כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

קוטון דה טולייר

4-6ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

20-30ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

ניתן לזהות בקלות כלב מגזע קוטון דה טולייר בזכות הפרווה הרכה והפלומתית האופיינית מאוד לגזע זה. כלבים אלו נחשבו לזן נדיר מחוץ לארץ מולדתם מדגסקר, אבל בשנים האחרונות הם צברו פופולאריות רבה אצל מגדלים בכל רחבי העולם.
לכלבים מגזע קוטון דה טולייר יש גולגולת מעוגלת ופנים מוגדרים היטב, אשר תוויהם ממסוגרים בשיער רך. העיניים של כלבי הקוטון כהות, תוססות ואינטליגנטיות והאף הכהה בולט על רקע הפרווה הלבנה. שיער הפוני הארוך נופל על עיניו של הכלב ומתחבר לאוזניים ארוכות מאוד. לכלב זה יש גם שפם ארוך ומרשים. הזנב של כלב קוטון דה טולייר יכול להיות ישר או מעוגל מעט והוא מכוסה בשפע של שיער רך. הפרווה סביב גופו של הכלב צריכה להיות חופשית ואוורירית כמו צמר גפן, ולא מסורקת או שטוחה כנגד הגוף.

 

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

לכלב קוטון דה טולייר יש אישיות נפלאה, מלאת חיים, והשילוב עם אינטליגנציה גבוהה הופך אותם לאידיאליים בעבור כל בית או מצב משפחתי. כלבים אלו טובים גם עם ילדים וגם עם מבוגרים, מכיוון שהם יכולים להתאים עצמם לכמות הפעילות המסופקת להם. למרות שהם נראים כמו כלבים לקישוט בלבד, הם מאוד אוהבים לשחק, להחזיר חפצים ובעיקר להשתובב עם בני המשפחה.
כאשר כלב הקוטון דה טולייר עובר תהליך חיברות כלבים ראוי הוא יקבל כלבים אחרים לשטח שלו, מבלי להיות תוקפני או מגונן יתר על המידה. זכרים לא מסורסים יכולים להיות יותר אגרסיביים, במיוחד ליד נקבות מיוחמות. כלבים מסורסים ונקבות מעוקרות מגזע זה הם יותר רגועים באינטראקציה עם כלבים אחרים. כלבי הקוטון יכולים להסתדר מצוין גם עם חתולים וחיות משק אחרות.
גזע הקוטון דה טולייר הוא גזע שמח ונראה שהם כל הזמן מחייכים, מכשכשים בזנבותיהם ורוצים להיות בקרבת משפחתם. הם אינם יכולים להסתדר לבדם לפרקי זמן ממושכים. כלב קוטון דה טולייר אינו מתאים למשפחה אשר אינה נמצאת זמן רב בבית, או שלחברי המשפחה אין זמן לבלות עם חיית המחמד שלהם על בסיס קבוע.

בריאות

כלב קוטון דה טולייר הוא אחד הגזעים הבריאים יותר וזאת ככל הנראה בשל ההקפדה והמאמצים הרבים של מגדלי הכלבים לשמור על תוכנית רבייה הטובה ביותר האפשרית. בארה"ב כל כלב מגזע קוטון דה טולייר חייב לעבור בדיקות מעבדה לבירור מצב בריאותו והסטאטוס הגזעי שלו. למרות האמור לעיל ישנן בעיות בריאותיות שהכלב עשוי לסבול מהן כגון: צניחת עפעפיים שאפשר לתקן באמצעות ניתוח, ניוון רשתית מתקדם, תזוזה של פיקת הברך, מחלת לב והיחלשות של הירך.

הדרך הטובה ביותר לשמירה על הפרווה המקסימה של כלב מגזע קוטון דה טולייר היא באמצעות טיפוח יומי קבוע. הטיפוח יעזור לפרווה להיות ללא קשרים ואף להמעיט את הנשירה. המסרק הטוב ביותר לפרווה של כלבים אלו הוא מסרק רחב שיניים – סירוק הפרווה צריך להיות בכיוון צמיחת השיער. הפרווה של הכלב נקייה באופן טבעי ואפשר לרחוץ אותם רק פעם או פעמיים בשנה. חשוב לקצץ את השיער על הרגליים של הכלב ובין אצבעותיו. הקפידו גם לגזור את השיער הארוך ליד אוזניי הכלב כדי שלא יגרם גירוי באוזן.

פעילות גופנית: כלב הקוטון דה טולייר הוא כלב מעולה לחיים בתוך הבית, כל עוד תקפידו שהם יהיו פעילים בתוכו. כמו סוגי כלבים רבים גם כלב זה זקוק לפעילות גופנית על בסיס קבוע, כדי להישאר בכושר ובריא.

בשל המראה הרך של הפרווה, אנשים רבים חושבים בטעות שמדובר בכלב עדין או שברירי, אבל האמת היא שמדובר בכלבים שאוהבים לשחק ולרוץ ומטבעם הם שובבים מאוד. כלבי קוטון דה טולייר הם גם שחיינים נלהבים והם אוהבים להיכנס למים. הם גם יכולים לצאת לטיולים ארוכים, או לרוץ בקצב קל, מכיוון שבעבר כלבים אלו נהגו לרוץ לצד הסוסים של בעליהם.

אילוף

אילוף הכלבים מגזע קוטון דה טולייר הוא בדרך כלל חוויה נעימה, למרות שלפעמים הם קצת עקשנים ועיקשים. הגזע הוא חביב מאוד ורוצה לרצות את בעליו, מה שהופך אותו לאידיאלי לאימונים חיוביים, תוך שימוש בדברי שבח ופרסים קטנים. כלבי הקוטון דה טולייר מהירים ללמוד הרגלים טובים, אבל גם רעים, והם יודעים כיצד לעשות דברים חמודים, כאשר הם חושבים שהם נמצאים בבעיה. כלבים אלו מהירים בלמידת טריקים כגון: ללכת על רגליהם האחוריות, או להתחנן עם שתי הרגליים הקדמיות.

רוב כלבי הקוטון דה טולייר הם כלבים נקיים וגורים נקיים שמחפשים אחר ההזדמנות לצאת החוצה ולהתרוקן. בתקופת האימונים הראשונה מומלץ שרק אדם אחד יאלף את הכלבים כדי למנוע מהם בלבול. כלבי הקוטון דה טולייר יכולים להבין פקודות מרובות ובדיוק מה שהבעלים רוצים מהם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות