כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

10-15 שניםשנים

תוחלת חיים ממוצעת

שנאוצר ענק – 60-70, שנאוצר בינוני – 46-48 , שנאוצר ננסי – עד 7ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

שנאוצר ענק – עד 70, שנאוצר בינוני – עד 50, שנאוצר ננסי – עד 36ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

שנאוצר הוא גזע כלבים מסוג טרייר שמקורו בגרמניה והוא נחלק לשלושה סוגים: שנאוצר ענק, שנאוצר בינוני ושנאוצר ננסי. גופו של השנאוצר מוצק וריבועי ופרוותו קצרה וסמיכה. שיער הזקן השפם הארוך והאופייני, משווה לשנאוצר מראה חביב והשילוב של מראהו ה"סבאי" עם היותו ידידותי לילדים ואינטליגנטי, הופכים אותו לאחד הכלבים הפופולריים בעולם. אפו הארוך של השנאוצר הקנה לו את שמו – "זרבוביתי" בגרמנית. צבעי הפרווה האופייניים לו הם: לבן, שחור, חום  ואפור ולשנאוצר הננסי גם לבן ושחור עם כסף.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהנשירת שיער נמוכההיפואלרגניקל לאילוףמתאים לגידול בדירה

שנאוצר הוא כלב חכם, אנרגטי ונאמן מאוד לבעליו. הוא כלב העבודה המושלם בזכות  מגוון רחב של תכונות ויכולות: הוא בעל יצר טבעי לאזהרה ולשמירה מפני זרים, הוא ציד מצטיין, הוא נפלא בפעלולים והוא אפילו בייביסיטר נפלא לילדים. השנאוצר מתאים מאוד לגידול בדירה: בניגוד לרוב הגזעים האחרים, לשנאוצר כמעט ואין ריח, הנשירה שלו נמוכה והוא נחשב לכלב היפואלרגני. בנוסף, הוא אינו נובח שלא לצורך. השנאוצר אוהב מאוד לשחק, בעיקר עם בעליו וזקוק לזמן משחק יומי.

בריאות

לרוב השנאוצר בריא ואין לו מחלות גנטיות, אולם יש סיכוי מסוים שיסבול מסוכרת, אבנים בכליות או בעיות בכבד. השנאוצר הננסי מועד ללקות בדלקות עיניים חוזרות ומערכת העיכול שלו רגישה לטפילים.
השנאוצר זקוק להברשה ולסירוק על בסיס שבועי. הוא משיר את פרוותו פעמיים בשנה וצריך לעזור לו להיפטר מהשיער "המת" באמצעות מריטה.

אילוף

השנאוצר קל מאוד לאילוף, בזכות האינטליגנציה הגבוהה שלו, רצונו לרצות את בעליו ,יצר הציד והטריטוריאליות שלו. הוא מהיר קליטה– כמה חזרות קלות והוא קולט פקודה חדשה.

השנאוצר נולד עם יכולת השמירה, האינסטינקט שלו לתקוף זרים, הופך אותו לכלב עבודה מועדף בצבא ובמשטרה, בעיקר במשימות החיפוש ובשמירה. לכם זה יחסוך את הצורך לאלף אותו לתקוף זר המתקרב, אבל למרבה הצער לא יאפשר לכם לגדל בבית לצדו חיות מחמד נוספות, כגון תוכי או מכרסמים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות