כניסת ספקים עקבו אחרינו

אמריקאי קצוץ זנב

תיאור כללי

חתולים מגזע אמריקאי קצוץ זנב יכולים להיות בעלי שיער קצר או ארוך, לחתולים מגזע זה בעלי השיער הקצר יש פרווה צפופה באורך בינוני והפרווה שלהם היא בעלת שתי שכבות. חתולים מגזע אמריקאי קצוץ זנב ארוכי פרווה, הם בעלי פרווה מדובללת מעט באורך בינוני עד ארוך, גם הפרווה שלהם היא כפולה. העיניים של חתולים מגזע אמריקאי קצוץ זנב הן שקועות, גדולות בצורת שקד, העיניים יכולות להיות בכל הצבעים, אבל בדרך כלל הן בצבע צהוב. האוזניים של חתולים מגזע אמריקאי קצוץ זנב הן בגודל בינוני עם בסיס רחב וקצוות מעוגלים, הראש רחב ביחס לגוף, המצח מעוגל מעט והאף רחב גם הוא. הצוואר של החתולים מגזע אמריקאי קצוץ זנב נראה קצר מעט בגלל המבנה השרירי שלו, הגוף הוא ארוך עם חזה רחב, הירכיים רחבות ומעט גבוהות יותר, הזנב של גזע זה הוא בדרך כלל מחצית מאורכו של החתול הממוצע.

תכונות אופי

החתול האמריקאי קצוץ הזנב הוא חתול בגודל בינוני עד גדול, חתול זה ידוע במבט הפראי שלו. מדובר בחתולים אדיבים, אוהבים ומאוד חכמים, קל מאוד לרסן ולאמן אותם והם יכולים להסתדר מצוין עם רוב גזעי הכלבים, הם גם עשויים להיות בני לוויה מעולים לנסיעות בעבור נהגי משאיות.
אם מרגילים אותם לכך מגיל צעיר הם יכולים להיות נהדרים עם ילדים ולעבוד היטב במסגרת תכניות טיפוליות. חתולים מגזע אמריקאי קצוץ זנב אוהבים לשחק ויכולים להיות פעילים במשך שעות, הם שקטים יחסית, אבל כאשר הם שמחים הם משמיעים קולות הדומים לצרצור. החתולים מגזע זה מגיעים לבגרות לאחר גיל שלוש.

היסטוריה

ההיסטוריה של החתול האמריקאי קצוץ הזנב מגיעה עד לשנת 1960, כאשר חתול תועה, קצר זנב, נמצא באריזונה ואומץ הביתה, החתול הזה אשר הוריו לא היו ידועים, הזדווג עם חתולה מגזע "סיל פוינט סיאמי" וחלק מהגורים יצאו עם זנב קצר, הדבר הוכיח שהזנב הקצר נובע מגן דומיננטי. חתולים אלו הזדווגו עם גזעים שונים ונוצר זן חדש שנקרא "קצוץ זנב". בשנת 1980בזכות זיווגים מבוקרים נוצר המראה האחרון של החתול האמריקאי קצוץ זנב שהוא שילוב המראה של החתול הפראי עם מזג מקומי.