כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

רטריבר חלק שיער

ציד

סוג המשפחה

25-40ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

56-61ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבים מגזע רטריבר חלק שיער הם כלבים אציליים וחסונים. כלבים אלו אומנו והורבעו גם כדי לעזור בחקלאות וגם כדי לשמש בני לוויה למשפחה. לכלבי הרטריבר שרירים מוצקים ולסת חזקה. כתוצאה ממבנה הלסת הייחודי שלהם, ההבעה על פניהם היא בדרך כלל ידידותית ואינטליגנטית. האוזניים של הגזע הן קטנות למדי. הפרווה של כלב הרטריבר חלקה ובעלת שכבה אחידה, ארוכה, צפופה למדי ומבריקה. הבעלים של הכלב ייהנה להבריש את הפרווה כדי לשמור עליה מבריקה וחלקה. הפרווה של הכלב יותר ארוכה בגב, ברגליים, בגוף ובזנב. הראש של הרטריבר חלק השיער מעוצב ואלגנטי, העיניים בצבע כהה או בצבע חום.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים גדוליםקל לאילוףמתאים לגידול בדירה

כלבים מגזע רטריבר חלק שיער הם כלבים מלאי אנרגיה ואהבה. הם נחשבים כלבי לוויה מצוינים למשפחות עם ילדים והם גם כלבי הגנה טובים. האופי שלהם יציב והם ממשיכים לשמור על יציבותו גם בתקופות מתוחות. כלבים מגזע זה הם כלבים חכמים וידידותיים. לעיתים הם יהיו מעט חשדניים כלפי אורחים וזרים, אבל בסופו של דבר מדובר בכלבים עדינים שאוהבים לשמור על בני המשפחה ומאושרים מאוד במחיצתם.
כלבים מגזע רטריבר חלק שיער הם מאוד עליזים מטבעם. הם מצליחים לשמר על האופי הגורי שלהם, והם תמיד יהיו עסוקים בעבודה או במשחק. כלבים אלו אוהבים להיות גם בבית וגם מחוצה לו. כלבי הרטריבר חלק שיער הם זן חברותי מאוד ולכן הם זקוקים לתשומת לב וחיבה באופן קבוע. חוסר פעילות הופכת אותם למשועממים ועצלנים. את כלבי הרטריבר אפשר לאלף כך שהם יהיו רגישים וקשובים לבעליהם ולסביבתם. שמירה על תוכנית של אימונים קצרים המשלבים בתוכם משחקים, היא דרך הפעולה הטובה ביותר בשבילם. כלבים מגזע זה מסתדרים היטב עם כלבים וחיות מחמד אחרות ואפשר גם לאלף אותם בתוך קבוצה.
האינטליגנטיות הגבוהה של הכלבים מאפשרת להם לרכוש מיומנויות התנהגותיות חדשות בקלות, הם נוטים לעבוד קשה בכל פרויקט הניתן להם ובכל משחק. לעיתים הם מתעייפים יתר על המידה. כלבי הרטריבר מוכנים תמיד לנסות דברים חדשים ולכן הם מתמודדים היטב עם סביבה חדשה.

בריאות

גזע הרטריבר חלק שיער נחשב לגזע חסון, חרוץ ובריא בדרך כלל. יש להם סיבולת חזקה. שפע של פעילות גופנית ומנוחה מתאימה ישמרו עליהם בריאים. בכל זאת חשוב לציין כי מחלת הסרטן היא דיי נפוצה בגזע זה. בדיקות סדירות ואישורים על תוכנית הרבייה שלהם, תעזור לכם להפחית את הסיכונים לכך.
כמו כן, כלבים מגזע זה עשויים לסבול מדספלסיה של מפרק הירך – עיוות שיכול לגרום להם לצליעה ברמות שונות, סוכרת, אפילפסיה וחירשות מולדת.
כלבים מגזע רטריבר חלק שיער זקוקים לטיפוח קבוע. הברשה כ- 4-5 פעמים בשבוע יכולה להספיק להם. הפרווה של הכלבים האלו צריכה להיות מסודרת ויפה, במיוחד לאחרי שהייה בחוץ במשך פרקי זמן ארוכים. חשוב לטפל בכלב בעדינות כאשר הוא רטוב או בטמפרטורות קרות. גזע כלבים זה משיר פרווה באופן ממוצע. רחצה וחפיפה נחוצים רק כאשר הכלב מאוד מלוכלך, כלבים אלו שומרים על הניקיון שלהם באופן טבעי. אפשר לקחת אותם למספרת כלבים מקצועית, אשר תעזור להם להיראות במיטבם. ביקור אצל הווטרינר פעם בחודש יעזור לכלבים להיות בריאים ככל האפשר וחשוב גם לבדוק באופן קבוע שאין להם קרציות או פשפשים.

פעילות גופנית: כלבים מגזע רטריבר חלק שיער זקוקים לפעילות גופנית לפחות פעם או פעמיים ביום. ריצה, הליכה, ג'וגינג ומשחקי פריסבי יכולים להיות פעילות אידיאלית עבורם. כלבי הרטריבר חלק שיער יכולים להיות חברי ריצה מעולים, ללא קשר למזג האוויר. כלבים אלו נהנים במיוחד משחייה ומצייד. כדאי לקחת אותם לטבע על בסיס שבועי, כדי לתת להם סביבה חדשה אותה הם יוכלו לחקור. כלב מזן רטריבר חלק שיער נהנה מאוד מנסיעה במכונית – לקחת כלב זה לקמפינג יכול להיות תענוג אמיתי.
למרות הנטייה של הכלבים מגזע זה לעקוב אחר ריחות, אתם לא צריכים לחשוש, הם ברוב המקרים יחזרו הביתה. כלבים לא מאולפים חייבים להישאר ברצועה, במהלך הטיולים שלהם. בסה"כ מדובר בכלבים שובבים ופעילים שכיף לאלף אותם ולחיות עמם.

אילוף

כלב רטריבר חלק שיער הורבע כדי להיות כלב ספורט ולכן הוא מאוד פעיל מטבעו. כלבים אלו אוהבים לרצות, אבל הם בהחלט יכולים להיות עקשניים וקשים לאילוף. כלבים מגזע זה משתעממים בקלות ולכן חשוב להעניק להם מגוון של אימונים ופעילויות על בסיס קבוע. כלב מגזע רטריבר חלק שיער יפתח קשר חזק מאוד עם בעליו והוא דורש עקביות והכוונה, במיוחד כאשר הוא צעיר. שימוש בצעצועים ובאובייקטים דומים כחלק מהאילוף יעזור להם לפתח מיומנויות חדשות בקלות יחסית. פרסים של טיולי אוכל, צעצועים, ואפילו יציאה לפארק הם מניעים מועילים בעבור הרטריבר.
שימו לב כל הזמן להעניק לכלבים מוטיבציה חיובית, כלבים אלו מגיבים היטב לחיזוקים חיוביים על בסיס קבוע, הם לא יכולים לסבול טיפול או יחס קשה והם פשוט ייסוגו כאשר הם ירגישו חרדה או לא בנוח. סוציאליזציה בגיל צעיר חשובה מאוד לכלבים אלו וחשוב גם ללמד אותם לא להפיל פרטים בתוך הבית ולא לקפוץ על ילדים. לכלבים אלו יכולת טבעית ללמוד דברים חדשים ואתם צריכים לנצל יכולת זו.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות