כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

אוסיקט

תיאור כללי

פרוותם הצפופה של חתולי אוסיקט היא עבה וקצרה, בעלת מגע רך, חלק כמשי, העיניים של החתול הן גדולות בצורת שקד, הן יכולות להיות בכל הצבעים מלבד כחול. האוזניים שלהם הן גדולות וזקורות. גודלם של חתולי האוסיקט הוא בינוני עד גדול וגופם ארוך, מאוזן ושרירי, עם רגליים באורך בינוני וזנב רזה, ארוך ומחודד. הפרווה של חתולי האוסיקט היא מנוקדת וגורמת למראהו להזכיר מראה של חתול בר.

תכונות אופי

חתול האוסיקט נחשב לחתול מאוד פעיל עם מבט פראי ולב מלא חיבה, חתולים אלו יכולים להיות עצמאיים, אבל לא מספיק כדי להישאר לבדם במשך זמן ממושך מידי, הם נאמנים מאוד ומסורים לבעליהם. חתולי האוסיקט עשויים להיות דברנים וידידותיים כלפי מבקרים. חתולים מגזע זה הם חתולים אינטליגנטים מאוד ויכולים להיות מאומנים בקלות ללכת עם רצועה, להגיב לפקודות ולהביא חפצים. האוסיקט מסתגל בקלות לנסיעות ולחיים במחיצת חתולים או כלבים. למרות המראה האקזוטי של חתולי האוסיקט, הם נוחים מאוד ואפשר לגדל אותם באמצעות טיפול קל.

היסטוריה

גזע חתולי האוסיקט התפתח כתוצאה מתאונה, כאשר המגדלת ורג'יניה דאלי ניסתה להרביע חתול אמביסיני. המגדלת ממישיגן זיווגה חתולה סיאמית עם חתול אבסיני, כתוצאה מכך נולד גור עם פרווה בצבע שנהב וכתמים זהובים, הגזע החדש קיבל את השם אוסיקט ומגדלים רבים אימצו את שיטת הרבייה הזו. גזע האוסיקט השיג הכרת אליפות בשנת 1987 בארה"ב ובשנת 1998 הוא הוכר רשמית גם בבריטניה.