כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

בורמזי אירופאי

תיאור כללי

לחתול הבורמזי אירופאי פרווה קצרה ויפה, אין לו כמעט פרווה תחתונה והמרקם שלה הוא חלק ומשיי. העיניים של החתול הן גדולות ומרוחקות אחת מהשנייה, עם מעט נטייה לכיוון האף, צבע העיניים הוא צהוב בהיר או ענבר. האוזניים של החתול הבורמזי אירופאי הן בינוניות, רחבות בבסיסן ויש להן נטייה קלה קדימה. הראש של החתול מעוגל עם עצמות לחיים רחבות וסנטר חזק. הגוף שלהם בינוני בגודלו ובאורכו, החזה שלהם חזק והגוף הוא בדרך כלל שרירי וחסון. החתול האירופאי בורמזי הוא בדרך כלל כבד יותר ממה שהוא נראה, הרגליים שלו הן דקות והזנב באורך בינוני. הפרווה של החתול הבורמזי אירופאי יכולה להגיע במגוון של צבעים ודוגמאות, הפרווה באזור גופו התחתון של החתול היא מעט בהירה יותר מאשר הפרווה על גבו.

תכונות אופי

החתולים מגזע בורמזי אירופאי הם חתולים חכמים מאוד, מסורים ואוהבים, המראה שלהם אלגנטי והבעת פניהם מתוקה. החתולים האלו מאוד אוהבים אנשים ויכולים להיות בני לוויה נהדרים, הם יסתדרו יותר טוב בחברת בעלי חיים אחרים, אבל הם יכולים להתאים גם לחיים לבדם.

היסטוריה

מקורם של החתולים מגזע בורמזי אירופאי הוא מפיתוח שהחל בשנת 1930 בצפון אמריקה. החתול הבורמזי והחתול הבורמזי אירופאי התפתחו מאותם שורשים, אבל בבריטניה הגזע חוזק על ידי הכלאתו עם חתולים סיאמיים, בורמזים אלו נראו שונים לחלוטין מאחיהם האמריקאים, בעיקר בזכות מגוון הצבעים שלהם. השוני הרב בין הסוגים הוביל להכרזת החתולים מגזע בורמזי אירופאי כגזע נפרד.