כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

קבליר קינג צ'רלס ספניאל

ציד

סוג המשפחה

12-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

5-8ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

30-33ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב מגזע קבליר קינג צ'רלס ספניאל הוא כלב מחמד חביב עם מלאי בלתי נגמר של אנרגיה ואהבה ללא גבולות, הם  כלבי משפחה מעולים והם יסתדרו היטב בעיקר עם ילדים גדולים, בגלל מודעותם לגודל הזעיר של כלבים אלו במיוחד כשהם גורים. כלבי הקבליר הם אתלטיים ופעילים מאוד. פרוות הכלבים עשירה ובוהקת, עיניהם מלאות רגש, הפרצוף שלהם עגול, האוזניים ארוכות ומתנדנדות. לגזע זה יש צבעי פרווה שונים כולל אדום לבן, חום שזוף, שחור וטריקולור.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

לכלבי הקבליר יש טמפרמנט נפלא והם אידיאליים בעבור אנשים יחידים,זוגות ואפילו משפחות. הם סקרנים ושובבים מטבעם, אבל הם גם נהנים להתכרבל על כרית אהובה ויותר מכך על הברכיים של בעליהם. כלבי קבליר אוהבים אינטראקציה עם אנשים וזקוקים להמון תשומת לב אנושית על בסיס קבוע. כלב זה אינו מסתדר טוב לבדו למשך פרקי זמן ארוכים, הם זקוקים למגע עם אנשים על בסיס קבוע, כדי להימנע מהתנהגויות שליליות כגון: לעיסה, נביחות ועצבנות. סוציאליזציה מוקדמת עם כלבים וחיות מחמד אחרות תעזור לכלבי קליבר לא להפוך לטריטוריאליים. כלב הקבליר ינבח כאשר זרים יתקרבו לדלת וכדי להתרגל לאדם חדש הם נזקקים למספר ביקורים שלו. כלבי הקבליר מסתדרים מצוין עם כל בני המשפחה, אבל הם נוטים לבחור אחד מהם כאהוב במיוחד.

בריאות

למרות גודלו הזעיר גזע קבליר נחשב לגזע בריא להפליא, ישנה אפשרות למספר בעיות בריאותיות שקשורות לגזע של הכלב, קנייה ממגדל כלבים מוכר יכולה למנוע בעיות אלו.
הבעיות הבריאותיות הגנטיות שיכולות להיות הן: צ'יסטות בעמוד השדרה שיכולות לגרום לכאב ברמות שונות. מחלות  לב, קטרקט בעיניים, דלקת האוזן החיצונית, אובדן שמיעה. בדרך כלל ניתן למנוע בעיות אלו על ידי בדיקת וטרינר ותעודת בריאות של מגדל הכלב.
את כלב הקבליר חשוב לסרק על בסיס קבוע כדי למנוע קשרים בפרווה, כדאי להימנע מרחיצה לעיתים קרובות מידי, בעיקר במזג אויר קר, מכיוון שהם נוטים להתקרר במהירות. חשוב לגזור את השיער שנמצא בין ציפורני הכלב ולנקות פסולת. בדיקת אוזניים לסימני הפרשה היא חשובה מאוד, אפשר לנקות את האוזניים עם מטלית ומים חמים, גם מסביב לעיניים צריך לנקות עם מטלית חמה כשיש לכלוך.

פעילות גופנית: כלבי הקבליר הם גזע שמסתגל בקלות והם יכולים גם להתאים את רמת הפעילות שלהם לתוך הבית. כמו כל כלב, הם זקוקים לפעילות גופנית סדירה והם ישמחו לטיול מהיר או ריצה קלה עם הבעלים. מכיוון שהם כלבי צייד במקור, חשוב לשמור אותם בחצר מגודרת ולהוביל אותם ברצועה, הם כל כך קטנים שאם הם יזנקו לכביש, הנהג לא ישים לב והם עלולים להידרס. כלבי הקבליר אוהבים לצאת לטיולים ואוהבים לנסוע במכונית, אסור לעודד אותם לקפוץ מרהיטים כי הם יכולים לפגוע בפיקת הברך שלהם.

אילוף

גזע קבליר הוא כלב מאוד קל לאימון, מכיוון שהוא להוט לרצות את בעליו ולזכות בשבחים ובתשומת לב, מטבעם הם כלבים מחונכים מאוד. חשוב להעביר אותם תהליך סוציליזציה כבר כשהם גורים וללמד אותם לא לקפוץ ולנבוח.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות