כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

אקזוטי קצר שיער

תיאור כללי

לחתול האקזוטי קצר שיער יש פרווה בינונית באורכה, צפופה וקטיפתית, הפרווה התחתונה שלו היא עבה. העיניים של החתול הן גדולות, עגולות, בצבע בהיר, הצבע משקף את צבע הפרווה. האוזניים הן קטנות ומעט נוטות קדימה, עם קצוות מעוגלים, הן ממוקמות נמוך על הפרצוף של החתול האקזוטי קצר השיער. לחתולים אלו יש אף קצר ורחב עם לחיים מלאות. הגוף של החתול האקזוטי קצר שיער הוא גדול או בינוני עם חזה רחב, הרגליים קצרות וחזקות, הזנב הוא קצר ובדרך כלל מעט עקום. צבע הפרווה של החתול האקזוטי קצר שיער הוא מגוון וכך גם הדוגמאות על הפרווה.

תכונות אופי

חתולים מגזע אקזוטי קצר שיער הם חתולים עדינים, אוהבים, שובבים וסקרנים. חתולים אלו אינם רוצים כל הזמן תשומת לב, אבל הם דורשים יותר תשומת לב מגזעי חתולים קצרי שיער אחרים. לחתול האקזוטי קצר שיער יש את האיכויות הפרסיות של האופי הנוח, הם אוהבים לשהות בקרבת בני אדם והם עשויים לעקוב אחרי הבעלים שלהם מחדר לחדר, חתולים אלו אוהבים לשחק והם ישחקו עד שהם יהיו מותשים. אתם יכולים לגלות שהזכרים הם יותר אוהבים מהנקבות, משום שלפעמים הנקבה יכולה להיות מרוחקת. הגורים של החתולות מגזע אקזוטי קצר שיער מתבגרים מאוחר ונשארים שובבים גם כבוגרים.

היסטוריה

החתול האקזוטי קצר שיער פותח בהצלחה עד שנת 1960, המטרה בפיתוח הגזע הייתה ליצור חתול פרסי הדורש פחות טיפוח. המגדלים הבריטיים השתמשו בחתול בריטי קצר שיער והרביעו אותו עם חתול מגזע פרסי, בכל דור רביעי. המגדלים האמריקאים השתמשו בחתול הבורמזי ומאוחר יותר גם בחתול האמריקאי. החתול האקזוטי קצר השיער דומה לחתול הפרסי מבחינת האופי והחיצוניות, מלבד הפרווה שהיא עבה, קטיפתית וקצרה.