כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

רועה בלגי (מלינואה)

רועים

סוג המשפחה

12-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-35ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

56-68ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב רועה בלגי (מלינואה) הוא כלב בגודל בינוני, הגוף שלו חזק ושרירי והוא ארוך כמעט כמו שהוא גבוה. יש לו זנב ארוך ועיניים כהות בצורת שקד, האוזניים של כלבי המלינואה זקופות בדרך כלל. במובנים רבים רועה בלגי (מלינואה) מאוד דומה לרועה הגרמני ויש לו מראה אלגנטי, חזק ויציב, אך לא מגושם. הפרווה של כלב רועה בלגי היא ישרה, קצרה וצפופה, השיער מעט ארוך סביב הצוואר ונותן מראה של צווארון. כלבי מלינואה סובלניים מאוד למזג אוויר קר, הלחיים והפרצוף שלהם בדרך כלל בצבע שחור.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהכלבים גדוליםקל לאילוף

כלבי הרועים הבלגים ידועים ככלבים רגישים מאוד, דבר שגורם להם להפוך להיות כלבי משפחה נהדרים, אבל לא עבור בעלים חסרי ניסיון. זאת, בעיקר בגלל כמויות האנרגיה העצומות שלהם, שכלבי המלינואה בדרך כלל רוצים להוציא עם האדון שלהם. חשוב למצוא לכלבי רועה בלגי מגוון של פעילויות, אחרת הם ימצאו עיסוקים לבדם שיכולים להיות שליליים מאוד. בגלל אופיו הרגיש, בעלים רבים מצהירים שכאשר יש להם יום רע, המלינואה שלו פשוט יודע את זה ומגיב בהתאם. כלב רועה בלגי הוא אינטליגנטי בצורה יוצאת דופן וניתן לאלף אותו בקלות, הם רוצים לרצות את אדונם והם אף פעם לא מתעייפים מלעשות דברים ביחד. כלבי המלינואה מצטיינים בסוגים רבים של ספורט לכלבים.
כלב רועה בלגי יסתדר היטב עם כל בני המשפחה כולל ילדים, הם כלבים מאוד מגוננים אבל לא אגרסיביים. כלבי המלינואה לא יהיו מאושרים במלונה למרות שיש להם סיבולת לקור, עדיף להם להיות בבית. אתם יכולים להשאיר אותם לבד בבית בזמן שאתם עובדים, אבל תהיו חייבים להוציא אותם מיד החוצה, ברגע שאתם חוזרים הביתה. מדובר בכלבים שמצד אחד הם מאוד רציניים ומגוננים ומצד שני הם אוהבים ושובבים, יש להם נאמנות חזקה מאוד לאדונים שלהם, הם יכולים להיות ביישנים מעט בקרבת זרים, אבל אפשר לפתור זאת על ידי תהליך חיברות בריא בגיל צעיר.

בריאות

כלב רועה בלגי הוא בעצם כלב בריא למדי, הם נוטים לפעמים לסבול מדיספלסיה של מפרק הירך, לכן כדאי לוודא שההורים של הכלב לא סבלו מבעיה זו. בעיות בריאותיות אחרות יכולות להיות אלרגיות בעור, בעיות בעיניים ולפעמים אפילפסיה. רוב הבעיות הקשורות לכלבי רועה בלגי הן נדירות למדיי והם נוטים לחיות חיים בריאים וארוכים. בגלל הנשירה החזקה שלהם כדאי לסרק אותם על בסיס יומי והם מאוד ייהנו מכך, כדאי לרחוץ אותם בשמפו מיוחד שיעזור לנקות את הכלב, אבל שלא יפגע בשומנים הטבעיים של העור. חשוב לשמור על אוזני כלב המלינואה יבשות ולהסיר שעווה, חשוב גם לנקות את שיני הכלב במברשת שיניים מיוחדת. את הטיפול והטיפוח של הכלב כדאי להתחיל מגיל צעיר כדי שהוא יתרגל לכך.

פעילות גופנית: כלבי רועה בלגי יצטרכו את כל הפעילות הגופנית שתוכלו לתת להם, הם מאוד אנרגטיים והם בהחלט זקוקים ליותר מהליכה בשכונה, הם יכולים להשתתף בכל ספורט לכלבים. כלבי המלינואה אינם מסתדרים בתוך מלונות ותמיד יעדיפו לשחק בחוץ, הם גם אף פעם לא מתעייפים. חשוב לשמור אותם ברצועה בזמן שהם הולכים, אחרת הם ירצו לרדוף אחר חיות קטנות.

אילוף

כלב רועה בלגי הוא מאוד אקטיבי ומאוד אינטליגנטי והוא משתוקק לפעילויות, אימונים ומשחקים. אם תשלבו את שלושת הגורמים האלו יחדיו תקבלו כלב נפלא וצייתן. חשוב להתחיל באילוף בגיל צעיר ככל האפשר. כלבי המלינואה מתייחסים לאילוף כחלק מזמן המשחק שלהם. כדאי לשבח אותם ולהעניק להם פרסים על התנהגות טובה, חיזוקים חיוביים עובדים מצוין על כלבים אלו. רצוי להימנע מנזיפות קשוחות בגלל שהם מאוד רגישים וטון שלילי בקול שלכם לא יתקבל טוב אצלם. חשוב להקפיד שהאימון יהיה על בסיס יומי מכיוון שהם מצפים לו. מומלץ להעביר את כלבי המלינואה תהליך חיברות עם כלבים ואנשים אחרים בגיל צעיר אחרת הם יכולים להפוך לביישנים או אגרסיביים.

 

מעוניינים ללמוד על זני כלבים נוספים מסוג רועה? קיראו עוד על רועה אוסטרלי, רועה אנטולירועה גרמני ורועה קווקזי.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות