כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

רועים

סוג המשפחה

13-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

40-60ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

71-81ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

רועה האנטולי הוא גזע של כלבים גדולים ועוצמתיים והם בדרך כלל משמשים ככלבי שמירה. מבנה גופו של הרועה האנטולי הוא רזה ושריריו הדקים והגמישים מעניקים לו חופש תנועה לצוד ומיומנויות ריצה. הכלב ידוע בשל מהירות הריצה הגבוהה שלו ובשל הסיבולת הרבה שיש לו. פרצופו של הגזע מלבני והחוטם הכהה קצר ביחס לשאר הפרצוף, הגולגולת היא רחבה ועגולה. השפתיים של הרועה האנטולי הן שחורות, כאשר השפתיים העליונות תלויות מעט מעל הלסת התחתונה. האוזניים של הכלב עגולות ותלויות. צבע עיניו של הכלב הוא בדרך כלל זהב או חום. אפיון נוסף של גזע זה הוא הצוואר העבה והשרירי. פרוות הכלב היא בצבע קרם או צהבהב עם כתמים לבנים, אורך הפרווה בינוני עד ארוך והיא בדרך כלל רכה ונקייה.

תכונות אופי

כלב מגזע רועה אנטולי הוא נאמן מאוד ואינטליגנטי ולכן קל לאלף אותו. הוא רוכש מיומנויות חדשות בקלות, אבל כלבים אלו לא מתאימים למגדלי כלבים חסרי ניסיון מכיוון שהם בעלי מחשבה עצמאית ולכן הם יכולים להיות דומיננטיים או עקשנים. הכלבים הם רגועים, אמיצים, ערניים, שופעי ביטחון עצמי, לא אגרסיביים, אבל יכולים להיות חשדניים כלפי זרים, כלבים מסוג רועה אנטולי הם שופעי חיבה כלפי בני משפחתם, אבל מאוד רכושניים בנוגע לביתם.

בריאות

גזע הרועה האנטולי סובל בדרך כלל ממערכת חיסונית נמוכה בהשוואה לכלבים אחרים, בנוסף לכך הם יכולים לסבול מדיספלסיה של מפרק הירך שיכולה לגרום להם לצליעה חמורה, רגישות לחומרי הרדמה, בעיות בבלוטת התריס. כלב רועה אנטולי זקוק להברשה בעיקר בתקופת הנשירה, הם אמנם משירים פרווה רבה, אבל תקופת הנשירה קצרה מאוד. חשוב להקפיד למנוע טפילים בתקופת הקיץ ולגשת לבדיקה בריאותית קבועה אצל הוטרינר.

פעילות גופנית: כלבי רועה אנטולי זקוקים להרבה פעילות גופנית והם ירגישו הכי טוב אם הם יוכלו לרוץ באופן חופשי בתוך החצר, החצר צריכה להיות מגודרת היטב. כלבים אלו הם בעלי אנרגיה אינסופית ואם הם לא יוציאו אותה החוצה, התנהגותם תהפוך להיות חסרת מנוחה ואפילו הרסנית. הם נהנים מבילוי בפארק, ממשחקים בחוץ עם צלחת מעופפת או ממשחקי "להביא" אחרים, הם גם אוהבים לבלות על שפת הים. שני טיולים ארוכים ביום יכולים לענות על הצרכים שלהם, הם אינם מתעייפים בקלות ועשויים להישאר ערים עד מאוחר, אלא אם כן הם קבלו מספיק פעילות גופנית לאותו יום.

אילוף

אילוף הכלבים צריך להתחיל מוקדם ככל האפשר בשיטות המבוססות על עידוד המוטיבציה ועקביות. גישה אוהבת עובדת מצוין על כלבים אלו והם נוטים לתקן את התנהגותם השלילית לאחר נזיפה קלה, כאשר הם מרגישים בסביבה בטוחה ואוהבת. כלבים אלו מאוד רגישים לנזיפות, לכן כדאי לעשות זאת בעדינות. כלב בוגר מידי עלול לא להקשיב להערות של הבעלים. חשוב לעבור איתם תהליך חיברות בגיל מאוד צעיר, כדי למנוע מהרועה האנטולי להיות תוקפני כלפי בעלי חיים אחרים. אם הם חשדניים כלפי הבעלים שלהם התנהגותם יכולה להפוך למניפולטיבית.

 

מעוניינים ללמוד על זני כלבים נוספים מסוג רועה? קיראו עוד על רועה אוסטרלירועה גרמנירועה בלגי ורועה קווקזי.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות