כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

12-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

24ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

50-59ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

האסקי סיבירי הוא כלב חינני ויפה, זהו כלב הרואה דרכך ויודע את האופי שלך עוד לפניי שהוא פוגש אותך. הוא נראה שחצן ונסיכי החושב שלא כל אחד ראוי לתשומת לבו. לפעמים הוא מזכיר ענק עדין, הדורש שיתייחסו אליו בכבוד. לאחר שזכית בקבלה שלו אתם תתנסו באהבה האדירה של היצור היפה הזה. האסקי סיבירי אוהב לרוץ ולשחק, הוא רגיש מאוד לשפת הגוף של כלבים אחרים ובדרך כלל הוא הופך לחבר שלהם במהירות. הכלב האסקי סיבירי מעדיף לברוח מאשר להילחם, אבל כלב אשר יעליב את הבעלים שלו יפגוש בהחלט כלב שמוכן ומזומן להילחם מולו. המרביעים השתדלו מאוד להרביע גזע של כלבים עם אופי טוב מכיוון שזהו כלב שצריך לעבוד עם אנשים. כלבים אלו הם כלבי עבודה חזקים עם צבעי פרווה יפיפיים החל משחור כחול ועד לבן טהור. הם יכולים להיות בעלי צבע עיניים שונה החל מתכלת ועד חום כהה. הם גם יכולים להיות בעלי צבע שונה בכל עין. לכלבי האסקי סיבירי פרווה עבה אשר מאפשרת להם לשהות בטמפרטורות נמוכות מאוד, אפילו עד מינוס 58 מעלות. כלבי האסקי סיבירי הגורים נולדים  עם מסכה כהה על הפנים, אך הדבר משתנה כאשר הם גדלים ובדרך כלל המסכה נעלמת לחלוטין והפנים שלהם נשארות לבנות.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםקל לאילוף

המזג של האסקי סיבירי הוא זהיר ודרוך, אתם צריכים להיות ראויים לתשומת הלב שלהם. הם לא חשדניים מידי כלפי זרים או אגרסיביים לכלבים אחרים.
כלב זה הוא זריז ואתלטי עם מבנה קומפקטי בינוני. זהו גזע אינטליגנטי, ידידותי ועדין והוא בדרך כלל נקשר מאוד לאדם אחד מבני המשפחה. הסיבירי הוא בעל מחשבה עצמאית ויכול להיות מעט עקשן לפעמים. עדיין, אם הוא אולף כראוי, הוא יהיה בן לוויה נהדר לכל המשפחה ויש לו זיקה טבעית לילדים. האינטליגנטיות, העקביות והלהיטות שלו הופכות אותו לא רק לבן לוויה נעים, אלא גם לעובד מסור. כלב האסקי סיבירי הוא לא כלב מגונן או רכושני, הוא בדרך כלל מעדיף לחלוק את האוצרות והחטיפים שלו עם חברים.
אמנם שופע חיבה לכל המשפחה, אבל הכלב הסיבירי הוא באמת כלב של אדם אחד. הנשמה החופשית של הכלבים הללו גורמת להם להתנהג כמו זאבים אמיתיים, הם חופרים, הם צדים והם חייבים לרוץ.
עוד תכונה חיובית בשלל התכונות שציינו היא העובדה שהכלב מאוד שקט ונובח רק לעיתים רחוקות. רבים מהם יכולים להיות דברנים והם בהחלט יאמרו לכם שהם התגעגעו אליכם ושהם שמחים לראותכם. הכלב בדרך כלל מראה את חיבתו על ידי הנחת ראשו על ברכך או שהוא נותן נשיקה כשהוא עובר לידך, אין ספק שמדובר בגזע מלא הודיה וחיבה.

בריאות

גזע כלבים זה יכול לסבול מדיספלסיה של המפרק ובעיות עיניים. מבחינת טיפול מדובר בכלב נוח מאוד, הוא מטבעו נקי מאוד ואינו סובל מריחות גוף וטפילים, הסיביריים מנקים עצמם כמו חתולים, אפשר לרחוץ אותם רק פעם בשנה ואפילו פחות מכך. הנשירה של הפרווה מתרחשת פעמיים בשנה והיא אינטנסיבית מאוד, אפשר להבריש אותם מידי פעם כדי להסיר שיער מת וכדי שהפרווה תמשיך להבריק. חשוב להקפיד לבדוק את הציפורניים שלהם ולגזוז אותם כשצריך.

פעילות גופנית: גזע האסקי סיבירי זקוק להמון פעילות גופנית והם פשוט אוהבים לרוץ, הם יהיו בני לוויה טובים לרוכבי אופניים, הם יכולים גם לסחוב אוכל ומים עליהם בטיולים רגליים. רתמת הכלב למזחלת היא דרך יעילה מאוד לשרוף את האנרגיה שלו, אפשר לעשות זאת גם כתרגול לספורט תחרותי, ולא רק בשלג, אלא גם על אדמה יבשה בצורת קארטינג. פעילות זו מאפשרת לכלב להוציא את האנרגיה שלו והיא גם מעניקה לו את הגירוי הנפשי שלו הוא זקוק.

אילוף

גזע האסקי סיבירי הוא גזע אינטליגנטי מאוד והוא יכול להיות מאומן לעשות כמעט כל דבר, ממש כפי שאתם רואים בסרטים שהכלבים הללו מככבים בהם. עם אילוף טוב והמון סבלנות תקבלו את השותף האולטימטיבי לחיים. האילוף הוא אתגר לפעמים מכיוון שמדובר בכלבים אנרגטיים ועקשנים. אתם צריכים לצפות איתם לבלתי צפוי. מכיוון שהכלב הוא כלב להקה, חשוב לבסס אתכם כראשי החבורה משלב מוקדם מאוד. עלייך להבהיר לכלב ללא כל ספק שאתה הוא המנהיג. כאשר אתה מבסס את עצמך כמנהיג, הכלב לומד לכבד אותך ולחפש אחר ההדרכה שלך. כדי לשמור על שליטה אתה חייב תמיד להישאר ראשון. חשוב להחזיק את הכלב קשור ברצועה כל הזמן. סוציאליזציה היא אחד התנאים הנדרשים כדי שהכלב יצליח לשגשג, הגזע פורח בחברת אנשים והוא זקוק לחברה ממש כמו שהוא זקוק לאוכל ומים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות