כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

יורקשייר טרייר

ציד

סוג המשפחה

12-17שנים

תוחלת חיים ממוצעת

3-4.5ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

16-22ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

הפרווה הארוכה והמבריקה של היורקשייר טרייר נגררת על הקרקע והיא מחייבת הברשה וניקוי יומיומי. השיער על ראש הכלב קשור למעלה או מפוסק לצדדים באופן שווה עד לזנב. צבע הפרווה הוא בגוון כחול על הגוף והזנב וחום אדמדם באזורים אחרים, לפעמים ישנה גם פרווה בצבע צהוב זהב סביב הפנים של היורקשייר.
הראש של הכלבים קטן ושטוח במקצת ואפם שחור. העיניים הן בגודל בינוני בצבע כהה. האוזניים של היורקשייר טרייר קטנות וזקופות בצורת V, האוזניים מכוסות בשיער קצר. גופם של כלבי היורקשייר הוא קטן וקומפקטי וגבם ישר. הפרווה על הגוף היא באורך בינוני, ישרה ובעלת מגע של משי. השיער על ראש הכלב והלוע הוא ארוך מאוד ומגיע עד לגופו, אם הכלב אינו הולך לתערוכות כלבים, אפשר לגזור את השיער מעט.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםנשירת שיער נמוכההיפואלרגניקל לאילוףכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

למרות שכלב היורקשייר טרייר ידוע בעיקר בשל פרוותו היפה, יש לו המון תכונות נפלאות, אשר גרמו לגזע זה להפוך לפופולארי מאוד. כלבי היורקשייר טרייר משתייכים לקטגוריית כלבי הצעצוע, אבל הם גם כלבי שמירה ללא חת. יש להם חוש שמיעה מפותח מאוד והם ישמעו אדם מגיע, הרבה לפני שהוא ינקוש על הדלת – כלבי היורקשייר אינם מודעים לגודלם הקטן כאשר הם שומרים על הבית.

כלבים אלו מאוד נאמנים לבעליהם ויעדיפו לישון במיטתם. כלבי היורקשייר טרייר מלאי אנרגיה והם גם טובים עם ילדים, אבל אם מדובר בילדים קטנים או שובבים, הילדים זקוקים להשגחה כדי שלא יפגעו בכלב.

כלבי היורקשייר טרייר הם בעלי דעה משלהם, הם אוהבים מאוד לשחק ואפילו להסתבך בצרות. כלבים מתוקים אלו לא יעשו משהו, אם הם החליטו שלא לעשותו, ולמרות שהם מסווגים ככלבי צעצוע הרבה טרייר נשאר בתוכם. כלבי היורקשייר טרייר אוהבים להיות עסוקים וסקרנים. הם יכולים להיות אגרסיביים כלפי כלבים וחיות מחמד אחרות.

בריאות

גזע היורקשייר טרייר עשוי לסבול מבעיות גנטיות בכבד, קריסת קנה הנשימה, מחלת Legg Perthess"" וניוון רשתית מתקדם. חשוב לשמור עליהם מחוסנים באופן עקבי ולדאוג לניקיון שינייהם. הם יכולים להיות גם רגישים לנפילות בגלל גודלם הקטן.

פרוות היורקשייר טרייר אינה נושרת, אבל היא זקוקה לטיפוח רב ועליכם להרגיל את הגור לכך כבר מגיל צעיר. אם אינכם רוצים או יכולים להתעסק זמן רב עם הפרווה ואם הכלב שלכם אינו הולך לתערוכות, אתם יכולים לספר אותו. השמירה העיקרית של הפרווה היא מפני קשרים, חשוב להבריש היטב את הפרווה ולרחוץ את הכלב עם שמפו לכלבים עשיר בלחות. רחצת הכלב צריכה להיעשות פעם בשבוע.

פעילות גופנית: כלבי היורקשייר הם כלבים קטנים והרפתקניים. הם לא דורשים פעילות גופנית רבה, אבל מאוד אוהבים טיולים. כלבים אלו זקוקים לתשומת לב ומשחק הוא דרך נפלאה להפעיל אותם. היורקשייר אוהב גם לרוץ בתוך החדר, אבל עליכם לוודא שמדובר בחדר בטוח בשבילו. כדאי תמיד לשמור אותם בטווח ראייה – גם כהגנה מפני גניבתם.

אילוף

כלבי היורקשייר טרייר הם כלבים מאוד אינטליגנטיים, אבל באותה מידה הם יכולים להיות מאוד עקשנים. שמירה על אילוף חיובי ומהנה היא דרך מצוינת להגיע אליהם. כלב היורקשייר נוטה להשתעמם מהר ולכן חשוב שהאילוף יהיה חוויה טובה עבורו.

תוכלו ללמד את היורקי שלכם לבצע טריקים חדשים באמצעות פינוק קטן והמון שבחים. אתם חייבים להיות בעלי חוש הומור, מכיוון שכלבי היורקשייר טרייר ינסו להערים עליכם. חשוב שכלבים אלו ילמדו כיצד להתנהג עם כלבים אחרים עוד בהיותם גורים, הדבר יפחית את האגרסיביות שלהם כלפי כלבים אחרים או בסביבה חדשה.
חשוב שהכלבים יהיו סגורים בחצר מגודרת היטב, או קשורים לרצועה אחרת הם ינסו לברוח.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות