כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

תיאור כללי

הפרווה של החתול הבנגלי שייכת לקטגוריית קצרי שיער, ואורכה הוא קצר עד בינוני. הפרווה צפופה ובעלת מגע משיי. העיניים של חתול ממין זה, הן אובליות, צבען הוא בעיקר זהב, אבל הוא יכול להיות גם זהב ירוק, האוזניים הן בגודל בינוני עד קטן. הראש של החתול הבנגלי הוא רחב עם קווי מתאר מעוגלים, האף הוא גדול ורחב, עצמות הלחיים של החתול הבנגלי בולטות והסנטר חזק. הצוואר של חתולים אלו ארוך ושרירי, הרגליים באורך בינוני. הפרווה של החתולים מגיעה במגוון של דוגמאות וצבעים. באופן כללי אפשר לומר שמראהו של החתול הבנגלי מזכיר מראה של נמר קטן.

תכונות אופי

החתול הבנגלי הוא חתול בעל מראה אקזוטי שאוהב לשחק, חכם מאוד ואוהב את בני משפחתו. בניגוד לחתולים אחרים, חתולים אלו אוהבים מים ואפילו יקפצו בשמחה לכיור או לאמבטיה עם מים רדודים, אפשר לאמן חתולים אלו בקלות ללכת עם רצועה. החתולים הבנגלים אוהבים לקפוץ ולטפס למקומות גבוהים והם לומדים לבצע טריקים דיי בקלות.

היסטוריה

הגזע הבנגלי נוצר באמצעות הכלאה בין חתול ביתי לחתול בר אסייתי, בדרך כלל הכלאות בין חתולים ביתיים לחתולי בר נכשלות, אך הפעם ההכלאה, של מגדלת החתולים ג'ין מיל, הצליחה ויצרה גזע חדש. חתולים מגזע בנגלי נחשבים לנדירים ויקרים מאוד.