כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

כלביים

סוג המשפחה

12-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

4-7.5ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

20-28ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

שיצו הוא כלב קטן בעל פרווה מפוארת שיכולה להיות כמעט בכל צבע. הפרווה של כלב שיצו היא ארוכה מאוד מעל ודחוסה מתחת. כאשר הכלב בוגר הפרווה התחתונה מעניקה לו מראה חינני. ראשם וזנבם של כלבי השיצו נישא גבוה. הגוף של הכלבים קומפקטי ומעט יותר גבוה מאשר ארוך. מבנה הגוף החסון שלהם חבוי מתחת למעטה של שיער מפואר. השיער על קצה אפו של הכלב צומח כלפי מעלה. ראשם מעוגל ויש להם זקן ושפם. העיניים של כלב שיצו הן גדולות ועגולות ומביעות אמון וידידות. אוזניהן מכוסות בשיער ארוך שמגיע כמעט עד הרגליים. כלבים קטנים אלו אינם משירים הרבה שיער ולכן הם טובים גם לסובלים מאלרגיה.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםנשירת שיער נמוכההיפואלרגניכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

כלבי השיצו הם כלבים חסונים, קופצניים ומענגים. הכלבים האלו שובבים מאוד, אך מתוקים. אופים המלא בשמחת החיים הופך אותם לבני לוויה טובים. לכלבי השיצו אופטימיות גבוהה והם אוהבים לשחק ולהשתולל. כלבי השיצו מלאי חיבה למשפחתם וטובים מאוד עם ילדים.
למרות אופיים המתוק הם יכולים לגלות נטייה לעקשנות ואפילו קשיחות. הם נחשבים גם ככלבי שמירה שמודיעים באמצעות נביחות על כל אירוע חדש. כיף לאהוב את כלבי השיצו והם גם מסתדרים נפלא עם חיות מחמד אחרות. כלבים אלו זקוקים לתשומת לב וחשוב שהם יהיו פעילים באמצעות משחקים או שפשוט יהיו אהובים על ידי הבעלים שלהם ושאר בני המשפחה. זה מחזה נפלא להתבונן בהם משתוללים ושמחים וגם כאשר הם מתרפקים עליכם באהבה.

בריאות

לכלבי השיצו עשויות להיות בעיות נשימה כגון: נחירות, זיהום או צפצופים. הם יכולים להיות מועדים לדלקות אוזניים, אם לא תקפידו לנקותן באופן קבוע. כלבים מגזע זה יכולים לסבול גם מבעיות בעמוד השדרה בגלל רגליהם הקצרות. כלב שיצו יכול לסבול מעודף משקל שיפגע בבריאות שלו ולכן עליכם לטפל בהשמנה שלו מיד כאשר היא מתחילה. כמו כן, הקפידו לשמור על ניקוי השיניים שלהם, כדי למנוע מחלות חניכיים.
כלב שיצו מתאים לחיים גם בעיר וגם בכפר, בעיר הם מסוגלים להתרגל בקלות לרעשים ולסגנון החיים בדירה. כלבי השיצו גאים להסתובב בין המוני אנשים כאשר הם קשורים ברצועה. בגלל הצורך שלהם בחברה ותשומת לב חשוב לגדל אותם בתוך הבית.
הפרווה העשירה של כלבי השיצו היא האחראית למראה האלגנטי שלהם. עליכם לטפח את הפרווה במשך 15 דקות בכל יום. למרות שזה נשמע כמו המון עבודה, אם הכלב מתרגל לכך מגיל צעיר, הטיפוח נעשה בקלות. שמרו על הפרווה נקייה ועל כך שהשיער לא ייגע בעיניים הרגישות של הכלב, אתם יכולים פשוט לאסוף את השיער בקוקו קטן. כלבים אלו זקוקים לרחצה פעם בשבוע.

פעילות גופנית: כלב שובב זה אוהב מאוד לשחק, אבל הוא זקוק גם לטיולים קצרים סביב השכונה. הם נוטים לנוח הרבה, לכן אתם תצטרכו להפעיל אותם ולשמור עליהם בכושר. הם אוהבים לחטוף את ה"טרף" שלהם (גרב או בובה קטנה) ולרוץ עמה למקום אחר, שם הם יעדיפו לשכב עם ה"טרף" שלהם בין הרגליים.

אילוף

כדאי להתחיל באילוף הכלבים מיד כאשר הם נכנסים לביתם החדש. האילוף שלהם צריך להיות קצר אך תכוף. למשל, 10-155 דקות ביום, שלוש פעמים ביום. כלב מגזע שיצו יכול להיות בעל טווח קשב קצר. הם כלבים חכמים מאוד שיכולים להיות עקשנים לפעמים. קל לאלף את כלבי השיצו עם סבלנות ואווירה של חוויה– הם מגיבים היטב לדברי שבח ולגמול על עבודה טובה. בשל גודלם ושובבותם חשוב להשגיח עליהם כל הזמן.