כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלב תחש (דאקל)

16שנים

תוחלת חיים ממוצעת

זכרים 5-9 נקבות 4-6ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

זכרים 30-40 נקובות 25-34ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב תחש נמנה עם משפחת כלבי הציד. הוא הורבה בגרמניה למטרת גירוש ורדיפה של מכרסמים משדותיהם של חקלאים. נהוג למיין סוגים של כלבי תחש לפי אורכם, גודלם ואורך וסוג שערם. ישנם סוגים וגדלים שונים של כלב תחש, כגון דאקל צעצוע או מיקרו-מיני דאקל. גופו של התחש ארוך, גמיש ושרירי ומכאן הכינוי שניתן לו, כלב נקניק. רגליו דקות וקצרות וראשו ארוך וצר. אוזניו ארוכות ושמוטות לצדדים. לתחש יש בית חזה גדול, שמיעה חדה ואף ארוך ורגיש לריח, המועילים לו בציד. כפות רגליו, אשר נועדו לחפירה ולחיפוש, גדולות מהרגיל. פרוות התחש מופיעה בצבעי שחור ושחור-חום. כלבי תחש ארוכי פרווה ייוולדו לעיתים עם פרווה בצבע חום-אדום, לעיתים עם "נגיעות" של שחור.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםמתאים לגידול בדירה

תחש הוא כלב חכם, חזק ואמיץ, צייד מלידה. כלבי התחש הם ידידותיים, זריזים, עליזים ושובבים ואוהבים להשתולל ולשחק. הם מסתדרים טוב עם ילדים (בעיקר נקבות התחש). תחש עשוי להיות עקשן וחינוכו קשה, אבל הוא אוהב לעבוד וללמוד פקודות חדשות והוא נאמן מאד לבעליו. ניתן לגדל כלב תחש בבית ללא חצר, אבל הוא זקוק להרבה פעילות ספורטיבית ומצריך השגחה בגלל אופיו השובב וסקרנותו. התחש אוהב לרדוף אחר חיות קטנות כגון קיפודים, ציפורים וחתולים ומפגין לעיתים חשדנות כלפי זרים.

בריאות

כלב נקניק נוטה לסבול מבעיות בעמוד השדרה, מפריצות דיסק ואפילו משיתוק (לכן, מומלץ לא לאפשר לו לקפוץ ממקומות גבוהים). מאחר וכלבי תחש נוטים להיות עצלנים ולסבול מהשמנת יתר, משקל עודף עלול להחמיר עוד יותר את מצב עמוד השדרה שלהם. מומלץ לשמור על כלב תחש מפני עומס על עמוד השדרה ומפני עלייה במשקל. חשוב לא לפנק אותו בממתקים ובפחמימות ריקות, כדי למנוע ממנו השמנה ובעיות קטרקט. כמו כן, כלבי התחש מועדים לפתח מחלות לב, בעיות בדרכי שתן, סוכרת ואפילפסיה. אולם, תחש הסובל מאפילפסיה יוכל לחיות חיים בריאים ויציבים בעזרת טיפול מונע. כלב תחש ממין זכר, מומלץ לסרס לפני גיל עשרה חודשים, כדי למנוע ממנו לפתח טריטוריאליות ותוקפנות כלפי כלבים זכרים אחרים.

אילוף

כלב תחש שיקבל חינוך ואילוף למשמעת יהפוך לכלב משפחה יציב ושמח, אולם אופיים העקשן והאינדיבידואלי של כלבי התחש ונטייתם לפתח דומיננטיות מקשה על האילוף. בעיקר קשה לגרום לגור לעשות צרכים בחוץ ולא בבית. ללא אילוף נוקשה, כלב נקניק יפתח בעיות התנהגות חמורות, כגון: הגנה טריטוריאלית על רהיטים ואוכל, נביחות, נשיכות ומניפולטיביות, ויהיה בלתי צפוי עם ילדים ומבוגרים כאחד. מאחר והתחש אוהב לחפור ולנבוח, יש להגדיר לו גבולות להתנהגויות אלו. אילוף שישכיל לחבר בין יצר הציד של התחש למשחק, יהפוך את התחש ל"תלמיד" נלהב ולכלב נוח וצייתן.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות