפחה ולכן צריך לאלף אותם לנבוח פחות כבר מגיל צעיר. לכלבים אלו יש אינסטינקט טבעי לעקוב אחר רעשים והם יכולים לנדוד למרחקים ארוכים, אם הם לא יהיו קשורים ברצועה. חשוב להשגיח עליהם באופן קבוע.

בריאות

גזע הביגל נחשב לגזע חסון שיכול להירפא במהירות, ישנן מספר בעיות בריאותיות שכדאי להיות מודעים אליהן כגון: דיספלסיה של מפרק הירך, מחלה ניוונית שיכולה לעוות את הרגליים הקדמיות, בעיות גב, אפילפסיה, מחלות לב ובעיות בעיניים. כלבי הביגל זקוקים להברשת הפרווה במברשת חזקה, שמירה על ציפורניים מסודרות ובדיקה ווטרינרית על בסיס קבוע כדי לוודא שאין סימנים לזיהום, הרחצה שלהם צריכה להיעשות עם סבון עדין.

פעילות גופנית: לכלבי ביגל יש כמות גבוה של אנרגיה והם זקוקים לפעילות גופנית רבה, חצר קטנה ומגודרת תתאים מאוד בעבורם, הם זקוקים גם להליכה יומית בשעות הבוקר המוקדמות או הערב המאוחרות. ריצה עם הכלב היא דרך מצוינת להשאיר אותם פעילים. כלבי הביגל נהנים מחקירת שטחים חדשים בפארקים, הם זקוקים לגירויים כל הזמן מכיוון שהם סקרנים מטבעם, התנהגותם יכולה להפוך להרסנית אם הם יישארו ללא השגחה וללא גירויים מתאימים.

אילוף

בזכות החוכמה הרבה של כלבים אלו, הם יכולים להיות מאולפים מהר מאוד, ואימון אינטנסיבי עם מטרות מוגדרות יעבוד היטב בשבילם. את גורי הביגל ניתן לאמן כבר בגיל 6-8 שבועות ובגילאים אלו הם יסתגלו בקלות לסוגים שונים של הכשרה. מכיוון שטווח הקשב שלהם קצר, האילוף צריך להימשך כ- 10-15 דקות ולא יותר מפעמיים עד שלוש ביום. כלבי הביגל זקוקים למשוב חיובי קבוע ולחיבה רבה, הכלבים מגזע ביגל אינם קשים לאילוף על ידי האדם הממוצע אבל הדבר דורש סבלנות, התמדה ואימונים תכופים. חשוב להעביר אותם תהליך חיברות עם כלבים אחרים וחשוב שהם ילמדו התנהגות חיובית מוקדם ככל האפשר, בדרך כלל  הם יגיבו היטב לאילוף הכולל פעילות גופנית, חיזוקים חיוביים ושפע של חיבה.