כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלביים

סוג המשפחה

12-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

6-8ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

25-33ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

קארין טרייר הוא כלב קטן בעל מראה אתלטי, אופי שובב ואינטליגנטיות גבוהה. לעיתים קרובות הפנים של כלבי הקארין טרייר מתוארות כדומות לפני שועל עם האוזניים המחודדות שממוקמות גבוה על ראשו. האוזניים של הקארין טרייר תמיד זקופות והשיער הארוך שעליהן מעניק לפרצוף של הכלב מראה מרוכך. פני הכלב מעט מחודדים והעיניים שקועות בצבע חום אגוז – את העיניים בעלות ניצוץ של הומור טוב מקיפות גבות עבותות.

הגוף של כלב הקארין טרייר הוא חסון וקומפקטי. כפות הרגליים הקדמיות של כלבים אלו הן יותר גדולות מכפות הרגליים האחוריות. הרגליים של הקארין הן קצרות וישרות עם פרווה ארוכה שמגנה עליהם כאשר הם עוברים דרך צמחייה צפופה.
הזנב הקצר של כלבי הקארין טרייר תמיד נישא גבוה והוא רוב הזמן בתנועה, בעיקר כאשר הכלבים נמצאים בפעילות כלשהי. לכלבי הקארין יש הילוך קפיצי והם מאוד זריזים. הפרווה הכפולה הייחודית שלהם מעניקה לכלבים אלו הגנה ובידוד במזג אוויר חם או קר. הפרווה מעט גלית אבל לא מתולתלת. צבעי הפרווה של הגזע יכולים להיות שונים כולל: אפור, שחור, צבע חול, מנומר עם אדום. צבע הפרווה לא יכול להיות לבן – כתמים לבנים על החזה של הכלב או הפרווה נחשבים כבעיה אצל גזע זה.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהנשירת שיער נמוכההיפואלרגניכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

משפחות ואנשים שרוצים כלב אנרגטי, שמח, אינטליגנטי, נאמן ואפילו כלב שמירה, ישמחו לגלות שגזע הקארין טרייר הוא גזע מושלם בשבילם. האישיות הנפלאה שלהם באה ביחס הפוך לגודלם הקטן. הקארין טרייר הוא כלב שמירה מטבעו, כלב זה יכול להיות אגרסיבי, אם הוא לא עבר תהליך סוציאליזציה כראוי. הקארין טרייר יכול לתקוף כלבים הרבה יותר גדולים ממנו, כחלק מתפיסתו את תפקיד השמירה ולכן תצטרכו לשמור עליו ולהרחיקו מגזעים גדולים שיכולים לפצוע אותו. כצייד מטבעו הקארין טרייר ירדוף כמעט אחר כל דבר שהוא רואה, לכן חשוב להחזיק אותו כל הזמן בתוך חצר מגודרת היטב או ברצועה.

כלבי הקארין טרייר הם כלבי משפחה טובים, למרות שהם יכולים להיות קצת עצבניים ורכושניים כלפי המזון והצעצועים שלהם. במשפחה עם ילדים הקארין טרייר יהיה תמיד מעורב במשחקים של הילדים והוא מאוד אוהב לרוץ ולהשתולל. המרץ הבלתי נדלה של כלב זה הופך אותו לחיית מחמד נהדרת למשפחות פעילות. משחקי רדיפה אחר כדורים ומשחקי "להביא" הם הבילוי החביב על כלבי קארין טרייר רבים.

כלבי הקארין טרייר הם כלבים של אנשים והם צריכים להיות במגע עם הבעלים שלהם ועם המשפחה על בסיס קבוע. הם אינם מסתדרים טוב כאשר הם נשארים לבדם למשך תקופות ארוכות, או אם הם צריכים להתגורר במלונה. כלב קארין טרייר משועמם או בודד יכול לפתח במהירות הרגלים הרסניים כמו חפירה ונביחות בלתי פוסקות. אילוף עקבי וחיובי עם גירויים נפשיים ופיזיים ישמרו על הכלב מאושר. הקארין טרייר לומד במהירות מיומנויות חדשות וטריקים והוא מאוד אוהב לקבל שבחים ותשומת לב.

כלבי הקארין טרייר אינם מגיבים היטב לעונשים, הם רגישים לנזיפות ושינויים בטון הדיבור יכולים לפגוע בהם. אם לא תתייחסו אליהם כראוי,כלבים אלו עשויים להיות מרוחקים ועצמאיים מאוד.

בריאות

באופן כללי ניתן לומר שגזע הקארין טרייר הוא גזע בריא מאוד. חלק מהבעיות הבריאותיות שלהם נוצרות בעקבות הנטייה שלהם לעלות במשקל והאלרגיות בעור נובעות כתוצאה מפשפשים. כלבים אלו גם עשויים לסבול מקטרקט בגיל מבוגר יותר.

קל מאוד לטפח את הקארין טרייר, אבל הדבר צריך להיעשות על בסיס קבוע. חשוב להבריש את הפרווה כל יום עם מברשת קשה. בנוסף להברשה היומית תצטרכו לגזור את הפרווה סביב אוזני הכלב ועיניו כדי למנוע גירוי, חשוב שהכלב לא יזוז במהלך התספורות ולהניח יד אחת על עיני הכלב כדי למנוע פגיעה בגלל תנועה פתאומית. חשוב לצחצח את שיני הכלב באופן קבוע.

הימנעו מרחצה מיותרת של הכלב כדי שהפרווה תשמור על השומנים הטבעיים שלה ואם אתם כן צריכים לרחוץ אותו השתמשו בשמפו מיוחד. חשוב להסיר את כל השיער המת מהפרווה של הכלב, אתם יכולים להסיר את השיער המת פשוט באמצעות משיכתו עם האצבעות בכיוון צמיחת השיער.

פעילות גופנית: הקארין טרייר יכול להתרגל גם לחיים בתוך דירה קטנה, אבל הם חייבים לעשות פעילות גופנית סדירה, אם אין להם חצר לרוץ בתוכה, אחרת הם יעלו במשקל. הליכה יומית ארוכה מומלצת לגזע הזה וחשוב גם לתת להם זמן לשחק ולהשתולל, אבל הימנעו מלגרום להם לקפוץ – הקפיצה יכולה לפגוע בגזע זה. אם הקארין טרייר יגדל עם כלבים אחרים הוא בדרך כלל ישחק עמם לבד.

אילוף

אילוף הקארין טרייר דורש עקביות ויצירתיות. מדובר בכלבים עצמאיים ומעט עקשניים הזקוקים לאתגר בזמן האימון וגם לשבחים רבים. כלבים אלו לא יסתדרו עם אימונים חוזרים – הם זקוקים לשינויים כל הזמן, אחרת הם ישתעממו. חשוב שכלב זה יבין שאתם הבוסים וחשוב גם להעניק לכלב תהליך סוציאליזציה בריא.

הקפידו להתעלם מהתנהגות רעה, בדרך כלל התעלמות מהכלב היא עונש מספיק חזק בעבורו. כלבים אלו מהירים ללמוד והם גם מבינים מה יביא להם את תשומת הלב שלה הם כל כך זקוקים.

עליכם ללמד את הכלב לוותר על הרכושנות שלו כבר כהוא גור = דבר זה ימנע התנהגות שלילית בעתיד. עליכם גם ללמד אותו להפסיק לנבוח לפי פקודה. כלבי הקארין טרייר אוהבים לחפור, לכן אם יש לכם גינה או חצר כדאי לאלף אותם לחפור במקום קבוע.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות