כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי ציד

סוג המשפחה

33-55ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

42-53ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב מגזע שיקוקו נחשב לגזע נדיר השייך לקטגוריית כלבי הציד, אשר מקורו מימי יפן העתיקה. הגזע קבל את שמו מאי שיקוקו שם הוא נולד.

כלב השיקוקו הוא כלב בגודל בינוני, ומבנה גופו אופייני לגזע השפיץ. כלב זה גודל כדי לצוד חיות גדולות כגון צבאים וחזירי בר. בעקבות הבידוד של האי הגזע נותר לאורך כל השנים גזע טהור ונדיר, ללא השפעות של גזעים אחרים. גודלו של השיקוקו הוא מעט גדול יותר מכלב מגזע אקיטה-אינו וקטן יותר מגזע השיבא-אינו.

גזע השיקוקו מאופיין בפרווה עבה וכפולה, אוזניים זקופות וזנב עשיר שמכורבל על גבו.

תכונות אופי

קל לאילוף

כלב השיקוקו נחשב לבעל אופי נהדר, נאמנות גדולה לבעליו ואומץ לצד שיקול דעת וזהירות. כלבים אלו יכולים להיות כלבי שמירה נהדרים בזכות הרתיעה שלהם מזרים.

כלבים מגזע שיקוקו מתאימים רק לאנשים בעלי ניסיון בגידול כלבים עצמאיים ודומיננטיים בגלל אופיים הפרימיטיבי, תאוות הצייד החזקה שלהם וזיקתם המיוחדת לטבע. כמו כן, הם חייבים לעבור תהליך סוציאליזציה ראוי כבר כשהם גורים צעירים, כדי למנוע תוקפנות כלפי כלבים אחרים – המומלץ ביותר בעבורם הוא להשתתף באימוני כלבים כיתתיים.

 כלבי השיקוקו הם כלבים אוהבים מאוד שנהנים ממגע – הם אוהבים ליטופים ולעיתים קרובות מעניקים נשיקות. כלבים אלו יכולים להסתדר נהדר עם ילדים. בגלל חוש הצייד המפותח שלהם, אי אפשר לבטוח בהם עם חיות מחמת אחרות ובעיקר עם אוגרים ומכרסמים.

בריאות

כלבי השיקוקו נחשבים לכלבים בריאים מאוד, אבל למרות זאת כלבים אלו יכולים לסבול מבעיות בעצמות, במפרקים ובשרירים. כדאי לסרק את הפרווה שלהם באופן קבוע ומעט יותר בזמן נשירת הפרווה שמתרחשת פעמיים בשנה. הקפדה על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית מתאימה תגן על כלבכם מפני בעיות בריאות רבות ותשמור עליו מאושר.

לא כדאי להפריז ברחצת כלבים מגזע שיקוקו אחרת הפרווה שלהם תאבד את השומן הטבעי שלה – רחצה אחת למספר חודשים מספיקה בהחלט.

 פעילות גופנית: כלב השיקוקו זקוק לפעילות גופנית אינטנסיבית, ולטיול של 20 דקות פעמיים ביום לפחות, כדי להוציא את כמות האנרגיה הגדולה שלו. רק עם פעילות גופנית מתאימה כלבים אלו יוכלו לחיות בתוך הבית. כלבים מגזע שיקוקו ייהנו מאוד מטיפוס, טרקים וקמפינג בטבע.

אל תשחררו כלבים אלו מהרצועה במקומות שאינם בטוחים להם, חוש הציד המפותח שלהם יכול לגרום להם לרוץ בצורה חסרת זהירות והם יכולים להידרס ע"י מכונית.

אילוף

כלבי השיקוקו הם כלבים נבונים מאוד ולכן הם לומדים מהר, בתנאי שהאילוף מתאים לאופיים – כלבים אלו זקוקים לאילוף תקיף, עקבי ומלא ביטחון והם צריכים ללמוד שהאנשים הם השולטים, אחרת הם יהפכו לעקשנים וסרבניים.

 כלבי השיקוקו לא רק מהירים ללמוד דברים חדשים אלא הם גם אוהבים לעשות זאת.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות