כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

תיאור כללי

ברנזי הרים הוא אחד הגזעים העתיקים והיפים ביותר של כלבים עובדים. מדובר בגזע עדין ושברירי בהשוואה לגזעים אחרים, אבל המראה שלו משדר חוסן וחוזקה. הפרווה האריסטוקרטית של ברנזי הרים מורכבת משלושה צבעים בולטים, כשהצבע השחור המבהיק הוא הצבע הדומיננטי ועל חזה הכלב ישנה פרווה לבנה, ארוכה ומבריקה. הפרווה היא רכה ונעימה למגע, שכבת השיער התחתונה של הפרווה עבה במיוחד. המראה המרשים והאצילי של כלב הרים ברנזי אינו מסגיר את העובדה שתוחלת החיים של גזע זה קצרה במיוחד.

תכונות אופי

אם היינו צריכים לתאר רק במילה אחת את אופיו של כלב הרים ברנזי היינו משתמשים במילה "נאמן". המטרה העיקרית בחייו של כלב זה, קצרים ככל שיהיו, היא להיות בן לוויה נאמן שעוזר לך ולבני משפחתך. לתכונה זו יש גם יתרונות וכמובן גם חסרונות: היתרון העיקרי של המזג הידידותי של גזע ברנזי הרים הוא היכולת להשתלב כמעט בכל סביבה משפחתית. כלב ברנזי הרים תופס את עצמו כנמוך בהיררכיה המשפחתית והוא ישמש ככלב שמירה מעולה וכמגן נהדר אפילו על הילדים הכי שובבים. החיסרון העיקרי שלו הוא הצורך הרב של כלב הרים ברנזי בתשומת לב תמידית, הוא זקוק להתייחסות גדולה מהבעלים שלו כדי להישאר מאושר.

בריאות

גזע הברנזי הרים נוטה לסבול מכמה בעיות בריאות חמורות מאוד כגון: דיספלסיה של מפרק הירך, פיתול/נפיחות קיבה. אם הכלב מתחיל להראות סימנים של נפיחות בקיבה כגון חוסר מנוחה, הקאות, עצבנות או ריר בלתי נשלט, אתם חייבים לקחת אותו באופן מיידי לוטרינר כדי למנוע מצב של סכנת חיים. מחלה נוספת שממנה עלול לסבול גזע זה היא סרטן. בשנים האחרונות תוחלת החיים הממוצעת של גזע הברנזי הרים צנחה מ- 10-12 שנים ל- 6-8 שנים, לכן חשוב לשלוח כלב זה בתדירות גבוהה לבדיקה על ידי וטרינר מוסמך.

הפרווה של הברנזי הרים נושרת בכבדות כל השנה. לכן, עליכם להקפיד על המברשת והשמפו שבהם אתם משתמשים לטיפול בכלב. עליכם לעשות זאת על בסיס קבוע ולהימנע מגזירת פרוות הכלב. חשוב גם להקפיד על קיצוץ ציפורניים מכיוון של כלב הרים ברנזי יש נטייה לבהונות מפוצלים.

פעילות גופנית: למרות היותו כלב עבודה, הוא נחשב לכלב עצלן והוא פעיל ונמרץ רק לפרקי זמן קצרים בכל יום. כלב הברנזי יעריך טיולים ארוכים איטיים וקרבה מתמדת לבעלים שלו.

אילוף

בגלל רגישות הכלב כדאי להימנע מללמד אותו לעשות טריקים פיזיים. כלבים מגזע ברנזי הרים הם גם איטיים בהתבגרותם והם נהנים מתקופה קצרה של נאמנות וציות לפניי שהם נכנסים לתוך תקופת הזקנה. מצד שני לכלבים אלו אין בדרך כלל הרגלים רעים שהם צריכים לשכוח לפניי שהם לומדים התנהגות טובה. המפתח להצלחת האימונים הוא להתחיל לאמן אותם בסביבות גיל שנתיים וכדאי לאלף אותם לפרקי זמן קצרים בכל יום. האילוף צריך להיות חיובי ומגוון כדי לשמור על העניין של הכלב.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות