כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

ציד

סוג המשפחה

12-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

30ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

50-61ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבי גולדן רטריבר מחולקים לשתי קבוצות, כאשר החלוקה מבוססת בעיקר על המראה שלהם. הקבוצה הראשונה היא הקבוצה האנגלית: כלבים אלו נמוכים יותר, העצמות שלהם כבדות והפרווה ארוכה ובהירה בצבעה. הקבוצה האמריקאית מכילה כלבים גבוהים ורזים עם גפיים ארוכות יותר, מלבד זאת היא דומה במאפייניה לקבוצה הראשונה. לכלב גולדן רטריבר עיניים מלאות הבעה ואף שחור. ככל שהם מתבגרים החזה שלהם הופך לרחב יותר וגופם מקבל מבנה שרירי. הזנב של כלבים אלו תמיד מכשכש.

 

כלבי הגולדן רטריבר הם בדרך כלל מלאי ביטחון, שבא לידי ביטוי בדרך שבה הם הולכים, הגוף שלהם סימטרי והם מאוד אתלטיים. הגישה שלהם שלווה ומלאת חיבה. לכלבי הגולדן רטריבר פרווה כפולה, הפרווה החיצונית היא רכה כנוצה והיא יכולה להיות ישרה או גלית, הפרווה התחתונה היא עמידה בפניי מים ושומרת על חום גופו של הגולדן. כלב גולדן משיר את פרוותו ובזכות כך היא מתאימה לו לכל עונות השנה.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםכלבים גדוליםקל לאילוףמתאים לגידול בדירה

כלבי גולדן רטריבר הם משפחתיים ונאמנים מאוד. האופי הנוח שלהם הופך אותם למתוקים ועדינים עם ילדים וסובלניים כלפי בעלי חיים אחרים. חשוב לזכור שיש להם נטייה להתרגש כמו גורים, כאשר הם משחקים עם ילדים והם עשויים בטעות לפגוע בהם. אגרסיביות היא אינה תופעה נפוצה אצל הגולדנים, אבל הרבעה לא נכונה יכולה לגרום לכך. כלבים אלו אוהבים אנשים ואוהבים להיות מלוטפים ומחובקים בכל זמן, הם יכולים להיכנס לצרות אם הם יישארו לבדם לזמן ממושך, במצב כזה הם גם עלולים לפתח חרדת נטישה, ולהיות אומללים וחרדתיים.

כלבי גולדן אינם טובים בתור כלבי שמירה מכיוון שהם יותר מעוניינים לפגוש זרים ולהתיידד עמם מאשר לנבוח עליהם. הם אוהבים ונאמנים וינסו לרצות את האנשים שלהם כל הזמן. לכלבי הגולדן רטריבר רמת אנרגיה גבוהה, הם אוהבים מאוד לשחק בלהביא חפצים, הם גם מאוד אוהבים מים.

האינטליגנציה הגבוהה של כלבי הגולדן רטריבר הופכת אותם למצוינים באימוני צייתנות. לעיתים קרובות גזע זה משמש ככלבי שירות לעיוורים ולנכים. האישיות האידיאלית שלהם, מלאת החיבה, הופכת אותם גם למבקרים מצוינים בבתי אבות והם יכולים להיות כלבי תרפיה נפלאים.

בריאות

בעיות הבריאות הנפוצות של הגולדנים הם כדלקמן: דיספלסיה של המפרק שיכולה לגרום לחוסר נוחות קיצוני, נפיחות, דלקת פרקים ואפילו פציעה. קטרקט, אפילפסיה, אלרגיות עור ומחלות לב תורשתיות. מחקרים אחרונים מראים כי הסרטן הפך לגורם השכיח ביותר לתמותת הגולדנים, הסיבה לעלייה במקרי הסרטן היא גם גנטית וגם סביבתית.

 

חשוב להבריש היטב, על בסיס יומי, את פרוותם הכפולה של הכלבים. בעלי כלבים רבים מתלוננים על הנשירה הכבדה של כלב מסוג גולדן רטריבר, בעיקר באביב. הברשה היא הפתרון הטוב ביותר לכך. חשוב לקצוץ את הציפורניים שלהם באופן קבוע, כמו כן מומלץ לבדוק את אוזניי הכלבים לוודא שאין בהן פטריות או זיהומים אחרים. רחצת הכלב בשמפו מיוחד תעזור להוריד את הריח הכלבי שלהם.

 

פעילות גופנית: כלבי גולדן רטריבר הם פעילים מאוד והפעילות הגופנית היא חלק חשוב מהטיפול היומי בהם. הם אוהבים מאוד להחזיר כדורים, מקלות או צלחות פריזבי, כדאי לתת להם גם הזדמנויות להתרועע עם כלבים אחרים ולצאת עמם לטיולים ארוכים. כמו כן, הכלבים ייהנו מפעילויות של  שחייה וריצה. תרגילים מנטאליים מאוד חשובים לכלבים אלו, הם משתוקקים לרצות ונהנים כאשר יש להם עבודה ששומרת עליהם עסוקים וגם מזכה אותם באישור חיובי מהבעלים.

אילוף

כלבי גולדן רטריבר ידועים באילופם הקל, הם נלהבים ללמוד ולהוטים לרצות. האינטליגנציה הגבוהה שלהם מאפשרת להם ללמוד תרגילים חדשים בקלות ובמהירות. כלבי הגולדן טובים בללמוד כיצד לבצע עבודות, לכן הם עובדים עם המשטרה באיתור סמים וכדומה. המוחות המהירים שלהם הופכים אותם למועמדים פופולאריים להיות כלבי סיוע ואת ההכשרה לתפקיד הם רוכשים כבר מאז שהם גורים. חשוב ללמד כלב גולדן בראש ובראשונה את הפקודות הבסיסיות כגון: שב, בוא, הישאר, עקוב, ככל שהפקודות האלו יהיו מבוססות היטב אצל הכלב, כך יהיה לכם קל יותר לטפל בהם כאשר הם יגדלו וגם להתקדם עם ההכשרה לאילוף מורכב יותר.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות