כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

צ'סאפיק ביי רטריבר

ציד

סוג המשפחה

10-13שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-36ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

53-66ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבי הצ'סאפיק ביי ריטריבר הם כלבים גדולים, שריריים, חסונים ומוצקים, צבעם בדרך כלל מבוסס על גוונים שונים של חום החל מחום בהיר, או צבע קש עד לצבע מהגוני עמוק. הפרווה שלהם שמנונית מעט, קצרה למדי ועשויה להיות מעט גלית בעיקר לאורך הגב ומסביב לצוואר ובכתפיים. ראשם של הכלבים הוא רחב והפרצוף עדין ומחודד מעט למראה, העיניים גדולות וגלויות, בצבע צהוב ענברי הבולט במיוחד בכלבים הכהים, האוזניים שלהם קטנות. הצוואר של גזע צ'סאפיק ביי ריטריבר הוא חזק ושריריי הכתפיים בעלי עוצמה. בכפות הרגליים הקדמיות יש לגזע זה קרומים המאפשרים לו לשחות בצורה טובה מאוד.

* לכלבי הצ'סאפיק ביי רטריבר אין בית גידול בארץ. כלבים אלו מגיעים לארץ ביבוא אישי בלבד.

תכונות אופי

כלבי הצ'סאפיק ביי ריטריבר הם כלבי משפחה נהדרים ובדרך כלל מאוד טובים עם ילדים וחיות מחמד אחרות. חשוב להרגיל את הכלב כבר מגיל צעיר לחיים משותפים, אחרת הוא יכול להפוך לאגרסיבי וטריטוריאלי. כלבים אלו הם כלבי שמירה טובים, מכיוון שיש להם חשדנות טבעית כלפי זרים, חשיפה נכונה לאנשים חדשים ולסביבה חדשה תמנע מתכונה זו להפוך לבעיה. כלבים מגזע הצ'סאפיק ביי ריטריבר נוטים להיות עצמאיים ועקשניים, הם ידועים בגלל השמיעה הסלקטיבית שלהם לפקודות. כלבי הצ'סאפיק ביי ריטריבר אינם כלבים רעים, הם פשוט זקוקים לאילוף עקבי וכדאי להתחיל זאת מגיל צעיר. הם לא דורשים תשומת לב, אבל מעדיפים שבני המשפחה שלהם יהיו בטווח הראייה. הם אינם כלבים טובים לחסרי ניסיון בגידול כלבים.

בריאות

בסה"כ ניתן לומר שכלבי הצ'סאפיק ביי ריטריבר הם כלבים בריאים, כמו כל הכלבים הגדולים יש להם נטייה לבעיית פיתול קיבה ונפיחות ולכן הם זקוקים למספר ארוחות קטנות ביום במקום אחת גדולה. רצוי שלא להפעיל אותם מיד לאחר האוכל. לגזע זה יכולה להיות בעיית גדילה, דיספלסיה של מפרק הירק, מחלת עיניים וניוון רשתית. את הפרווה שלהם כדאי להבריש עם מברשת לכלב מברזל קצרה וכדאי לרחוץ אותם רק כשהדבר הכרחי כדי למנוע יובש בעור. כדאי לבדוק מידי פעם את האוזניים והעיניים של הכלבים, במיוחד לעקוב אחר סימנים של דמעות או גירויים בעיניים. אם מצטברת שעווה באוזניים צריך לגשת לווטרינר כדי שינקה את האוזניים שלהם.

פעילות גופנית: כלבי הצ'סאפיק ביי ריטריבר זקוקים לפעילות גופנית ארוכה על בסיס קבוע כדי למנוע התנהגות הרסנית, הם אוהבים לשחות וכדאי להרשות להם לעשות זאת לעיתים קרובות. הם לומדים במהירות לשחק ולהביא חפצים, חשוב למנוע מהם לקפוץ במהלך המשחק בגלל גודלם. הם בני לוויה טובים לטיפוס, ג'וגינג וטיולים ארוכים, כלבים אלו זקוקים לחצר גדולה שבה הם יוכלו לרוץ באופן חופשי.

אילוף

כלבי הצ'סאפיק ביי ריטריבר מאוד אינטליגנטיים ונאמנים למשפחה ולכן קל לאלף אותם, אבל הם אינם מהירים ללמוד כמו סוגי כלבים אחרים והם זקוקים לסבלנות וחזרה על הפקודות. כלבים אלו צריכים להיות מאולפים רק על ידי אדם אחד כדי למנוע מהם בלבול. האילוף הטוב ביותר עבורם הוא אילוף חיובי מכיוון שהם רגישים מאוד לטון הדיבור, הם יכולים להיות כלבים מצוינים לילדים, אבל רק בתנאי שהם מאולפים ומצייתים לפקודות, גם אם הן ניתנות על ידי ילדים קטנים. חשוב להקפיד שבגלל החשיבה העצמאית שלהם הם לא ישלטו במשפחה, כדאי אפילו לשלוח אותם למאלף מקצועי כדי להפוך אותם לכלבים טובים ולמנוע מהם התנהגות אגרסיבית.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות