כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

אמריקאי קצר שיער

תיאור כללי

החתול האמריקאי קצר השיער הוא חתול בעל מבנה רחב באזור הכתפיים, שרירי וחזק. מבנה הגוף שלו בינוני גדול והוא זקוק לפעילות. הצבע העיקרי שמאפיין את החתול הזה הוא אפור כסוף עם "ציורים" בשחור. זה הצבע הנפוץ יותר אבל למעשה יש כ-60 צבעים ושילובים לגזע הזה. יש לו פנים עגולות ואוזניים קטנות. הוא חתול בריא בדרך כלל, מסתדר טוב, אוהב קרבה וסך הכל מסתדר גם עם אורחים. כל זה בהנחה כמובן שהוא חי בסביבה הנכונה.

תכונות אופי

החתול הזה ידוע באופי הנח שלו, בהנחה שהוא מקבל כל מה שהוא צריך וזה בעצם נכון לכל חתול. מאוד אוהב ליטופים, ולכן לפי ארגון הגזע הוא מתאים לאנשים שרוצים חתול נינוח שישב על הברכיים שלהם. יחד עם זאת הוא נחשב חתול מאוד אנרגטי שצריך המון פעילות כדי להיות רגוע ונינוח. יכול להסתדר טוב עם בני הבית ועם חתולים וכלבים. הזכרים בגזע הזה גדולים משמעותית מהנקבות.

היסטוריה

השורשים שלו התחילו באנגליה, וכבר אז הוכיח את הכישורים שלו כחתול שיודע לעבוד ולהרחיק מכרסמים מהסביבה. מניחים שהוא הגיע לאמריקה באוניות משא כדי שישמור על הסחורה מפני עכברים וחולדות וישמור על האנשים באוניות מפני המחלות שהמכרסמים נושאים. עד היום הגזע הזה מאוד פופולרי באנגליה. הצאצאים שלהם גם הרוויחו את שמם כחתולים שיודעים לעבוד בחוות באמריקה כמרחיקים מצוינים של עכברים וכשומרים על התבואה.