כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

פוינטרים ורטריברים

סוג המשפחה

10-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

20-30ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

54-64 ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב הויסלה הוא הכלב הלאומי של הונגריה. ההיסטוריה שלו החלה כנראה במאה התשיעית כאשר השבטים המדיארים הלוחמים היגרו מהערבות של אסיה ולבסוף התיישבו באגן הקרפטים, המכונה היום הונגריה.
הויסלה המוכר לנו היום התפתח מכלבי הציד/רועים שהמדיארים הביאו איתם ומילא את תפקיד המלווה והצייד של הלוחמים.

הויסלה הינו כלב בעל חזות אתלטית ואלגנטית, פרוותו קצרה בצבע אדמדם-חום-זהוב, אוזניו שמוטות, עיניו ואפו מתהדרים אף הם בגוונים שונים של חום.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםקל לאילוף

הויסלה הוא כלב ציד מוכשר, אינטליגנטי ביותר ופעיל מאד, המהווה גם בן לוויה מסור ואוהב.
ככלב ציד, בעל אנרגיה גבוהה, הוא זקוק לרמה גבוהה של פעילות גופנית ועלול להשתעמם בקלות אם הוא לא מקבל גירוי פיזי ונפשי הולם.
בגלל מזגו הנעים ויכולת הסתגלותו המהירה, הוא משמש ככלב משפחה מושלם, בהינתן תעסוקה ופעילות גופנית מתאימה – הוא אידיאלי למשפחה שמבלה הרבה בטבע, לבן אדם שאוהב לצאת לריצות ארוכות וכו' (ולא לאנשים שאוהבים בעיקר להיות בבית או להתכרבל על הספה)

בריאות

אין לויסלה הרבה דאגות בריאותיות האופייניות לגזע. כמו בכל הגזעים, האיום הבריאותי המרכזי הוא סרטן. בעיות אפשריות נוספות הן דיספלזיה במפרק הירך, אלרגיות עונתיות, דלקות אוזניים, הפרעות עיניים ואפילפסיה.

חשוב להיות מודעים לכמות הפעילות שהויסלה מקבל בעודו גור. פעילות מאומצת מדי עלולה להפעיל לחץ מיותר על העצמות והמפרקים שעדיין מתפתחים (עד גיל שנה לערך), מה שעלול להוביל לבעיות בריאות ארוכות טווח בשלב מאוחר יותר בחיים – המתינו עם ריצות המרתון הארוכות! במקום זאת, טיולים קצרים יותר או מפגשי משחק בחצר מהווים דרך טובה יותר לאפשר לגור הויסלה לשרוף אנרגיה מבלי להעמיס יותר מדי על גופו.

אילוף

הויסלה כאמור הוא כלב אינטליגנטי ופעיל. הוא טוב מזג ומאד נוח לאילוף – יש לו נכונות יוצאת דופן לשמור על קשר עם בעליו בזמן העבודה וזו אחת התכונות הנהדרות שלו.

אמנו אותו כבר מגיל גורות באופן עקבי וחיובי – למדו אותו התנהגויות רצויות, בנו עימו תקשורת טובה והקפידו על תהליך סוציאליזציה חיובי והדרגתי.

הוא יהנה מאד מתרגילים מנטאליים ופיזיים כמו חידות מזון, תרגילי אג'יליטי, עבודת ריח ועוד.

בנוסף, ככלב הנקשר מאד לבני המשפחה,  לא קל לויסלה להישאר לבד בבית לפרקי זמן ארוכים. חשוב לתרגל איתם כבר בגיל צעיר הישארות לבד – בתחילה לתקופות קצרות ובהדרגה להעלות את משך הזמן.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות