כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי לוויה

סוג המשפחה

10-18שנים

תוחלת חיים ממוצעת

2-3ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

15-21ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

לכלב צ'יוואווה יש ראש מעוגל בצורת תפוח והפרצוף שלו זעיר מאוד לעומת הראש ומעט מחודד, האוזניים גדולות וזקופות, העיניים גדולות ומאוד אקספרסיביות. הגוף של כלב צ'יוואווה הוא חזק וקומפקטי והפרווה היא חלקה ומבריקה. הפרווה צריכה להיות קצת יותר ארוכה באזור הגוף מאשר בראש או באוזניים.

תכונות אופי

פופולאריכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

צ'יוואווה הוא גזע תוסס, מקסים ואינטליגנטי, הם מסורים מאוד לבעליהם, אך בדרך כלל בוחרים רק אחד או שניים מבני המשפחה כמועדפים. לא רק שהם נותנים חיבה, הם גם דורשים אותה. האופי היצירתי והסקרן של צ'יוואווה גורם להם לייצר דרכים שונות כדי להשיג את תשומת הלב שלכם. עדיף לגדל אותם במשפחות עם ילדים גדולים, מכיוון שהם יכולים להיפגע בקלות על ידי ילדים צעירים. עקב היותם מלאי ביטחון עצמי הם יכולים להתגרות בכלבים זרים הגדולים מהם בהרבה ולהיפגע כתוצאה מכך. כלבי הצ'יוואווה חשדניים מאוד כלפי זרים והם לא מניחים להם לצאת מחוץ לטווח הראיה שלהם, הם גם ערניים, נועזים וחצופים.
כלבי הצ'יוואווה מאוד שבטיים מטבעם ולכן הם מעדיפים להיות עם כלבים אחרים, ישנם כלבים שאוהבים לעשות אמבטיות שמש במשך שעות. אם הם עושים זאת כדאי לפקח עליהם, כדי למנוע מהם להתייבש בחום. הטבע העדין שלהם הופך אותם למושלמים לאנשים קשישים, מכיוון שהם תמיד צמודים לבעליהם. כלבי צ'יוואווה יכולים להיות לפעמים חסרי ביטחון ולפתח חרדת נטישה, כאשר הם לבדם הם עשויים לנבוח באופן מוגזם והם אינם מסוגלים להישאר לבדם למשך זמן רב. חלק מכלבי הצ'יוואווה יכולים להיות תוקפניים והם עלולים לנשוך ילדים קטנים מתוך הגנה עצמית.

בריאות

הבעיות הבריאותיות שמהן יכולים לסבול כלבי צ'יוואווה הן בין השאר: תזוזה של פיקת הברך, מחלת לב, המופיליה, אשכים טמירים, בעיות עיניים, אפילפסיה, קריסת קנה הנשימה, שיגרון ועוד. בנוסף לכך הם עלולים ליצר אבנים בכליות ודלקות בדרכי השתן.
חשוב לבדוק ולנקות את השיניים של צ'יוואווה באופן קבוע, מכיוון שבעיות שיניים הן תופעה בריאותית נפוצה בגזע זה. הרחצה צריכה להיעשות רק בעת הצורך, כדי לא להסיר את השומנים הטבעיים של הפרווה. חשוב לייבש להם את האוזניים מיד לאחר הרחצה, את העיניים צריך לנקות בצמר גפן רטוב טבול בכמות קטנה מאוד של מלח מכיוון שהעיניים שלהן דומעות מאוד, את הפרווה מומלץ להבריש פעם או פעמיים בשבוע.

פעילות גופנית: עקב גודלם הזעיר כלבי צ'יוואווה מקבלים  מספיק תרגול גם בריצה מחדר לחדר, לכן הם מתאימים לחיים בדירה, אסור להם לקפוץ מרהיטים כדי שלא ישברו את העצמות שלהם. כלבי הצ'יוואווה ייהנו מטיולים קצרים עם רצועה, אבל כדאי להלביש אותם בחורף כדי שיתחממו. הם זקוקים לרתמה בצורת V במקום קולר בגלל מבנה העצמות העדין שלהם.

אילוף

למרות שניתן לאלף כלב צ'יוואווה בקלות, אחת הבעיות של הגזע הוא עשיית הצרכים בחוץ בשל גודלו הזעיר, אנשים רבים מנסים לאמן אותם לעשות צרכים בארגז, אבל כלבים אלו מעדיפים כרי דשא. חשוב להעביר אותם תהליך חיברות כלבים בגיל צעיר והם צריכים להיות חשופים למקומות ואנשים שונים אחרת הם עלולים להפוך לכלבים תוקפניים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות