כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלב דם (בלדהאונד)

ציד

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

40-50ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

55-65ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

ההגדרה המדויקת לכלב מגזע בלדהאונד, הידוע גם ככלב דם, היא כלב שעוקב אחרי האויב בעקשנות. כלבי הבלדהאונד שימשו בעבר כדי לעקוב אחר אויב פצוע שנמלט על פי ריח הדם שנשפך, כך שהם בעצם היו ציידים של דם. כלב דם הוא החיה היחידה בארה"ב שמשמשת כראיה קבילה בבית המשפט והוא משמש ברחבי העולם להצלה ולחיפושים. הגולגולת של כלב בלדהאונד היא צרה וארוכה ומעניקה לראש מראה אצילי. יש להם עיניים שקועות ומצח שאינו בולט, העפעפיים התחתונים שקועים והאוזניים מאוד ארוכות ותלויות לצדי הפנים. הגוף שלהם חסון ומשדר עוצמה, ההליכה אלסטית וגאה, הפרווה של כלבי הבלדהאונד קצרה, חלקה ונעימה למגע, בדרך כלל הצבע השחור הוא השולט בפרווה, שאר הצבעים אינם מוגדרים בבירור.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים גדולים

למרות שמו המפחיד, כלב דם, מדובר בכלב אהוב, קל הליכות וסבלני מאוד. הוא מדהים עם ילדים, מלא חיבה אליהם ואפילו נותן להם לטפס על גבו. בנושא של ילדים, הרבה פעמים צריך להגן על הכלב מפניי הילדים, כי הוא בפירוש יכול לתת להם להציק לו בלי סוף. אם אתם מחפשים כלב בעל הסתגלות מהירה ואופי מקסים בהחלט מצאתם בן לוויה מצוין. כלב מגזע בלדהאנוד מתאים בעיקר לחיים בחוץ מכיוון שבגיל צעיר הוא מאוד אנרגטי וקולני, הם יכולים גם להיות ביישנים ורגישים. חלק מבני הגזע יכולים להיות חשדניים ותוקפניים כלפי זרים וגם כלפי כלבים מאותו מין. אסור לשחרר את הכלב מהרצועה מכיוון שהם נוטים ללכת אחר עקבות שהם מגלים עד הסוף ולא משנה כמה זמן ייקח להם לעשות  זאת. כלבי הבלדהאונד נוטים לאכול כל דבר לכן צריך להשגיח עליהם מקרוב, הם מתבגרים לאט מאוד ועם ההכשרה המתאימה הם יכולים להפוך להיות כלבים נפלאים.

בריאות

באופן כללי ניתן לומר שגזע הבלדהאנוד הוא גזע קשוח למדיי, אבל ישנם מספר מצבים רפואיים מיוחדים שכדאי לשים לב אליהם: דיספלסיה של מפרק הירך, פיתול קיבה, מחלת עיניים, צניחת עפעפיים ודרמטיטיס. כדאי לטפל בפרווה של כלב דם עם כפפה מיוחדת כבעלת זיפים קצרים, כלבי בלדהאונד אלו שונאים להיות מוברשים והכפפה נותנת להם הרגשה כאילו הם מלוטפים. כדאי לרחוץ את הכלב רק כשיש צורך בכך ואחר כך צריך לייבש את הפרווה עם מגבת גסה. חשוב לנקות את האוזניים על בסיס קבוע ולנקות את העיניים בעדינות על בסיס יומי.

פעילות גופנית: כלבי הבלדהאונד אוהבים לרוץ וזקוקים להמון פעילות גופנית, חשוב לרוץ עם הכלב קשור ברצועה בלבד. הכלבים הללו יכולים ללכת שעות על גבי שעות, השאלה האם אתם תצליחו לעמוד בכך. משטר התרגילים הטוב ביותר עבור כלב דם הוא לפחות הליכה של 45 דקות פעמיים ביום בכל מזג האוויר, כדאי לשלב בפעילות משחקים כגון הבאת חפצים שנזרקו, משיכת חבל וגם אימון של 15 עד 30 דקות הקשור לצייתנות, או ביצוע תרגילים כדי לשמור על המוח של הכלב חד. אם לכלב הבלדהאונד יש מספיק גירויים הוא מאושר ואם הוא מאושר הוא נוח לכולם.

אילוף

אילוף כלב דם מצריך המון סבלנות, מעל הכול אתם תצטרכו להיות תקיפים, הוגנים ועקביים, כלבים חכמים אלו ידעו כיצד לתחמן אתכם עם המבט המסכן שלהם, הם אלופים בלקבל את מה שהם רוצים. לכלבי בלדהאונד יש רצון משלהם והם מעדיפים להשתמש בו מאשר לציית לפקודות, לכן אילופם דורש עבודה קשה, החיים איתם עד לגיל שנתיים יכולים להפוך לגיהינום, אבל לאחר הגיל הזה עם הגירויים הנכונים, האימונים והאילוף הם יהיו  כלבים נהדרים. השבחים צריכים להיות נלהבים והנזיפות קצרות ובקול חזק יותר ותקיף המילה הטובה ביותר היא "לא". שימו לב שיש ניגוד חזק בין הגישה שלכם למעשים הטובים ולרעים, כדי שהכלב יבחין בהבדל.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות