כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

בריטי קצר שיער

תיאור כללי

לחתול בריטי קצר-שיער פרווה עבה המגיעה במגוון של צבעים, דוגמאות וקומבינציות של צבעים. מראה החתולים הוא יפה ואצילי, פניהם עגולות ורחבות והגוף שרירי. הפרווה מעניקה לחתול מראה של דובי צעצוע בזכות העובי והברק שלה. עיניו של חתול בריטי קצר-שיער עגולות וגדולות, כשהצבע הנודע ביותר שלהן הוא נחושת או זהב. הראש של חתולים אלו עגול עם לחיים שמנמנות ומלאות, והגוף חסון עם רגליים קצרות. הזכרים גדולים יותר מהנקבות והמשקל שלהם יכול להגיע עד 10 ק"ג, תוחלת החיים שלהם יכולה להגיע עד עשרים שנה.

תכונות אופי

חתול בריטי קצר-שיער הוא בן לוויה נהדר, הם מאוד חכמים ויש להם אופי נוח. מאלפי חיות לסרטי קולנוע וסרטי פרסומות אוהבים לעבוד עם הגזע הזה. חתול בריטי מאוד מודע לסביבה שלו. חתול עצמאי זה אוהב חופש והוא מעדיף להיות על הרצפה בשל גודלו. הם מגיעים לבגרות מלאה לאחר שלוש עד חמש שנים.

היסטוריה

חתול בריטי קצר-שיער מוכר כאחד הגזעים האנגליים הוותיקים מבין גזעי החתולים. שושלת החתולים מגיעה מהחתול הרומי הביתי. החתול הבריטי הוערך קודם כל בשל יכולות ציד, אבל גם שלוותו הוסיפה למוניטין הנהדר שלו, בשילוב נאמנות וכוח סיבולת. החתול נדיר מאוד בארה"ב – רבים מהחתולים מיובאים היום מניו זילנד, אוסטרליה, אירלנד ואנגליה כדי להגדיל את מאגר הגנים של המגדלים בארה"ב, בשל הפופולאריות שחתול זה צובר.