כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

קולי קצר שיער

רועים

סוג המשפחה

12-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-30ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

50-61ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבים מגזע קולי הם כלבים בגודל בינוני בעלי מידות גוף פרופורציונאליות. הראש של הכלבים הוא רזה בצורת טריז, דבר שגורם לכל הופעתם להיראות קלילה. חלקו העליון של הראש הוא שטוח, האף שלהם ארוך ובנוי היטב והנחיריים בצבע שחור. עיניי גזע הקולי הן בדרך כלל כהות בצורת שקד. גופם של כלבים אלו שרירי, מוצק וארוך ביחס לגובה שלהם.
גזע הקולי נחלק לכלבים בעלי פרווה ארוכה שהם הגזע הנפוץ בארץ, אבל ישנם גם כלבים מגזע קולי בעלי פרווה קצרה מאוד והם פחות מוכרים בארץ. צבע הפרווה של הקולי נע בדרך כלל בין צבע זהוב/חום לאדמדם עם כתמים לבנים בעיקר בחזה.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהכלבים גדוליםקל לאילוף

בדיוק כמו המראה החיצוני שלהם, כך גם אופים – כלבי הקולי הם כלבים מנומסים, עדינים, צייתנים ומאופקים עם טמפרמנט מתוק. אימון הכלבים נחשב לקל, מכיוון שהם מאוד חכמים. בעברם הם היו כלבי רועים נפלאים והיום הם חיות מחמד נהדרות. בשל אופים הידידותי הם מסתדרים נפלא עם חיות אחרות. כלבים מגזע קולי הם כלבים רכושניים, אכפתיים, מלאי אהבה ומגוננים על בעליהם. גזע זה נאמן לחלוטין לבעליו. מלבד היותו חיית מחמד משפחתית נהדרת, כלב הקולי הוא גם בן לוויה נפלא לילדים. הקולי אוהב לשחק במיוחד עם ילדים במשחקים כגון משיכת חבל ומחבואים.
כלבי הקולי הם כלבים רגישים מאוד. אם הם עשו משהו לא בסדר, אל תנהגו עמם בגסות. בשלב זה אתם אמורים להראות להם מה נכון לעשות והם יבינו זאת. כלבים מגזע קולי הם כלבים חברותיים מאוד והם אוהבים להיות מוקפים באנשים או בבעלי חיים אחרים. הם לא צריכים להיות לבד מכיוון שהם משתעממים בקלות וזקוקים לתשומת לב מלאה של הבעלים. כלבים אלו הופכים להיות מאושרים מאוד אם הם מקבלים מידה גדולה וראויה של תשומת לב מהבעלים שלהם.
כלבי הקולי הם בדרך כלל זהירים מאוד בקרבת זרים. הם אוהבים לנבוח על זרים ויכולים להתנהג באלימות במצבים מסוימים, אלא אם כן יקבלו אימון נכון. כלבי הקולי תמיד ערניים לכל מה שקורה סביבם.

בריאות

כלב מגזע קולי נחשב לכלב בריא מאוד, אבל הגזע שלהם נוטה למספר מחלות רציניות ובעיות קשות כגון: ניוון רשתית מתקדם שיכול לגרום לאובדן ראייה, פיתול קיבה, רגישות לשמש, דיספלסיה של מפרק הירך ועוד.
לקולי בעל השיער הארוך יש פרווה שזקוקה להמון תשומת לב, הפרווה שלהם מתלכלכת לעיתים קרובות והכלבים זקוקים לניקוי שבועי יסודי כדי להיראות טוב.

פעילות גופנית: אתם חייבים להוציא את הקולי שלכם לפעילות גופנית באופן קבוע, אחרת הם יהיו עצלנים. טיולים ארוכים מידי יום ישמחו אותם מאוד וישמרו עליהם בריאים.

אילוף

כלבי הקולי זריזים מאוד באילוף שלהם.האילוף צריך להיות מלא בפעילות ובאתגרים. האימון הפיזי של כלבי הקולי צריך להימשך כ- 60 עד 80 דקות בכל יום. כלבים אלו משתעממים בקלות ולכן עליכם לסקרן אותם כל הזמן באמצעות תרגילים חדשים.
אם נתקלתם בכלב קולי עקשן, אתם צריכים להיות מאוד סובלניים עמו ולתת לו המון ידידות ותשומת לב, בסופו של דבר הוא יחזיר לכם אהבה וצייתנות בתמורה לאהבה שנתתם לו.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות