כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

בריטי קצר שיער

תיאור כללי

הפרווה העבה של החתול הבריטי קצר שיער מגיעה במגוון של צבעים, דוגמאות וקומבינציות של צבעים. מראה החתולים הוא יפה ואצילי, פניהם עגולות ורחבות והגוף שרירי. הפרווה מעניקה לחתול מראה של דובי צעצוע בזכות העובי והברק שלה, העיניים של החתול הבריטי קצר שיער עגולות וגדולות, כשהצבע הנודע ביותר שלהן הוא נחושת או זהב. הראש של חתולים אלו עגול עם לחיים שמנמנות ומלאות, והגוף חסון עם רגליים קצרות. הזכרים גדולים יותר מהנקבות והמשקל שלהם יכול להגיע עד 10 ק"ג, תוחלת החיים שלהם יכולה להגיע עד עשרים שנה.

תכונות אופי

החתול הבריטי קצר שיער הוא בן לוויה נהדר, הם מאוד חכמים ויש להם אופי נוח. מאלפי חיות לסרטי קולנוע וסרטי פרסומות אוהבים לעבוד עם הגזע הזה. החתול הבריטי קצר שיער מאוד מודע לסביבה שלו, חתול עצמאי זה, אוהב חופש והוא מעדיף להיות על הרצפה בשל גודלו, הם מגיעים לבגרות מלאה לאחר שלוש עד חמש שנים.

היסטוריה

הגזע הבריטי קצר שיער מוכר כאחד הגזעים האנגליים הוותיקים של החתולים. השושלת של החתולים מגיעה מהחתול הרומי הביתי. החתול הוערך קודם כל בשל תכונות הציד שלו, אבל במהרה גם השלווה שלו הוסיפה למוניטין הנהדר, יחד עם נאמנות וכוח סיבולת. החתול נדיר מאוד בארה"ב – רבים מהחתולים מיובאים היום מניו זילנד, אוסטרליה, אירלנד ואנגליה כדי להגדיל את מאגר הגנים של המגדלים בארה"ב, בשל הפופולאריות שחתול זה צובר.