כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

רועים

סוג המשפחה

13-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

40-45ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

55-66ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב מגזע רועה גרמני הוא כלב חזק מאוד וערני. לכלבי הרועה הגרמני הופעה אצילית וראשם  חזק ומחוטב. העיניים של רועה גרמני הן בגודל בינוני, בצורת שקד וצבען כהה. אוזניהם מחודדות ומעט פתוחות לכיוון החזית, כאשר הן זקורות הדבר מעיד על תשומת לבם. אפו של הרועה הגרמני  שחור והגולגולת שלו בצורת טריז ארוך, הלסת של הרועה גרמני חזקה מאוד.
כלב הרועה הגרמני הוא בעל צוואר ארוך ושרירים חזקים, החזה שלהם עמוק ורחב, רגליהם חזקות ושריריות. במבנה גופו כלב הרועה הגרמני צריך להיות יותר ארוך מאשר גבוה.
הפרווה של כלב רועה גרמני היא כפולה באורך בינוני ונושרת באופן קבוע. בחילופי עונות הנשירה הופכת לכבדה יותר. הפרווה התחתונה של רועה גרמני היא בצבע אפור כסוף והיא אינה נראית דרך הפרווה החיצונית. הפרווה החיצונית היא צפופה ויש לה תחושה גסה במקצת. לפעמים ניתן למצוא שיער ארוך על החלק האחורי של הרגליים, והפרווה עבה יותר סביב צוואר הכלב. הצבע הלבן נחשב לפסול בגזע הרועה הגרמני.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםכלבי שמירהכלבים גדוליםקל לאילוףכלבי אזהרה

לכלב רועה גרמני יש אישיות ברורה, הם בטוחים בעצמם, וחזקים, גם בהתנהגות שלהם וגם במראה החיצוני שלהם. מדובר בכלבים חסרי פחד, נאמנים בצורה קיצונית ומגנים על המשפחה שלהם. כלבים מגזע רועה גרמני להוטים מאוד למלא אחר בקשות, במיוחד אם הצלחת למצב את עצמך בתור "כלב אלפא". כלב רועים גרמני ילחם עד מוות על חייו של בעליו, הוא גם מספיק חזק כדי לנצח בקרב.
כלבי רועה גרמני יכולים להיראות מרוחקים מעט, במיוחד עם זרים ולוקח להם זמן להכיר אנשים חדשים ולהוריד את ההגנות שלהם. כלב זה מאוד ערני, הוא אף פעם לא מפסיד שום דבר שמתרחש סביבו וזו אחת הסיבות שהופכות אותו לכלב שמירה מושלם.
לאחר שהכלב יוצר קשר עם הבעלים הוא הופך לבן לוויה נפלא, אמנם אנשים רבים חושבים על הגזע ככלבי שמירה או כלבי משטרה, אבל הם יכולים בקלות להפוך לחיות מחמד למשפחה. כלבי רועה גרמני הם נאמנים ומגוננים אבל גם מתוקים ואוהבים. כלבי הרועה הגרמני טובים מאוד עם ילדים ויכולים להסתדר גם עם חיות מחמד אחרות בבית. כלבים אלו אינם אוהבים להישאר לבד לפרקי זמן ממושכים. הטמפרמנט שלהם מאוד רגוע ויציב ואם הם מאומנים כראוי, הם יתנהגו היטב בכל מקום שאליו תיקחו אותם.
מבנה הגוף של כלב רועה גרמני מתאים לעבודה (הם שימשו במשך שנים ככלבי עבודה). המשטרה משתמשת בהם וגם חברות שמירה עד היום. כלבים  מגזע רועה גרמני  יכולים גם להיות כלבי רועים וגם כלבי שירות עבור עיוורים וליקויי שמיעה. האינטליגנציה הגבוהה של הכלב, חוש הריח שלו, יחד עם מוסר העבודה החזק, הופכים אותם למתאימים כמעט לכל משימה.

בריאות

כלבי הרועה הגרמני יכולים לסבול מדיספלסיה של מפרק הירך. בעיה זו היא בעיקר תוצאה של תוכניות גידול ללא הבחנה. לפני רכישת כלב רועה גרמני, כדאי לוודא כי ההורים לא סבלו מבעיה זו. כמו כן, כלבים מגזע רועה גרמני יכולים לפתח הפרעות בדם, בעיות עיכול ואקזמה כרונית, אבל אם תקנו את הכלב ממגדל מכובד, הסיכויים לכך הם קטנים. כדאי להבריש את הכלב פעמיים בשבוע, הדבר יעזור להפחית את נשירת הפרווה. בתקופת הנשירה הכבדה מומלץ להבריש את כלב הרועה הגרמני על בסיס יומי, אפשר גם מידי פעם לגזוז שיער ארוך מתחת לכפות הרגליים של הכלב. רחיצת הכלב צריכה להיעשות רק פעם או פעמיים בשנה כדי לא לפגוע בשומן הטבעי בפרוות הכלב.

פעילות גופנית: כלב רועה גרמני הוא גזע חזק ואתלטי והם בהחלט זקוקים לפעילות גופנית רבה. חצר גדולה לריצה תתאים להם, או הליכות ארוכות עם הבעלים שלהם. בגלל האינטליגנציה הגבוהה שלהם, כלבים מגזע רועה גרמני מאוד אוהבים אתגרים והם יסתדרו עם מגוון של פעילויות. כלבים אלו צריכים אתגרים שכליים בנוסף לאתגרים הפיזיים.

אילוף

גזע הרועה הגרמני נחשב לאחד הגזעים האינטליגנטיים ביותר ואחד הקלים לאילוף. האילוף צריך להתחיל בגיל צעיר והוא צריך להיעשות עם המון סבלנות ועקביות. בגלל שמדובר בכלבים מאוד אינטליגנטיים, חשוב לאלף אותם בנוקשות כבר מגיל צעיר, אבל נזיפות קשות מידי רק יהפכו אותם ליותר עקשניים וסרבניים. לכן, עדיף לכם להיות סובלניים ובעיקר לשבח רועה גרמני על התנהגות ומאמצים חיוביים. הגזע הזה מאוד נהנה מאתגרים מנטליים ואפשר לאלף אותם לעשות כל דבר כמעט. מכיוון שכלבי הרועה הגרמני חשדניים כלפי זרים, צריך להתחיל עמם את תהליך החברות בגיל צעיר. כלב הרועה הגרמני מאמץ את ההתנהגות של הבעלים שלו, לכן החברים של הבעלים יהפכו במהירות להיות גם החברים שלו, אבל אם הוא מריח דאגה, הוא ידאג ויהפוך למאוד מגונן. כלב זה מקבל כל הזמן איתותים מהבעלים שלו, כך שעם הזמן תוכלו לסמוך עליו לחלוטין.
משחקים והשתתפות בפעילויות הם חשובים מאוד ליצירת קשר חזק וטוב עם כלב רועה גרמני, הוא רוצה להיות פעיל והוא ישמח על כל פעילות משותפת אתכם. בגלל חוש הריח הנהדר של הרועה הגרמני משחקי "מציאה" הם המשחקים המועדפים עליו, אבל הוא גם אוהב להביא ולשחק פריזבי. לכלב רועה גרמני יש חוש הומור נפלא ופשוט כיף להימצא בחברתו.

 

מעוניינים ללמוד על זני כלבים נוספים מסוג רועה? קיראו עוד על רועה אוסטרלי, רועה אנטולירועה בלגי ורועה קווקזי.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות