כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

16שנים

תוחלת חיים ממוצעת

5-10ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

30-38ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

פרוותו הארוכה והצחורה כשלג מעצימה את מימדיו הקטנים של כלב מגזע שפיץ יפני. הפרווה קצרה יותר באזור הרגליים וארוכה מאוד באזור הצוואר והגוף. מקורם של הכלבים הוא בכלבי שפיץ גרמניים שהובאו ליפן במאה ה- 20. אפו של הכלב בצורת טריז, אוזניו זקורות וכפות רגליו מזכירות כפות רגליים של חתול. לכלב השפיץ זנב מהודר וארוך המסתלסל על גבו. לכלב זה עיניים כהות בצורת שקד, אפו ושפתיו שחורים. אפשר לומר בביטחון מלא שמראהו של כלב השפיץ הגרמני מעורר כבוד וחיבה כלפיו.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםקל לאילוףכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

כלבים מגזע שפיץ יפני הם כלבים מאוד אינטליגנטיים, ידידותיים בעלי מצב רוח מרומם שאוהבים לשחק. בנוסף לכך הם יכולים להיות גם כלבי שמירה טובים בזכות הערנות הגבוהה שלהם – הם מתריעים על סכנות בפני הבעלים שלהם. למרות גודלם הקטן, הם מתנהגים כמגנים של הבית ושומריו. כלבי השפיץ היפני אוהבים לשחק משחקים עם כדור וצלחות מעופפות והם בדרך כלל גם מסתדרים היטב עם ילדים, כלבים אחרים וחיות מחמד ביתיות.
כלבי השפיץ היפני הם כלבים גאים, חסונים ומלאי חיבה לבעלים שלהם. אופיים הנוח מונע מהם להתנהג באגרסיביות או לכעוס גם כאשר מתנהגים אליהם לא יפה, לכן ילדים יכולים להרגיש בטוח מאוד עם הכלב, עליכם כמובן להקפיד שהילדים לא יציקו לכלב יותר מידי.

בריאות

אורך חייו של הכלב הוא בממוצע 12 שנים והם כלבים בריאים בדרך כלל. רחצו את הכלבים רק כאשר הדבר הכרחי, הקפידו להבריש את פרוותם באופן קבוע כדי לשמור על מראה הזוהר.

פעילות גופנית: כלב השפיץ היפני מתאים לחיים בתוך דירה. כלבים אלו יכולים להיות פעילים מאוד בתוך הדירה. הם יסתדרו היטב גם בלי חצר, כל עוד הם משחקים ועושים פעילות גופנית. חשוב להוציא את הכלב להליכה יומית ארוכה ואף לתת לו לפעמים לרוץ חופשי באזור בטוח.

אילוף

לא קשה לאלף את כלבי השפיץ היפני, בתנאי שתקפידו לשמור על עקביות לאורך כל תקופת האילוף. כלבי השפיץ היפני יכולים להיות מאוד נבחניים אם תתנו להם להאמין שהם האחראיים. הקפידו לומר לכלב שלכם מתי עליו להפסיק לנבוח, במיוחד כאשר הוא מתחיל לנבוח בצורה אובססיבית. אילוף נכון ימנע מכלבים אלו להיות חשדניים ואפילו לנשוך אנשים. כלבים אלו זקוקים לחוקים קבועים לציית להם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות