כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

10-18שנים

תוחלת חיים ממוצעת

6-40ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

28-60ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

גזע הפודל כולל ארבעה תתי-גזע: פודל טוי, פודל ננסי, פודל בינוני, פודל ענק. ככלל, הפודלים, על כל תתי הגזע, הם רזים, בעלי רגליים ארוכות, גוף שרירי ומוצק, עיניים כהות ואף ארוך שקצהו שחור. פרוותם מתאפיינת בשכבה אחת בלבד של שיער מתולתל וכמעט לא נשיר, לכן כלבי פודל נחשב לכלבים היפואלרגניים. עובדה זו מחייבת את בעליו לשמירה וטיפוח של פרוותו, כולל תספורת וסירוק. פרוותו של כלב פודל היא לרוב בצבע אחיד: לבן, שחור, אפור, חום, כסף, בז', אפרסק, אדום ועוד. מועדוני גזע רבים מתירים אך ורק לכלבים בעלי צבע אחיד להשתתף בתצוגות יופי.

תכונות אופי

היפואלרגניקל לאילוףמתאים לגידול בדירה

פודל נחשב לכלב השני האינטליגנטי ביותר. הוא שקט ורגוע בבית, אך אקטיבי ונמרץ בחוץ. הפודל חברותי ומסתדר היטב הן עם אנשים והן עם כלבים אחרים. למרות חשדנותו כלפי זרים, הוא חם וחביב במיוחד לאנשים שהוא מכיר. ולמעשה, זקוק לחברת בני המשפחה, עד כדי כך שהשארתו לבד לפרקי זמן ארוכים עלולה לגרום לו לחרדה. כלב פודל ידוע באופיו הטריטוריאלי ובדחף שלו לרדוף ולהחזיר חפצים לבעליו. הוא ערני מאוד ולכן יכול לשמש גם להתרעה מפני הגעת זרים. כאשר ילדים מתקרבים אליו, פודל עלול לנשוך מתוך פחד ולכן כשיש ילדים קטנים בסביבתו כדאי שתהיה השגחת מבוגר. מומלץ לגדל אותו בבתים שבו ילדים מעט מבוגרים יותר.

בריאות

כלבי פודל סובלים לרוב ממחלות עיניים, מקטרקט ומדלקות אוזניים, הנובעות ממגע הפרווה הלא נקייה בעיניים ובאוזניים ומהיעדר איוורור של חלל האוזן. כדי למנוע בעיות כאלו יש להבריש כלב פודל לעיתים קרובות ולשמור על ניקיון פרוותו. הזנחה של פרוותו, עלולה לגרום גם לריחות לא טובים ולמחלות עור. הפרווה המתולתלת עלולה להקשות על הפודל לעמוד בעומס חום ולכן יש ולהקפיד לספר אותו, כדי להקל עליו בימי הקיץ.
בעיות בריאות נוספות האופייניות לפודלים הן: היפוך קיבה, בעיות בבלוטת התריס ואפילפסיה. בשלב מאוחר בחייו, נוטה הפודל לסבול גם מבעיות הקשורות לעצמות ולשרירים.

אילוף

פודלים ידועים ברצונם לרצות את בעליהם ובאופיים הנוח לאילוף (מכירים את הביטוי "צייתן כמו פודל"?). בזכות האינטליגנציה הגבוהה שלהם הם מסוגלים ללמוד מגוון רחב של תרגילים, טריקים ואימוני התנהגות תוך זמן קצר במיוחד. כלב פודל לומד לציית לפקודה כבר לאחר 4-6 חזרות ( לעומת 20-30 חזרות בגזעים מסוימים אחרים), כך שגם אנשים ללא רקע באילוף, יכולים להעניק לפודל שלהם לפחות אילוף בסיסי.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות