כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

גריפון בריסלי

כלב לוויה

סוג המשפחה

12-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

2.5-5.5ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

18-20ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבי גריפון בריסלי מוכרים בזכות המראה הייחודי שלהם, יש להם עיניים מרוחקות זו מזו, פנים שטוחות וסנטר בולט. רבים טוענים שבשל עליזותו של הכלב יחד עם המראה המיוחד שלו הוא מזכיר שדון. למרות שהוא מוגדר ככלב מחמד, מדובר בגזע חסון ומוצק עם עמידה של מתאגרף, גופם הקצר מחזיק את ראשם הגדול. הפרווה של כלב גריפון ברסילי מחוספסת וגסה בחלקה העליון ואילו הפרווה הקרובה לגוף היא מבריקה וחלקה. הגזע מתאים במיוחד לזוגות מבוגרים, או למבוגר שחי לבדו. כלבי גריפון הם רגישים מאוד לצלילים פתאומיים והם יכולים לנשוך כאשר הם מפוחדים, במיוחד ילדים קטנים בעלי התנהגות בלתי צפויה.

תכונות אופי

נשירת שיער נמוכההיפואלרגניכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

אופיו של הכלב מושפע מאוד מהעובדה שהוא חלק מגזע הטריירים, פירוש הדבר שהם כרוכים אחר הבעלים שלהם והולכים אחריו לכל מקום שהוא הולך. הדבר לא בהכרח אומר שהם כלבי משפחה טובים, אלא בני לוויה מעולים. גריפון בריסלי זקוק למגע עם הבעלים שלו באופן קבוע והוא לא מסתדר לבדו לפרקי זמן ארוכים. תלותו של כלב גריפון נובעת מרגישותו וזו הסיבה שהם אינם טובים עם ילדים קטנים, הם מאוד אוהבים תשומת לב אבל יכולים להפוך למצוברחים מהר מאוד בעיקר בגלל נזיפת הבעלים. כלבי גריפון בדרך כלל מסתדרים יפה מאוד עם כלב אחר או עם חיית מחמד קטנה. כדאי להעביר אותם תהליך חיברות כלבים לבני אדם זרים כדי שהם לא ירגישו מאוימים וינסו לנשוך כאשר מלטפים אותם, הם אינם נוטים לנבוח ומעדיפים לחיות בסביבה רגועה ולהימנע מעימותים.

בריאות

כלב מגזע גריפון ברסילי יכול לסבול מבעיות בריאות הנובעות מאנטומיית הפנים המיוחדת שלו כגון הפרעות נשימה, צניחה של גלגל העין, קטרקט, ניוון רשתית, וגם ההמלטות קשות ודורשות על פי רוב ניתוח קיסרי.
מכיוון שכלב גריפון בריסלי יכול להיות בעל פרווה גסה או חלקה, כל כלב זקוק לטיפול שונה. לפעמים מומלץ בפרווה גסה לגזור מעט את הפרווה ולפתוח את הקשרים. כלבים בעלי פרווה חלקה יאהבו סירוק באמצעות כפפת טיפוח, חשוב לבדוק ולנקות את כפלי העור של הכלב, הרחצה צריכה להיות עם שמפו בעל PH בסיסי.

פעילות גופנית: הפעילות הגופנית בעבור כלב גריפון לא צריכה להיות אינטנסיבית מידי בשל קומתם הזעירה המאפשרת להם לעשות פעילות גם בתוך הבית. הם נהנים מטיולים בחוץ אבל לא למרחקים קיצוניים מידי או ריצה קלה, אפשר לאמן אותם לקפוץ מעל מכשולים קטנים.

אילוף

רגישותם של כלבים מגזע גריפון הופכת את האימון שלהם לנושא עדין, בזמן שהטרייר שבתוכם רוצה רק לרצות את הבעלים, הם יכולים להיות עקשניים מאוד לפעמים, אבל אסור להשתמש בטכניקות קשות באילוף שלהם, אלא פשוט להתאזר בהמון סבלנות ורגישות לצרכים שלהם. עידודים וחיזוקים חיובים יעזרו מאוד לאימון בשילוב עם פינוקים שהם אוהבים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות