כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

אוריינטל

תיאור כללי

חתולים מגזע אוריינטאל יכולים להיות בעלי שיער קצר או ארוך, הפרווה של בעלי השיער הקצר היא כמובן קצרה וגם נעימה, האורך של הפרווה של החתולים בעלי הפרווה הארוכה הוא בינוני והפרווה היא פלומתית יותר. העיניים של חתולים מגזע אוריינטאל הן בגודל בינוני, מלוכסנות מעט בצורת שקד. הצבע של העיניים הוא ירוק ללא כתמים, לפעמים הוא יכול להיות גם בצבע כתום או כחול, האוזניים הן מחודדות ורחבות בבסיס. הראש של גזע האוריינטאל הוא בצורת משולש, כאשר האף שלהם מגיע עד קצות האוזניים, הגולגולת היא שטוחה, הצוואר דק וארוך, הרגליים ארוכות ודקות והזנב ארוך ודק בבסיס. הנקבות מגזע אוריינטאל הן קטנות יותר מהזכרים.

תכונות אופי

קל מאוד לטפח את הפרווה של החתול האוריינטלי, אפשר להבריש אותה באמצעות כפפה רכה, חתולים מגזע זה בעלי פרווה ארוכה ניתן להבריש באמצעות מברשת ברזל טובה. החתול האוריינטאלי הוא חתול סקרן ונבון, הוא אוהב לשוחח עם הבעלים שלו ומצפה למענה מהם, חתולים מגזע זה אוהבים להיות חלק מהמשפחה והם אינם אוהבים להישאר לבדם, הסקרנות שלהם עלולה לעיתים לסבך אותם בצרות, לכן עדיף שלא לתת להם לצאת החוצה.

היסטוריה

מקורם של חתולי האוריינטאל הוא מתאילנד, חתולים אלו היו מוכרים בעבר בבריטניה ובאירופה בשם “Foreign Whitee”, החתולים האוריינטאליים דומים מאוד לחתולים הסיאמיים. הזן הזה של החתולים פותח כדי לחקור צבעים שונים ודוגמאות פרווה שונות. בשנת 1960 נעשתה הכלאה של החתולים הסיאמיים עם חתולים מקומיים, כמו החתול האמריקאי קצר השיער, החתול הבריטי קצר השיער והחתול האירופאי קצר השיער, כדי לפתח חתול מגזע אוריינטאל קצר שיער, מאז רק חתולים סיאמיים מזווגים עם חתולים אוריינטאליים. בשנת 1977 החתולים האוריינטאליים קבלו הכרה והפכו מאז למאוד פופולאריים.