כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

רועים

סוג המשפחה

10-11שנים

תוחלת חיים ממוצעת

46-70ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

64-72ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב הרועה הקווקזי הידוע גם בשם כלב הרים קווקזי שייך לגזע של כלבי רועים, אשר לא רק גודלם העצום ויופי פרוותם הולכים לפניהם, אלא גם יכולות השמירה המופלאות שלהם. מקור הכלב הוא מצפון קווקז והוא נועד לשמש ככלב שמירה המגן על עדרים מפני חיות טרף. לכלב רועה קווקזי פרווה עבה, ארוכה ועשירה בצבעים חום אפור בשילוב של שחור, כאשר על החזה שלהם כתם לבן גדול המתפשט גם לכיוון הרגליים. הגזע הפחות מוכר הוא גזע רועה קווקזי אשר לו פרווה קצרה יותר. כלבים אלו הם גם יותר גבוהים.
עיניו של כלב הרועים הקווקזי הן כהות ושקועות, אפו שחור ובולט עם נחיריים רחבות. אפשר לומר שפרצופו של הכלב הקווקזי מזכיר לפעמים פרצוף של דב חביב. הירכיים של הכלב מעט מורמות משאר הגוף וכפות רגליו גדולות וכבדות. הפרווה הצפופה של כלב קווקזי עוזרת לו לשמור על חום גופו, גם בטמפרטורות נמוכות במיוחד.

תכונות אופי

כלבי שמירה

כלבים מגזע רועה קווקזי הם לא רק כלבים מרשימים במראם החיצוני, גם אופים היציב, האמיץ והנאמן הופך אותם לכלבים אהובים מאוד. למרות שמדובר בכלב שמירה מעולה שמתריע בפני סכנות, כלב קווקזי הוא כלב שקט בעל אופי רגוע וביטחון עצמי. כלבים אלו עשויים להיות פראיים ובלתי נשלטים, אם הם לא עוברים אילוף כמו שצריך ובמיוחד אם לא תבססו את עצמכם כמנהיגי הלהקה. למרות אהבתו לילדים שהם חלק מהמשפחה בעיניהם, אסור להשאיר רועה קווקזי לבד עם ילדים, מכיוון שהצורך שלו להגן עליהם ולרעות אותם יכול בטעות לפגוע בהם. כלב שלא עבר תהליך חיברות נכון יכול להיות דומיננטי מאוד כלפי כלבים אחרים.

 

 

בריאות

כלבים מגזע רועה קווקזי הם כלבים בעלי חוסן גבוה והם יכולים להסתגל גם לחיים בתנאים קשים. למרות האמור לעיל, כלבים אלו עלולים לסבול מדיספרסיה של מפרק הירך שיכולה לגרום להם לכאבים וצליעה, מהשמנה ובעיות לב.
מכיוון שכלב הרועים הקווקזי משיר שיער באופן מסיבי כל השנה, כדאי לסרק אותו בכל יום.

פעילות גופנית: לא מומלץ להחזיק כלב קווקזי בתוך דירה בשל גודלו ואופיו. כלבים מגזע זה פשוט חייבים חצר גדולה ובטוחה לרוץ בתוכה. בזכות הפרווה המעולה שלהם, הם יכולים להתמודד היטב עם מגורים מחוץ לבית. חשוב להוציא בכל יום את הכלב לטיול ארוך מאוד וחשוב שתקפידו להיות אלו שמובילים את הכלב ברצועה, כדי שהוא ידע שאתם המנהיגים שלו.

אילוף

כפי שבטח הבנתם מקריאת מאמר זה, כלב רועה קווקזי זקוק למנהיג ולא למאלף. רק אדם שיוכל לבסס את עצמו כמנהיג השולט של הכלב, יוכל להוציא מכלב זה את המיטב. טיפול מסור, סבלני ואוהב תוך ניצול הצורך של הכלב לעבוד והנאמנות שלו, יגרמו לכלב שלכם לשלוט בהתנהגות שלו.

 

מעוניינים ללמוד על זני כלבים נוספים מסוג רועה? קיראו עוד על רועה אוסטרלי, רועה אנטולירועה בלגי ורועה גרמני.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות